APK-gebreken & betrouwbaarheid
Alfa Romeo 75
APK betrouwbaarheid
APK-gebreken analyse van 269 Alfa Romeo 75 voertuigen, uitgesplitst naar 1 generatie en bouwjaren van 1985 tot 1993.
Betrouwbaarheid
Hoe betrouwbaar is de Alfa Romeo 75?
Gebaseerd op echte APK-keuringen van de RDW
De Alfa Romeo 75 is een vierdeurs sedan van Alfa Romeo, gebouwd tussen 1985 en 1992. In Nederland zijn circa 230 exemplaren geregistreerd, bijna allemaal op benzine. De 75 was het laatste Alfa Romeo model met achterwielsturing voordat het merk overstapte op een andere technische architectuur.
APK-technisch scoort de 75 beduidend gunstiger dan auto's van vergelijkbare leeftijd. De meest voorkomende bevindingen zijn onjuist afgestelde dimlichten en afwijkende bandenspanning, gebruikelijk bij voertuigen van deze leeftijd. Er zijn geen uitgesproken modeltypische APK-gebreken bij de 75.
Generaties
APK Betrouwbaarheid per generatie Alfa Romeo 75
Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie hoe vaak hij wordt afgekeurd vergeleken met leeftijdsgenoten, plus de zwakke plekken uit echte APK-keuringen.
Generatie 1985–1992
161/162
260 voertuigen · 9 bouwjaren
Populariteit in Nederland
Instroom van de Alfa Romeo 75 per jaar
Aantal voertuigen dat per jaar op NL-kenteken kwam, gesplitst in NL-nieuw en import. De lijn toont het importpercentage per jaar.
Nu op kenteken
267
1986, 2026
Import
45,7%
122 geïmporteerd
Piekjaar
1991
37 nieuw
Kenteken-check
Check een specifieke 75
Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Alfa Romeo 75
Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Alfa Romeo 75?
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Alfa Romeo 75, geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over Alfa Romeo 75
Hoeveel APK-gebreken heeft een Alfa Romeo 75 gemiddeld?
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Hoe kan ik een specifieke Alfa Romeo 75 controleren?
Check een specifieke Alfa Romeo 75
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Alfa Romeo 75.