APK-gebreken & betrouwbaarheid
Smart Fortwo
APK betrouwbaarheid
APK-gebreken analyse van 7.4K Smart Fortwo voertuigen — uitgesplitst naar 5 generaties en bouwjaren van 2001 tot 2022.
Hoe betrouwbaar is de Smart Fortwo?
Op basis van 7.364 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 2001–2022 en 5 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Smart Fortwo veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.
Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschafbeslissingen.
Generaties
APK Betrouwbaarheid per generatie Smart Fortwo
Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.
Generatie 2020–2024
III (W453) Facelift
1 voertuigen ·
1 bouwjaren
· onvoldoende data voor curve
Brandstof
Elektriciteit
100%
Gewicht
Licht
100%
Generatie 2020–2024
III (W453) Facelift
1 voertuigen · 1 bouwjaren · onvoldoende data voor curve
Bouwjaren
Generatie 2014–2022
III (W453)
1.862 voertuigen ·
7 bouwjaren
Brandstof
Benzine
80%
Elektriciteit
20%
Gewicht
Licht
100%
Generatie 2014–2022
III (W453)
1.862 voertuigen · 7 bouwjaren
12.602 observaties · 2.121 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
16,8%
per voertuig-jaar in cohort
63% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 20,9% Vergeleken met 10.235.932 observaties op leeftijd 3–12 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -2% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 5,7%
Gemiddelde: 5,8% Vergeleken met 10.235.932 observaties op leeftijd 3–12 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 3 — 12 jaar
Generatie 2012–2015
II (W451) Facelift
1.639 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Benzine
82%
Elektriciteit
18%
Gewicht
Licht
100%
Generatie 2012–2015
II (W451) Facelift
1.639 voertuigen · 4 bouwjaren
11.473 observaties · 2.930 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
25,5%
per voertuig-jaar in cohort
80% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 27,1% Vergeleken met 11.454.800 observaties op leeftijd 5–14 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -14% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 6,8%
Gemiddelde: 8,0% Vergeleken met 11.454.800 observaties op leeftijd 5–14 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 5 — 14 jaar
Generatie 2007–2012
II (W451)
3.749 voertuigen ·
6 bouwjaren
Brandstof
Benzine
97%
Diesel
3%
Gewicht
Licht
100%
Generatie 2007–2012
II (W451)
3.749 voertuigen · 6 bouwjaren
26.243 observaties · 8.599 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
32,8%
per voertuig-jaar in cohort
87% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 37,6% Vergeleken met 12.548.479 observaties op leeftijd 8–19 (12 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -29% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 9,2%
Gemiddelde: 13,0% Vergeleken met 12.548.479 observaties op leeftijd 8–19 (12 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 8 — 19 jaar
Generatie 1998–2007
I (W450)
1.894 voertuigen ·
6 bouwjaren
Brandstof
Benzine
98%
Diesel
2%
Gewicht
Licht
100%
Generatie 1998–2007
I (W450)
1.894 voertuigen · 6 bouwjaren
13.258 observaties · 4.854 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
36,6%
per voertuig-jaar in cohort
90% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 40,8% Vergeleken met 7.662.951 observaties op leeftijd 13–25 (13 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. 0% advies Advies / reparatieadvies: slechter dan gemiddelde Dit cohort: 18,9%
Gemiddelde: 19,0% Vergeleken met 7.662.951 observaties op leeftijd 13–25 (13 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 13 — 25 jaar
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Smart Fortwo
Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Smart Fortwo?
DACIA Dokker
RENAULT Kangoo
CITROEN Berlingo
VOLKSWAGEN Caddy
PEUGEOT Partner
FIAT Doblo
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Smart Fortwo — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over Smart Fortwo
Welke generatie van de Smart Fortwo is het meest betrouwbaar?
Welke Smart Fortwo generatie geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel APK-gebreken heeft een Smart Fortwo gemiddeld?
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Hoe kan ik een specifieke Smart Fortwo controleren?
Check een specifieke Smart Fortwo
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Smart Fortwo.