Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Audi S5
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 1.9K Audi S5 voertuigen — uitgesplitst naar 5 generaties en bouwjaren van 2007 tot 2026.

Hoe betrouwbaar is de Audi S5?

Op basis van 1.890 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 2007–2026 en 5 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Audi S5 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Audi S5

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2024–2027

B10

109 voertuigen · 3 bouwjaren · onvoldoende data voor curve

Brandstof Hybride (benzine) 90% Benzine 10%
Gewicht Zwaar 100%
Saloon B10 Avant B10
Onvoldoende keuringsdata voor een betrouwbare leeftijd-curve in deze generatie.

Bouwjaren

2026 11 2025 79 2024 19

Generatie 2020–2025

F5 Facelift

280 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 63% Hybride (benzine) 31% Hybride (diesel) 6%
Gewicht Zwaar 94% Middenklasse 6%
Coupe F5 Facelift Fastback F5 Facelift Convertible F5 Facelift

747 observaties · 29 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

3,9%

per voertuig-jaar in cohort

10% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-13% afkeur -57% advies leeftijd 2 — 6 jaar
0% 8% 16% 24% 32% 40% 2 3 4 5 6 Leeftijd 2 · gemiddelde 0,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 0,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 3,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 2,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 9,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 3,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 10,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 2 · 0,0% advies · cohort 201 Leeftijd 3 · 0,0% advies · cohort 182 Leeftijd 4 · 1,9% advies · cohort 156 Leeftijd 5 · 1,6% advies · cohort 122 Leeftijd 6 · 1,2% advies · cohort 86 Leeftijd 2 · 0,5% afkeur · cohort 201 Leeftijd 3 · 1,6% afkeur · cohort 182 Leeftijd 4 · 9,0% afkeur · cohort 156 Leeftijd 5 · 2,5% afkeur · cohort 122 Leeftijd 6 · 9,3% afkeur · cohort 86 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2017–2019

F5

617 voertuigen · 3 bouwjaren

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Middenklasse 66% Zwaar 34%
Coupe F5 Fastback F5 Convertible F5

4.083 observaties · 302 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

7,4%

per voertuig-jaar in cohort

39% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-21% afkeur -11% advies leeftijd 3 — 9 jaar
0% 8% 16% 24% 32% 40% 3 4 5 6 7 8 9 Leeftijd 3 · gemiddelde 0,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 3,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 4,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 1,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 10,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 3,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 11,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 5,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 15,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 18,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 0,3% advies · cohort 617 Leeftijd 4 · 2,8% advies · cohort 617 Leeftijd 5 · 2,1% advies · cohort 617 Leeftijd 6 · 5,5% advies · cohort 617 Leeftijd 7 · 2,3% advies · cohort 617 Leeftijd 8 · 6,7% advies · cohort 613 Leeftijd 9 · 4,9% advies · cohort 385 Leeftijd 3 · 0,8% afkeur · cohort 617 Leeftijd 4 · 8,6% afkeur · cohort 617 Leeftijd 5 · 2,1% afkeur · cohort 617 Leeftijd 6 · 10,9% afkeur · cohort 617 Leeftijd 7 · 5,2% afkeur · cohort 617 Leeftijd 8 · 14,5% afkeur · cohort 613 Leeftijd 9 · 11,2% afkeur · cohort 385 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

Generatie 2011–2017

8T/8F Facelift

913 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Middenklasse 54% Zwaar 46%
Sportback 8T/8F Facelift Coupe 8T/8F Facelift Convertible 8T/8F Facelift

