Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Audi S6
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 1.0K Audi S6 voertuigen, uitgesplitst naar 5 generaties en bouwjaren van 1994 tot 2025.

Audi S6 · APK-betrouwbaarheid per generatie en bouwjaar

Betrouwbaarheid

Hoe betrouwbaar is de Audi S6?

Gebaseerd op echte APK-keuringen van de RDW

De Audi S6 is de sportieve versie van de A6, geïntroduceerd in 1994 en over vijf generaties doorontwikkeld tot 2025. Hij is leverbaar als sedan en Avant met benzine- en dieselaandrijving; in Nederland rijden circa 920 exemplaren.

Bij de APK valt op dat stofhoes-defecten van de aandrijfas en uitlaatlekkage bij de S6 vaker voorkomen dan bij vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, onderhoudspunten die met de jaren meer aandacht vragen. Dit zijn aandachtspunten bij een tweedehands aankoop, zeker bij oudere exemplaren. Ten opzichte van soortgenoten scoort de S6 vergelijkbaar.

Per onderdeel

Onderdelen om op te letten

Per onderdeel vergelijken we alle bijbehorende afkeurpunten van de Audi S6 met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse.

Stofhoes aandrijfas

Opvallend gebrek

Afkeurpunten aan dit onderdeel komen bij dit model over de hele linie vaker voor dan bij leeftijdsgenoten, met name: de stofhoes van een aandrijfas (CV-rubber) is beschadigd en dicht niet meer af.

Dit model 3,0% per jaar · leeftijdsgenoten 1,3% · circa 100 waarnemingen.

Uitlaat

Opvallend gebrek

Eén punt springt eruit: het uitlaatsysteem heeft een lek of beschadiging waardoor uitlaatgassen op een onveilige plek ontsnappen. De overige punten aan dit onderdeel wijken niet af.

Alle punten aan dit onderdeel samen: 3,2% per jaar · leeftijdsgenoten 1,7% · circa 100 waarnemingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Audi S6

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie hoe vaak hij wordt afgekeurd vergeleken met leeftijdsgenoten, plus de zwakke plekken uit echte APK-keuringen.

Generatie 2019 – heden

C8

209 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Hybride (diesel) 99%
Gewicht Zwaar 100%
Saloon C8 Avant C8 Saloon C8

Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.

Bouwjaren

2025 23 2024 19 2023 15 2022 13 2021 22 2020 52 2019 65

Generatie jun 2012 – jul 2018

C7

373 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Zwaar 100%
Saloon C7 Estate C7 Saloon C7
minder vaak
keurt minder vaak af dan leeftijdsgenoten vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, landelijk

Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.

Generatie 2006 – mei 2012

C6

224 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Zwaar 100%
Saloon C6 Estate C6

Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.

Bouwjaren

Generatie 1999–2003

C5

108 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Benzine 93% Bi-fuel LPG 8%
Gewicht Middenklasse 73% Zwaar 27%
Saloon C5 Estate C5

Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.

Bouwjaren

2005 1 2004 3 2003 7 2002 20 2001 29 2000 41 1999 7

Generatie 1994–1997

C4

20 voertuigen · 4 bouwjaren

Brandstof Benzine 96% Bi-fuel LPG 4%
Gewicht Middenklasse 100%
Saloon C4 Estate C4

Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.

Bouwjaren

1997 5 1996 12 1995 2 1994 1

Populariteit in Nederland

Instroom van de Audi S6 per jaar

Aantal voertuigen dat per jaar op NL-kenteken kwam, gesplitst in NL-nieuw en import. De lijn toont het importpercentage per jaar.

Nu op kenteken

1.000

1996, 2026

Import

83,9%

839 geïmporteerd

Piekjaar

2021

99 nieuw

NL-nieuw Import Import %
1996, 2026
0 25 50 75 100 1996 2000 2005 2010 2015 2020 2026 0% 25% 50% 75% 100% jaar van eerste tenaamstelling
Instroom = datum eerste tenaamstelling in Nederland. Import = voertuig dat meer dan 90 dagen na de eerste toelating elders pas in Nederland op kenteken kwam (nieuwwagens hebben die datums vrijwel samenvallend). Gesloopte en geëxporteerde voertuigen staan niet meer in de RDW-data en tellen hier dus niet mee.

Milieu & verbruik

Verbruik en milieuzones van de Audi S6 per bouwjaar

Fabrieksopgaven per bouwjaar en wat de emissieklasse betekent voor milieuzone-toegang.

Fabrieksverbruik per bouwjaar

Audi S6 (benzine) gemiddelde benzine-auto
4 l 6 l 8 l 10 l 12 l 14 l 2000 2004 2008 2012 2016 2017

Mediaan fabrieksopgave in liters per 100 km per bouwjaar.

Zuinigste en dorstigste motor

Zuinigste

4.0 8-cilinder 331kW

9,6 l/100km · 1 op 10,4

bouwjaren 2015–2017

Dorstigste

5.2 10-cilinder 320kW

13,3 l/100km · 1 op 7,5

bouwjaren 2006–2008

Fabrieksopgaven (NEDC), gewogen over de geregistreerde bouwjaren van elke motor.

Kenteken-check

Check een specifieke S6

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Audi S6

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Audi S6?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Audi S6, geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Audi S6

Hoeveel APK-gebreken heeft een Audi S6 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 18,8% van de 1.003 geanalyseerde Audi S6 afgekeurd, ruwweg 1 op de 5 keuringen. Dat percentage hangt vooral van de leeftijd af: oudere generaties rijden al langer rond en keuren daardoor vaker af, niet per se omdat ze slechter zijn. De generatiekaarten hierboven tonen het leeftijd-gecorrigeerde beeld.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 1.003 Audi S6 voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews, alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Audi S6 controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Audi S6 voertuigen.

Check een specifieke Audi S6

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Audi S6.