Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Mercedes-Benz V-Class
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 1.7K Mercedes-Benz V-Class voertuigen — uitgesplitst naar 5 generaties en bouwjaren van 1997 tot 2026.

Hoe betrouwbaar is de Mercedes-Benz V-Class?

Op basis van 1.682 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1997–2026 en 5 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Mercedes-Benz V-Class veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Mercedes-Benz V-Class

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2024–2027

W447 Facelift

127 voertuigen · 3 bouwjaren

Brandstof Diesel 95% Hybride (benzine) 6%
Gewicht Zwaar 100%
Van W447 Facelift

122 observaties · 1 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

0,8%

per voertuig-jaar in cohort

1% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
leeftijd 1 — 1 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 1 Leeftijd 1 · gemiddelde 0,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 1 · gemiddelde 3,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 1 · 0,0% advies · cohort 122 Leeftijd 1 · 0,8% afkeur · cohort 122 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

Generatie 2015–2024

W447

1.394 voertuigen · 10 bouwjaren

Brandstof Diesel 100%
Gewicht Zwaar 100%
Van W447

8.577 observaties · 1.634 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

19,1%

per voertuig-jaar in cohort

59% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+5% afkeur +31% advies leeftijd 1 — 11 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Leeftijd 1 · gemiddelde 0,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 2,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 3,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 4,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 7,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 8,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 9,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 1 · gemiddelde 3,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 2,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 14,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 15,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 17,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 18,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 20,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 22,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 23,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 25,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 27,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 1 · 0,7% advies · cohort 567 Leeftijd 2 · 0,5% advies · cohort 745 Leeftijd 3 · 3,8% advies · cohort 906 Leeftijd 4 · 4,4% advies · cohort 1.033 Leeftijd 5 · 6,4% advies · cohort 1.166 Leeftijd 6 · 8,1% advies · cohort 1.098 Leeftijd 7 · 11,0% advies · cohort 975 Leeftijd 8 · 11,6% advies · cohort 827 Leeftijd 9 · 11,6% advies · cohort 649 Leeftijd 10 · 15,5% advies · cohort 407 Leeftijd 11 · 5,9% advies · cohort 204 Leeftijd 1 · 0,4% afkeur · cohort 567 Leeftijd 2 · 1,3% afkeur · cohort 745 Leeftijd 3 · 14,8% afkeur · cohort 906 Leeftijd 4 · 16,0% afkeur · cohort 1.033 Leeftijd 5 · 20,8% afkeur · cohort 1.166 Leeftijd 6 · 23,3% afkeur · cohort 1.098 Leeftijd 7 · 27,9% afkeur · cohort 975 Leeftijd 8 · 30,2% afkeur · cohort 827 Leeftijd 9 · 24,8% afkeur · cohort 649 Leeftijd 10 · 26,3% afkeur · cohort 407 Leeftijd 11 · 16,7% afkeur · cohort 204 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2010–2014

W639 Facelift

133 voertuigen · 1 bouwjaren

Brandstof Diesel 100%
Gewicht Zwaar 100%
Van W639 Facelift

931 observaties · 274 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

29,4%

per voertuig-jaar in cohort

83% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+23% afkeur +66% advies leeftijd 6 — 12 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 6 7 8 9 10 11 12 Leeftijd 6 · gemiddelde 5,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 7,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 8,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 10,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 18,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 20,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 22,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 23,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 25,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 27,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 29,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · 7,5% advies · cohort 133 Leeftijd 7 · 9,8% advies · cohort 133 Leeftijd 8 · 20,3% advies · cohort 133 Leeftijd 9 · 16,5% advies · cohort 133 Leeftijd 10 · 18,0% advies · cohort 133 Leeftijd 11 · 22,6% advies · cohort 133 Leeftijd 12 · 5,3% advies · cohort 133 Leeftijd 6 · 12,0% afkeur · cohort 133 Leeftijd 7 · 28,6% afkeur · cohort 133 Leeftijd 8 · 35,3% afkeur · cohort 133 Leeftijd 9 · 37,6% afkeur · cohort 133 Leeftijd 10 · 39,1% afkeur · cohort 133 Leeftijd 11 · 43,6% afkeur · cohort 133 Leeftijd 12 · 9,8% afkeur · cohort 133 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

