APK-gebreken & betrouwbaarheid
Audi S3
APK betrouwbaarheid
APK-gebreken analyse van 2.3K Audi S3 voertuigen — uitgesplitst naar 6 generaties en bouwjaren van 1999 tot 2026.
Hoe betrouwbaar is de Audi S3?
Op basis van 2.336 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1999–2026 en 6 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Audi S3 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.
Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschafbeslissingen.
Generaties
APK Betrouwbaarheid per generatie Audi S3
Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.
Generatie 2024–2027
8Y Facelift
47 voertuigen ·
3 bouwjaren
· onvoldoende data voor curve
Brandstof
Benzine
100%
Gewicht
Middenklasse
100%
Generatie 2024–2027
8Y Facelift
47 voertuigen · 3 bouwjaren · onvoldoende data voor curve
Bouwjaren
Generatie 2020–2024
8Y
551 voertuigen ·
5 bouwjaren
Brandstof
Benzine
100%
Gewicht
Middenklasse
100%
Generatie 2020–2024
8Y
551 voertuigen · 5 bouwjaren
1.910 observaties · 68 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
3,6%
per voertuig-jaar in cohort
12% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 5,8% Vergeleken met 1.417.825 observaties op leeftijd 1–6 (5 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -30% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 1,5%
Gemiddelde: 2,2% Vergeleken met 1.417.825 observaties op leeftijd 1–6 (5 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 1 — 6 jaar
Generatie 2016–2020
8V Facelift
769 voertuigen ·
5 bouwjaren
Brandstof
Benzine
100%
Gewicht
Middenklasse
100%
Generatie 2016–2020
8V Facelift
769 voertuigen · 5 bouwjaren
4.774 observaties · 358 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
7,5%
per voertuig-jaar in cohort
37% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 11,7% Vergeleken met 2.533.505 observaties op leeftijd 3–10 (8 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. +11% advies Advies / reparatieadvies: slechter dan gemiddelde Dit cohort: 5,0%
Gemiddelde: 4,5% Vergeleken met 2.533.505 observaties op leeftijd 3–10 (8 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 3 — 10 jaar
Generatie 2013–2016
8V
893 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Benzine
100%
Gewicht
Middenklasse
96%
Generatie 2013–2016
8V
893 voertuigen · 4 bouwjaren
6.251 observaties · 754 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
12,1%
per voertuig-jaar in cohort
56% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 18,0% Vergeleken met 14.317.890 observaties op leeftijd 4–13 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. +10% advies Advies / reparatieadvies: slechter dan gemiddelde Dit cohort: 7,8%
Gemiddelde: 7,1% Vergeleken met 14.317.890 observaties op leeftijd 4–13 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 4 — 13 jaar
Generatie 2006–2013
8P
352 voertuigen ·
8 bouwjaren
Brandstof
Benzine
100%
Gewicht
Middenklasse
94%
Compact
6%
Generatie 2006–2013
8P
352 voertuigen · 8 bouwjaren
2.464 observaties · 537 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
21,8%
per voertuig-jaar in cohort
73% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 29,1% Vergeleken met 15.482.404 observaties op leeftijd 7–20 (14 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -20% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 10,6%
Gemiddelde: 13,3% Vergeleken met 15.482.404 observaties op leeftijd 7–20 (14 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 7 — 20 jaar
Generatie 1999–2003
8L
122 voertuigen ·
5 bouwjaren
Brandstof
Benzine
99%
Gewicht
Compact
80%
Middenklasse
21%
Generatie 1999–2003
8L
122 voertuigen · 5 bouwjaren
854 observaties · 239 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
28,0%
per voertuig-jaar in cohort
78% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 36,9% Vergeleken met 4.189.930 observaties op leeftijd 17–27 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -31% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 15,7%
Gemiddelde: 22,6% Vergeleken met 4.189.930 observaties op leeftijd 17–27 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 17 — 27 jaar
Bouwjaren
Overige bouwjaren
9 voertuigen · 2 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Audi S3
Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Audi S3?
BMW 5 Serie
MERCEDES-BENZ E
AUDI A6
BMW 4-Serie
LAND ROVER Range Rover Evoque
VOLVO XC70
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Audi S3 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over Audi S3
Welke generatie van de Audi S3 is het meest betrouwbaar?
Welke Audi S3 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel APK-gebreken heeft een Audi S3 gemiddeld?
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Hoe kan ik een specifieke Audi S3 controleren?
Check een specifieke Audi S3
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Audi S3.