Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Subaru Outback
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 966 Subaru Outback voertuigen, uitgesplitst naar 5 generaties en bouwjaren van 2000 tot 2026.

Subaru Outback · APK-betrouwbaarheid per generatie en bouwjaar

Betrouwbaarheid

Hoe betrouwbaar is de Subaru Outback?

Gebaseerd op echte APK-keuringen van de RDW

De Subaru Outback is een ruime stationwagen met verhoogde rijhoogte en vierwielaandrijving, gebaseerd op de Legacy en sinds 2003 als zelfstandig model gevoerd. In Nederland rijdt het model bijna uitsluitend als stationwagen op benzine, verdeeld over vijf generaties van 1998 tot heden. De vloot telt circa 960 exemplaren.

Bij de APK valt op dat de Outback vaker dan soortgenoten wordt afgekeurd op uitgevallen kentekenplaatverlichting en slijtende ruitenwissers. Beide punten zijn doorgaans eenvoudig en voordelig te verhelpen en vormen geen ernstig structureel risico.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Subaru Outback

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie hoe vaak hij wordt afgekeurd vergeleken met leeftijdsgenoten, plus de zwakke plekken uit echte APK-keuringen.

Generatie apr 2021 – mei 2025

BT

239 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 97% Alcohol 2% Bi-fuel LPG 1%
Gewicht Middenklasse 99%
SUV BT Estate BT Estate BT

Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.

Bouwjaren

2026 2 2025 11 2024 18 2023 62 2022 49 2021 97

Generatie 2015 – feb 2021

BS

632 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Benzine 98% Bi-fuel LPG 2%
Gewicht Middenklasse 100%
Estate BS Estate BS Estate BS
minder vaak
keurt minder vaak af dan leeftijdsgenoten vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, landelijk

Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.

Generatie 2009–2014

BR

55 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 91% Bi-fuel LPG 9%
Gewicht Middenklasse 100%
Estate BR Estate BR Estate BR

Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.

Bouwjaren

2014 13 2013 8 2012 8 2011 10 2010 6 2009 10

Generatie 2003–2008

BP

22 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 92% Bi-fuel LPG 8%
Gewicht Middenklasse 100%
Estate BP Saloon BP Estate BP

Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.

Bouwjaren

2008 5 2007 2 2006 7 2005 4 2004 4

Generatie 1998–2002

BH

2 voertuigen · 2 bouwjaren

Brandstof Benzine 67% Bi-fuel LPG 33%
Gewicht Middenklasse 100%
Estate BH

Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.

Bouwjaren

2002 1 2000 1

Overige bouwjaren

1 voertuigen · 1 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties; daarom tellen de generatiekaarten hierboven niet exact op tot het modeltotaal

2001 1

Populariteit in Nederland

Instroom van de Subaru Outback per jaar

Aantal voertuigen dat per jaar op NL-kenteken kwam, gesplitst in NL-nieuw en import. De lijn toont het importpercentage per jaar.

Nu op kenteken

955

2005, 2026

Import

52,9%

505 geïmporteerd

Piekjaar

2018

152 nieuw

NL-nieuw Import Import %
2005, 2026
0 40 80 120 160 2005 2007 2009 2011 2013 2015 2017 2019 2021 2023 2025 2026 0% 25% 50% 75% 100% jaar van eerste tenaamstelling
Instroom = datum eerste tenaamstelling in Nederland. Import = voertuig dat meer dan 90 dagen na de eerste toelating elders pas in Nederland op kenteken kwam (nieuwwagens hebben die datums vrijwel samenvallend). Gesloopte en geëxporteerde voertuigen staan niet meer in de RDW-data en tellen hier dus niet mee.

Milieu & verbruik

Verbruik en milieuzones van de Subaru Outback per bouwjaar

Fabrieksopgaven per bouwjaar en wat de emissieklasse betekent voor milieuzone-toegang.

Fabrieksverbruik per bouwjaar

Subaru Outback (benzine) gemiddelde benzine-auto
4 l 5 l 6 l 7 l 8 l 9 l 10 l 2017 2019 2021 2022 WLTP-meting

Mediaan fabrieksopgave in liters per 100 km per bouwjaar. De sprong bij de stippellijn komt door de overstap naar de realistischere WLTP-meting, niet doordat auto's onzuiniger werden.

Kenteken-check

Check een specifieke Outback

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Subaru Outback

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Subaru Outback?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Subaru Outback, geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Subaru Outback

Hoeveel APK-gebreken heeft een Subaru Outback gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 11,2% van de 966 geanalyseerde Subaru Outback afgekeurd, ruwweg 1 op de 9 keuringen. Dat percentage hangt vooral van de leeftijd af: oudere generaties rijden al langer rond en keuren daardoor vaker af, niet per se omdat ze slechter zijn. De generatiekaarten hierboven tonen het leeftijd-gecorrigeerde beeld.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 966 Subaru Outback voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews, alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Subaru Outback controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Subaru Outback voertuigen.

Check een specifieke Subaru Outback

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Subaru Outback.