Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
BMW 2 Series Gran Tourer 2017
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 791 BMW 2 Series Gran Tourer voertuigen uit 2017 geanalyseerd (9 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de BMW 2 Series Gran Tourer uit 2017 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — BMW 2 Series Gran Tourer 2017
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
647 voertuigen
· 81,8%
Catalogusprijs nieuw: €43.545
(€40.176–€46.947)
↑ +6% afkeur
↑ +12% advies
Benzine
647 voertuigen · 81,8%
Catalogusprijs nieuw: €43.545 (€40.176–€46.947)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze benzine BMW 2 Series Gran Tourer bij gemiddeld 11,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 10,3% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 4,4% vs 3,9%.
Gebaseerd op 647 Nederlandse benzine-BMW 2 Series Gran Tourer's uit 2017, waarvan 56% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
11,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
56%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+6%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
6,4× vaker
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur6,5% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
2,9× vaker
Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los
Motor & Aandrijving Afkeur10,0% van dit cohort · gemiddeld 3,4%
-
2,1× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 9,3%
-
komt niet voor
Mistachterlicht afgeschermd
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 9,2%
-
komt niet voor
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,4%
-
1,7× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur6,7% van dit cohort · gemiddeld 12,1%
Diesel
144 voertuigen
· 18,2%
Catalogusprijs nieuw: €46.091
(€44.054–€50.129)
↓ -9% afkeur
↑ +1% advies
Diesel
144 voertuigen · 18,2%
Catalogusprijs nieuw: €46.091 (€44.054–€50.129)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze diesel BMW 2 Series Gran Tourer bij gemiddeld 17,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 19,2% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,0% vs 9,0%.
Gebaseerd op 144 Nederlandse diesel-BMW 2 Series Gran Tourer's uit 2017, waarvan 68% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
17,5%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
68%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-9%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
4,5× vaker
Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los
Motor & Aandrijving Afkeur10,5% van dit cohort · gemiddeld 2,3%
-
1,4× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur12,9% van dit cohort · gemiddeld 9,5%
-
1,3× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur6,5% van dit cohort · gemiddeld 4,8%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de BMW 2 Series Gran Tourer uit 2017
Andere modellen op dezelfde leeftijd (9 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de BMW 2 Series Gran Tourer 2017?
PEUGEOT 5008
OPEL Zafira
FORD S-MAX
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2017 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de BMW 2 Series Gran Tourer 2017 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de BMW 2 Series Gran Tourer 2017
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een BMW 2 Series Gran Tourer uit 2017?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een BMW 2 Series Gran Tourer uit 2017 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een BMW 2 Series Gran Tourer 2017 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een BMW 2 Series Gran Tourer 2017 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de BMW 2 Series Gran Tourer 2017?
Hoe controleer ik een specifieke BMW 2 Series Gran Tourer uit 2017?
Check een specifieke BMW 2 Series Gran Tourer 2017
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele BMW 2 Series Gran Tourer 2017.