Generatie 2004–2010

W639

1 voertuigen · 1 bouwjaren · onvoldoende data voor curve

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Zwaar 100%
Van W639
Onvoldoende keuringsdata voor een betrouwbare leeftijd-curve in deze generatie.

Bouwjaren

2007 1

Generatie 1996–2003

W638

108 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Diesel 82% Benzine 16% Bi-fuel LPG 3%
Gewicht Zwaar 81% Middenklasse 19%
Van W638

756 observaties · 254 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

33,6%

per voertuig-jaar in cohort

83% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-18% afkeur 0% advies leeftijd 17 — 29 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Leeftijd 17 · gemiddelde 17,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 18,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 19,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 20,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 22,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 23,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 26,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 27,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 25,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 26,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 25,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 25,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 37,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 37,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 36,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 37,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 37,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 37,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 37,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 37,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 36,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 36,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 35,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 35,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 35,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · 7,1% advies · cohort 14 Leeftijd 18 · 26,5% advies · cohort 34 Leeftijd 19 · 25,5% advies · cohort 55 Leeftijd 20 · 27,7% advies · cohort 83 Leeftijd 21 · 32,0% advies · cohort 97 Leeftijd 22 · 37,1% advies · cohort 105 Leeftijd 23 · 32,4% advies · cohort 108 Leeftijd 24 · 31,9% advies · cohort 94 Leeftijd 25 · 32,4% advies · cohort 74 Leeftijd 26 · 28,3% advies · cohort 53 Leeftijd 27 · 12,0% advies · cohort 25 Leeftijd 28 · 9,1% advies · cohort 11 Leeftijd 29 · 0,0% advies · cohort 3 Leeftijd 17 · 14,3% afkeur · cohort 14 Leeftijd 18 · 23,5% afkeur · cohort 34 Leeftijd 19 · 29,1% afkeur · cohort 55 Leeftijd 20 · 34,9% afkeur · cohort 83 Leeftijd 21 · 33,0% afkeur · cohort 97 Leeftijd 22 · 39,0% afkeur · cohort 105 Leeftijd 23 · 38,0% afkeur · cohort 108 Leeftijd 24 · 38,3% afkeur · cohort 94 Leeftijd 25 · 35,1% afkeur · cohort 74 Leeftijd 26 · 22,6% afkeur · cohort 53 Leeftijd 27 · 32,0% afkeur · cohort 25 Leeftijd 28 · 18,2% afkeur · cohort 11 Leeftijd 29 · 33,3% afkeur · cohort 3 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

2003 14 2002 20 2001 21 2000 28 1999 14 1998 8 1997 3

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Mercedes-Benz V-Class

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Mercedes-Benz V-Class?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mercedes-Benz V-Class — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Mercedes-Benz V-Class

Welke generatie van de Mercedes-Benz V-Class is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Mercedes-Benz V-Class-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De W447 Facelift (2024–2027) toont in onze data het laagste cijfer (0,8%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Mercedes-Benz V-Class generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de W638 (1996–2003) met 33,6% — auto's van rond de 26 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Mercedes-Benz V-Class gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 20,8% van de 1.682 geanalyseerde Mercedes-Benz V-Class afgekeurd — ruwweg 1 op de 5 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 0,8% bij de W447 Facelift tot 33,6% bij de W638. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 1.682 Mercedes-Benz V-Class voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Mercedes-Benz V-Class controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Mercedes-Benz V-Class voertuigen.

Check een specifieke Mercedes-Benz V-Class

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mercedes-Benz V-Class.