Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Fiat Croma
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 621 Fiat Croma voertuigen — uitgesplitst naar 2 generaties en bouwjaren van 1987 tot 2011.

Hoe betrouwbaar is de Fiat Croma?

Op basis van 621 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1987–2011 en 2 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Fiat Croma veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Fiat Croma

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2005–2011

194

605 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Benzine 89% Diesel 9% Bi-fuel LPG 2%
Gewicht Middenklasse 100%
Estate 194

4.235 observaties · 1.613 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

38,1%

per voertuig-jaar in cohort

91% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+8% afkeur +4% advies leeftijd 9 — 21 jaar
0% 20% 40% 60% 80% 100% 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Leeftijd 9 · gemiddelde 8,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 13,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 17,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 20,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 21,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 22,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 20,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 23,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 26,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 29,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 31,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 33,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 34,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 36,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 37,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 37,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 36,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 35,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · 0,0% advies · cohort 5 Leeftijd 10 · 3,5% advies · cohort 57 Leeftijd 11 · 8,1% advies · cohort 124 Leeftijd 12 · 9,1% advies · cohort 264 Leeftijd 13 · 13,2% advies · cohort 432 Leeftijd 14 · 15,1% advies · cohort 558 Leeftijd 15 · 20,8% advies · cohort 605 Leeftijd 16 · 23,5% advies · cohort 600 Leeftijd 17 · 24,5% advies · cohort 548 Leeftijd 18 · 22,2% advies · cohort 481 Leeftijd 19 · 25,2% advies · cohort 341 Leeftijd 20 · 23,7% advies · cohort 173 Leeftijd 21 · 21,3% advies · cohort 47 Leeftijd 9 · 60,0% afkeur · cohort 5 Leeftijd 10 · 17,5% afkeur · cohort 57 Leeftijd 11 · 29,0% afkeur · cohort 124 Leeftijd 12 · 26,9% afkeur · cohort 264 Leeftijd 13 · 30,6% afkeur · cohort 432 Leeftijd 14 · 39,8% afkeur · cohort 558 Leeftijd 15 · 44,6% afkeur · cohort 605 Leeftijd 16 · 43,5% afkeur · cohort 600 Leeftijd 17 · 44,0% afkeur · cohort 548 Leeftijd 18 · 41,6% afkeur · cohort 481 Leeftijd 19 · 35,8% afkeur · cohort 341 Leeftijd 20 · 22,0% afkeur · cohort 173 Leeftijd 21 · 14,9% afkeur · cohort 47 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1985–1996

154

16 voertuigen · 8 bouwjaren

Brandstof Benzine 94% Diesel 6%
Gewicht Compact 100%
Saloon 154

104 observaties · 24 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

23,1%

per voertuig-jaar in cohort

75% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
leeftijd 24 — 38 jaar
0% 20% 40% 60% 80% 100% 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Leeftijd 24 · 100,0% advies · cohort 1 Leeftijd 25 · 0,0% advies · cohort 1 Leeftijd 26 · 40,0% advies · cohort 5 Leeftijd 27 · 33,3% advies · cohort 6 Leeftijd 28 · 10,0% advies · cohort 10 Leeftijd 29 · 20,0% advies · cohort 10 Leeftijd 30 · 25,0% advies · cohort 12 Leeftijd 31 · 8,3% advies · cohort 12 Leeftijd 32 · 7,7% advies · cohort 13 Leeftijd 33 · 9,1% advies · cohort 11 Leeftijd 34 · 30,0% advies · cohort 10 Leeftijd 36 · 16,7% advies · cohort 6 Leeftijd 37 · 0,0% advies · cohort 4 Leeftijd 38 · 33,3% advies · cohort 3 Leeftijd 24 · 100,0% afkeur · cohort 1 Leeftijd 25 · 100,0% afkeur · cohort 1 Leeftijd 26 · 20,0% afkeur · cohort 5 Leeftijd 27 · 33,3% afkeur · cohort 6 Leeftijd 28 · 10,0% afkeur · cohort 10 Leeftijd 29 · 40,0% afkeur · cohort 10 Leeftijd 30 · 16,7% afkeur · cohort 12 Leeftijd 31 · 16,7% afkeur · cohort 12 Leeftijd 32 · 30,8% afkeur · cohort 13 Leeftijd 33 · 9,1% afkeur · cohort 11 Leeftijd 34 · 20,0% afkeur · cohort 10 Leeftijd 36 · 16,7% afkeur · cohort 6 Leeftijd 37 · 25,0% afkeur · cohort 4 Leeftijd 38 · 33,3% afkeur · cohort 3 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

1996 1 1994 4 1993 1 1992 4 1990 2 1989 1 1988 1 1987 2

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Fiat Croma

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Fiat Croma?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Fiat Croma — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Fiat Croma

Welke generatie van de Fiat Croma is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Fiat Croma-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De 154 (1985–1996) toont in onze data het laagste cijfer (23,1%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Fiat Croma generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de 194 (2005–2011) met 38,1% — auto's van rond de 18 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Fiat Croma gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 37,7% van de 621 geanalyseerde Fiat Croma afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 23,1% bij de 154 tot 38,1% bij de 194. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 621 Fiat Croma voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Fiat Croma controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Fiat Croma voertuigen.

Check een specifieke Fiat Croma

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Fiat Croma.