Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

BMW 2 Series Gran Tourer
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 5.1K BMW 2 Series Gran Tourer voertuigen — uitgesplitst naar 2 generaties en bouwjaren van 2015 tot 2023.

Hoe betrouwbaar is de BMW 2 Series Gran Tourer?

Op basis van 5.083 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 2015–2023 en 2 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de BMW 2 Series Gran Tourer veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie BMW 2 Series Gran Tourer

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2018–2022

F46 Facelift

2.561 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 96% Diesel 4%
Gewicht Middenklasse 95%
MPV F46 Facelift

14.476 observaties · 1.065 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

7,4%

per voertuig-jaar in cohort

34% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-1% afkeur -15% advies leeftijd 2 — 8 jaar
0% 6% 12% 18% 24% 30% 2 3 4 5 6 7 8 Leeftijd 2 · gemiddelde 0,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 0,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 1,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 11,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 4,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 12,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 6,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 17,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 2 · 0,0% advies · cohort 2.561 Leeftijd 3 · 0,8% advies · cohort 2.561 Leeftijd 4 · 5,0% advies · cohort 2.561 Leeftijd 5 · 1,0% advies · cohort 2.341 Leeftijd 6 · 5,3% advies · cohort 2.008 Leeftijd 7 · 2,3% advies · cohort 1.577 Leeftijd 8 · 3,3% advies · cohort 867 Leeftijd 2 · 0,1% afkeur · cohort 2.561 Leeftijd 3 · 2,5% afkeur · cohort 2.561 Leeftijd 4 · 14,8% afkeur · cohort 2.561 Leeftijd 5 · 4,7% afkeur · cohort 2.341 Leeftijd 6 · 17,9% afkeur · cohort 2.008 Leeftijd 7 · 4,7% afkeur · cohort 1.577 Leeftijd 8 · 8,7% afkeur · cohort 867 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2015–2018

F46

3.387 voertuigen · 4 bouwjaren

Brandstof Benzine 81% Diesel 19%
Gewicht Middenklasse 92% Compact 8%
MPV F46

22.842 observaties · 3.269 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

14,3%

per voertuig-jaar in cohort

61% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-10% afkeur -6% advies leeftijd 3 — 11 jaar
0% 6% 12% 18% 24% 30% 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Leeftijd 3 · gemiddelde 1,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 2,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 3,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 3,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 12,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 6,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 14,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 8,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 18,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 21,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 24,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 27,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 0,8% advies · cohort 1.658 Leeftijd 4 · 3,9% advies · cohort 2.770 Leeftijd 5 · 2,4% advies · cohort 3.387 Leeftijd 6 · 6,7% advies · cohort 3.387 Leeftijd 7 · 4,6% advies · cohort 3.387 Leeftijd 8 · 8,9% advies · cohort 3.387 Leeftijd 9 · 10,5% advies · cohort 2.520 Leeftijd 10 · 9,9% advies · cohort 1.729 Leeftijd 11 · 3,7% advies · cohort 617 Leeftijd 3 · 2,3% afkeur · cohort 1.658 Leeftijd 4 · 10,8% afkeur · cohort 2.770 Leeftijd 5 · 6,4% afkeur · cohort 3.387 Leeftijd 6 · 19,0% afkeur · cohort 3.387 Leeftijd 7 · 10,6% afkeur · cohort 3.387 Leeftijd 8 · 21,3% afkeur · cohort 3.387 Leeftijd 9 · 24,2% afkeur · cohort 2.520 Leeftijd 10 · 18,9% afkeur · cohort 1.729 Leeftijd 11 · 8,6% afkeur · cohort 617 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Overige bouwjaren

2 voertuigen · 1 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

2023 2

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de BMW 2 Series Gran Tourer

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de BMW 2 Series Gran Tourer?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de BMW 2 Series Gran Tourer — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over BMW 2 Series Gran Tourer

Welke generatie van de BMW 2 Series Gran Tourer is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen BMW 2 Series Gran Tourer-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De F46 Facelift (2018–2022) toont in onze data het laagste cijfer (7,4%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke BMW 2 Series Gran Tourer generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de F46 (2015–2018) met 14,3% — auto's van rond de 9 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een BMW 2 Series Gran Tourer gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 11,6% van de 5.083 geanalyseerde BMW 2 Series Gran Tourer afgekeurd — ruwweg 1 op de 9 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 7,4% bij de F46 Facelift tot 14,3% bij de F46. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 5.083 BMW 2 Series Gran Tourer voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke BMW 2 Series Gran Tourer controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke BMW 2 Series Gran Tourer voertuigen.

Check een specifieke BMW 2 Series Gran Tourer

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele BMW 2 Series Gran Tourer.