Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Volkswagen Golf Cabriolet
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 2.5K Volkswagen Golf Cabriolet voertuigen — uitgesplitst naar 4 generaties en bouwjaren van 1979 tot 2013.

Hoe betrouwbaar is de Volkswagen Golf Cabriolet?

Op basis van 2.486 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1979–2013 en 4 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Volkswagen Golf Cabriolet veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Volkswagen Golf Cabriolet

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2011–2016

Mk6

2 voertuigen · 2 bouwjaren · onvoldoende data voor curve

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Compact 100%
Convertible Mk6
Onvoldoende keuringsdata voor een betrouwbare leeftijd-curve in deze generatie.

Bouwjaren

2013 1 2011 1

Generatie 1998–2002

Mk4

2.107 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 99%
Gewicht Compact 100%
Convertible Mk4

14.749 observaties · 5.235 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

35,5%

per voertuig-jaar in cohort

89% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-14% afkeur -23% advies leeftijd 18 — 28 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Leeftijd 18 · gemiddelde 19,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 24,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 25,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 22,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 21,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 39,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 35,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 32,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 29,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 28,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · 11,9% advies · cohort 134 Leeftijd 19 · 16,3% advies · cohort 540 Leeftijd 20 · 15,1% advies · cohort 1.209 Leeftijd 21 · 18,2% advies · cohort 1.689 Leeftijd 22 · 20,3% advies · cohort 2.107 Leeftijd 23 · 23,2% advies · cohort 2.107 Leeftijd 24 · 24,9% advies · cohort 2.107 Leeftijd 25 · 22,3% advies · cohort 1.973 Leeftijd 26 · 18,3% advies · cohort 1.567 Leeftijd 27 · 16,0% advies · cohort 898 Leeftijd 28 · 9,1% advies · cohort 418 Leeftijd 18 · 19,4% afkeur · cohort 134 Leeftijd 19 · 21,7% afkeur · cohort 540 Leeftijd 20 · 29,0% afkeur · cohort 1.209 Leeftijd 21 · 34,8% afkeur · cohort 1.689 Leeftijd 22 · 37,6% afkeur · cohort 2.107 Leeftijd 23 · 40,9% afkeur · cohort 2.107 Leeftijd 24 · 43,0% afkeur · cohort 2.107 Leeftijd 25 · 38,3% afkeur · cohort 1.973 Leeftijd 26 · 33,0% afkeur · cohort 1.567 Leeftijd 27 · 28,0% afkeur · cohort 898 Leeftijd 28 · 16,3% afkeur · cohort 418 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1993–1998

Mk3

476 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 99%
Gewicht Compact 100%
Convertible Mk3

3.332 observaties · 1.144 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

34,3%

per voertuig-jaar in cohort

87% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+3% afkeur -12% advies leeftijd 22 — 33 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 Leeftijd 22 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 24,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 25,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 22,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 21,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 21,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 21,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 10,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 32 · gemiddelde 11,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 33 · gemiddelde 9,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 35,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 32,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 29,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 28,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 29,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 29,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 15,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 32 · gemiddelde 17,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 33 · gemiddelde 15,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · 8,9% advies · cohort 418 Leeftijd 23 · 16,0% advies · cohort 444 Leeftijd 24 · 19,1% advies · cohort 456 Leeftijd 25 · 24,2% advies · cohort 467 Leeftijd 26 · 23,3% advies · cohort 472 Leeftijd 27 · 25,2% advies · cohort 476 Leeftijd 28 · 11,3% advies · cohort 476 Leeftijd 29 · 19,0% advies · cohort 58 Leeftijd 30 · 25,0% advies · cohort 32 Leeftijd 31 · 15,0% advies · cohort 20 Leeftijd 32 · 0,0% advies · cohort 9 Leeftijd 33 · 25,0% advies · cohort 4 Leeftijd 22 · 17,0% afkeur · cohort 418 Leeftijd 23 · 35,6% afkeur · cohort 444 Leeftijd 24 · 40,6% afkeur · cohort 456 Leeftijd 25 · 41,8% afkeur · cohort 467 Leeftijd 26 · 44,5% afkeur · cohort 472 Leeftijd 27 · 43,5% afkeur · cohort 476 Leeftijd 28 · 18,3% afkeur · cohort 476 Leeftijd 29 · 22,4% afkeur · cohort 58 Leeftijd 30 · 40,6% afkeur · cohort 32 Leeftijd 31 · 15,0% afkeur · cohort 20 Leeftijd 32 · 11,1% afkeur · cohort 9 Leeftijd 33 · 25,0% afkeur · cohort 4 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