6.391 observaties · 795 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

12,4%

per voertuig-jaar in cohort

54% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-27% afkeur -25% advies leeftijd 3 — 15 jaar
0% 8% 16% 24% 32% 40% 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Leeftijd 3 · gemiddelde 0,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 3,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 4,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 1,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 10,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 3,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 11,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 5,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 15,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 18,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 20,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 23,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 24,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 26,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 28,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 31,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 0,3% advies · cohort 385 Leeftijd 4 · 2,9% advies · cohort 419 Leeftijd 5 · 2,0% advies · cohort 461 Leeftijd 6 · 4,9% advies · cohort 547 Leeftijd 7 · 1,4% advies · cohort 649 Leeftijd 8 · 7,7% advies · cohort 814 Leeftijd 9 · 6,5% advies · cohort 913 Leeftijd 10 · 7,2% advies · cohort 528 Leeftijd 11 · 8,9% advies · cohort 494 Leeftijd 12 · 6,9% advies · cohort 452 Leeftijd 13 · 9,6% advies · cohort 366 Leeftijd 14 · 7,6% advies · cohort 264 Leeftijd 15 · 9,1% advies · cohort 99 Leeftijd 3 · 0,3% afkeur · cohort 385 Leeftijd 4 · 8,8% afkeur · cohort 419 Leeftijd 5 · 1,1% afkeur · cohort 461 Leeftijd 6 · 9,9% afkeur · cohort 547 Leeftijd 7 · 3,9% afkeur · cohort 649 Leeftijd 8 · 13,6% afkeur · cohort 814 Leeftijd 9 · 14,6% afkeur · cohort 913 Leeftijd 10 · 18,0% afkeur · cohort 528 Leeftijd 11 · 21,1% afkeur · cohort 494 Leeftijd 12 · 21,9% afkeur · cohort 452 Leeftijd 13 · 21,0% afkeur · cohort 366 Leeftijd 14 · 16,7% afkeur · cohort 264 Leeftijd 15 · 10,1% afkeur · cohort 99 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2007–2012

8T/8F

718 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Middenklasse 66% Zwaar 34%
Sportback 8T/8F Coupe 8T/8F Convertible 8T/8F

5.026 observaties · 990 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

19,7%

per voertuig-jaar in cohort

70% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-38% afkeur -20% advies leeftijd 8 — 19 jaar
0% 8% 16% 24% 32% 40% 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Leeftijd 8 · gemiddelde 6,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 19,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 20,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 15,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 18,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 21,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 23,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 25,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 28,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 30,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 32,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 34,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 37,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 37,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 36,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · 4,2% advies · cohort 165 Leeftijd 9 · 7,2% advies · cohort 264 Leeftijd 10 · 4,3% advies · cohort 443 Leeftijd 11 · 7,8% advies · cohort 512 Leeftijd 12 · 8,9% advies · cohort 629 Leeftijd 13 · 11,7% advies · cohort 718 Leeftijd 14 · 10,7% advies · cohort 718 Leeftijd 15 · 14,5% advies · cohort 553 Leeftijd 16 · 12,6% advies · cohort 454 Leeftijd 17 · 20,7% advies · cohort 275 Leeftijd 18 · 16,5% advies · cohort 206 Leeftijd 19 · 13,5% advies · cohort 89 Leeftijd 8 · 2,4% afkeur · cohort 165 Leeftijd 9 · 13,3% afkeur · cohort 264 Leeftijd 10 · 13,3% afkeur · cohort 443 Leeftijd 11 · 18,2% afkeur · cohort 512 Leeftijd 12 · 20,2% afkeur · cohort 629 Leeftijd 13 · 22,0% afkeur · cohort 718 Leeftijd 14 · 22,7% afkeur · cohort 718 Leeftijd 15 · 25,1% afkeur · cohort 553 Leeftijd 16 · 20,9% afkeur · cohort 454 Leeftijd 17 · 24,4% afkeur · cohort 275 Leeftijd 18 · 20,9% afkeur · cohort 206 Leeftijd 19 · 7,9% afkeur · cohort 89 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Audi S5

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Audi S5?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Audi S5 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Audi S5

Welke generatie van de Audi S5 is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Audi S5-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De F5 Facelift (2020–2025) toont in onze data het laagste cijfer (3,9%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Audi S5 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de 8T/8F (2007–2012) met 19,7% — auto's van rond de 16 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Audi S5 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 13,0% van de 1.890 geanalyseerde Audi S5 afgekeurd — ruwweg 1 op de 8 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 3,9% bij de F5 Facelift tot 19,7% bij de 8T/8F. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 1.890 Audi S5 voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Audi S5 controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Audi S5 voertuigen.

Check een specifieke Audi S5

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Audi S5.