APK-gebreken & betrouwbaarheid
BMW 6-Serie
APK betrouwbaarheid
APK-gebreken analyse van 3.2K BMW 6-Serie voertuigen — uitgesplitst naar 5 generaties en bouwjaren van 1976 tot 2024.
Hoe betrouwbaar is de BMW 6-Serie?
Op basis van 3.188 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1976–2024 en 5 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de BMW 6-Serie veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.
Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschafbeslissingen.
Generaties
APK Betrouwbaarheid per generatie BMW 6-Serie
Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.
Generatie 2015–2019
III LCI (F06/F12/F13)
760 voertuigen ·
5 bouwjaren
Brandstof
Benzine
81%
Diesel
19%
Gewicht
Middenklasse
57%
Zwaar
43%
Generatie 2015–2019
III LCI (F06/F12/F13)
760 voertuigen · 5 bouwjaren
5.171 observaties · 376 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
7,3%
per voertuig-jaar in cohort
38% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 12,7% Vergeleken met 4.755.031 observaties op leeftijd 2–11 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -11% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 4,5%
Gemiddelde: 5,1% Vergeleken met 4.755.031 observaties op leeftijd 2–11 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 2 — 11 jaar
Generatie 2011–2015
III (F06/F12/F13)
872 voertuigen ·
5 bouwjaren
Brandstof
Benzine
83%
Diesel
17%
Gewicht
Zwaar
60%
Middenklasse
40%
Generatie 2011–2015
III (F06/F12/F13)
872 voertuigen · 5 bouwjaren
6.104 observaties · 952 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
15,6%
per voertuig-jaar in cohort
64% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 19,5% Vergeleken met 5.364.669 observaties op leeftijd 5–15 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. +11% advies Advies / reparatieadvies: slechter dan gemiddelde Dit cohort: 10,1%
Gemiddelde: 9,2% Vergeleken met 5.364.669 observaties op leeftijd 5–15 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 5 — 15 jaar
Generatie 2007–2010
II (E63/E64) Facelift
299 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Benzine
92%
Diesel
7%
Bi-fuel LPG
1%
Gewicht
Middenklasse
70%
Zwaar
30%
Generatie 2007–2010
II (E63/E64) Facelift
299 voertuigen · 4 bouwjaren
2.093 observaties · 376 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
18,0%
per voertuig-jaar in cohort
69% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 31,1% Vergeleken met 4.048.364 observaties op leeftijd 10–19 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -34% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 9,9%
Gemiddelde: 15,0% Vergeleken met 4.048.364 observaties op leeftijd 10–19 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 10 — 19 jaar
Generatie 2003–2007
II (E63/E64)
932 voertuigen ·
5 bouwjaren
Brandstof
Benzine
98%
Bi-fuel LPG
2%
Gewicht
Middenklasse
86%
Zwaar
14%
Generatie 2003–2007
II (E63/E64)
932 voertuigen · 5 bouwjaren
6.524 observaties · 1.462 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
22,4%
per voertuig-jaar in cohort
76% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 35,0% Vergeleken met 3.184.277 observaties op leeftijd 13–23 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. +3% advies Advies / reparatieadvies: slechter dan gemiddelde Dit cohort: 19,6%
Gemiddelde: 19,0% Vergeleken met 3.184.277 observaties op leeftijd 13–23 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 13 — 23 jaar
Generatie 1976–1990
I (E24)
399 voertuigen ·
15 bouwjaren
Brandstof
Benzine
94%
Bi-fuel LPG
6%
Gewicht
Middenklasse
86%
Compact
14%
Generatie 1976–1990
I (E24)
399 voertuigen · 15 bouwjaren
2.791 observaties · 340 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
12,2%
per voertuig-jaar in cohort
55% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 14,2% Vergeleken met 310.491 observaties op leeftijd 31–50 (20 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -35% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 7,0%
Gemiddelde: 10,7% Vergeleken met 310.491 observaties op leeftijd 31–50 (20 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 31 — 50 jaar
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de BMW 6-Serie
Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de BMW 6-Serie?
PORSCHE 911
AUDI A5
MERCEDES-BENZ Sprinter
AUDI TT
MERCEDES-BENZ Vito
VOLKSWAGEN Crafter
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de BMW 6-Serie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over BMW 6-Serie
Welke generatie van de BMW 6-Serie is het meest betrouwbaar?
Welke BMW 6-Serie generatie geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel APK-gebreken heeft een BMW 6-Serie gemiddeld?
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Hoe kan ik een specifieke BMW 6-Serie controleren?
Check een specifieke BMW 6-Serie
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele BMW 6-Serie.