1998 418 1997 26 1996 12 1995 11 1994 5 1993 4

Generatie 1979–1993

Mk1

317 voertuigen · 15 bouwjaren

Brandstof Benzine 97% Diesel 2% Bi-fuel LPG 1%
Gewicht Licht 97%
Convertible Mk1

2.215 observaties · 349 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

15,8%

per voertuig-jaar in cohort

65% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-19% afkeur -38% advies leeftijd 28 — 47 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Leeftijd 28 · gemiddelde 21,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 21,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 20,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 9,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 32 · gemiddelde 12,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 33 · gemiddelde 8,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 34 · gemiddelde 11,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 35 · gemiddelde 9,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 36 · gemiddelde 11,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 37 · gemiddelde 10,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 38 · gemiddelde 12,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 39 · gemiddelde 10,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 40 · gemiddelde 11,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 41 · gemiddelde 9,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 42 · gemiddelde 10,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 43 · gemiddelde 9,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 44 · gemiddelde 10,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 45 · gemiddelde 11,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 46 · gemiddelde 11,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 47 · gemiddelde 11,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 34,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 32,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 31,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 14,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 32 · gemiddelde 20,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 33 · gemiddelde 14,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 34 · gemiddelde 18,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 35 · gemiddelde 14,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 36 · gemiddelde 16,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 37 · gemiddelde 14,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 38 · gemiddelde 17,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 39 · gemiddelde 15,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 40 · gemiddelde 15,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 41 · gemiddelde 14,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 42 · gemiddelde 15,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 43 · gemiddelde 14,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 44 · gemiddelde 14,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 45 · gemiddelde 15,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 46 · gemiddelde 16,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 47 · gemiddelde 15,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · 8,3% advies · cohort 12 Leeftijd 29 · 15,8% advies · cohort 19 Leeftijd 30 · 11,1% advies · cohort 27 Leeftijd 31 · 10,0% advies · cohort 70 Leeftijd 32 · 8,2% advies · cohort 122 Leeftijd 33 · 6,0% advies · cohort 167 Leeftijd 34 · 11,7% advies · cohort 180 Leeftijd 35 · 6,5% advies · cohort 185 Leeftijd 36 · 6,8% advies · cohort 191 Leeftijd 37 · 8,8% advies · cohort 204 Leeftijd 38 · 3,8% advies · cohort 185 Leeftijd 39 · 5,2% advies · cohort 155 Leeftijd 40 · 1,5% advies · cohort 136 Leeftijd 41 · 6,8% advies · cohort 133 Leeftijd 42 · 7,5% advies · cohort 120 Leeftijd 43 · 10,3% advies · cohort 107 Leeftijd 44 · 4,7% advies · cohort 86 Leeftijd 45 · 6,5% advies · cohort 62 Leeftijd 46 · 5,0% advies · cohort 40 Leeftijd 47 · 7,1% advies · cohort 14 Leeftijd 28 · 16,7% afkeur · cohort 12 Leeftijd 29 · 10,5% afkeur · cohort 19 Leeftijd 30 · 18,5% afkeur · cohort 27 Leeftijd 31 · 11,4% afkeur · cohort 70 Leeftijd 32 · 13,1% afkeur · cohort 122 Leeftijd 33 · 14,4% afkeur · cohort 167 Leeftijd 34 · 18,9% afkeur · cohort 180 Leeftijd 35 · 20,0% afkeur · cohort 185 Leeftijd 36 · 15,7% afkeur · cohort 191 Leeftijd 37 · 20,6% afkeur · cohort 204 Leeftijd 38 · 11,4% afkeur · cohort 185 Leeftijd 39 · 13,5% afkeur · cohort 155 Leeftijd 40 · 11,8% afkeur · cohort 136 Leeftijd 41 · 15,0% afkeur · cohort 133 Leeftijd 42 · 18,3% afkeur · cohort 120 Leeftijd 43 · 15,0% afkeur · cohort 107 Leeftijd 44 · 17,4% afkeur · cohort 86 Leeftijd 45 · 21,0% afkeur · cohort 62 Leeftijd 46 · 10,0% afkeur · cohort 40 Leeftijd 47 · 7,1% afkeur · cohort 14 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

1993 4 1992 8 1991 7 1990 8 1989 43 1988 52 1987 45 1986 17 1985 13 1984 13 1983 21 1982 24 1981 22 1980 26 1979 14

Overige bouwjaren

4 voertuigen · 2 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

2004 1 2003 3

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Volkswagen Golf Cabriolet

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Volkswagen Golf Cabriolet?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volkswagen Golf Cabriolet — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Volkswagen Golf Cabriolet

Welke generatie van de Volkswagen Golf Cabriolet is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Volkswagen Golf Cabriolet-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De Mk1 (1979–1993) toont in onze data het laagste cijfer (15,8%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Volkswagen Golf Cabriolet generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de Mk4 (1998–2002) met 35,5% — auto's van rond de 26 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Volkswagen Golf Cabriolet gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 33,1% van de 2.486 geanalyseerde Volkswagen Golf Cabriolet afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 15,8% bij de Mk1 tot 35,5% bij de Mk4. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 2.486 Volkswagen Golf Cabriolet voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Volkswagen Golf Cabriolet controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Volkswagen Golf Cabriolet voertuigen.

Check een specifieke Volkswagen Golf Cabriolet

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volkswagen Golf Cabriolet.