Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Saab 9-3
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 17.5K Saab 9-3 voertuigen — uitgesplitst naar 3 generaties en bouwjaren van 1960 tot 2015.

Hoe betrouwbaar is de Saab 9-3?

Op basis van 17.490 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1960–2015 en 3 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Saab 9-3 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Saab 9-3

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2008–2014

II (YS3F) Facelift (GM Epsilon)

4.005 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Benzine 80% Diesel 10% Bi-fuel LPG 6% Alcohol 4%
Gewicht Middenklasse 86% Compact 14%
Convertible II (YS3F) Facelift (GM Epsilon) Estate II (YS3F) Facelift (GM Epsilon) Saloon II (YS3F) Facelift (GM Epsilon)

28.021 observaties · 7.937 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

28,3%

per voertuig-jaar in cohort

82% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-21% afkeur -47% advies leeftijd 7 — 18 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Leeftijd 7 · gemiddelde 3,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 13,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 8,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 18,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 21,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 24,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 27,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 29,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 32,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 34,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 35,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 37,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 38,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 37,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · 0,0% advies · cohort 18 Leeftijd 8 · 3,8% advies · cohort 80 Leeftijd 9 · 1,8% advies · cohort 628 Leeftijd 10 · 5,3% advies · cohort 1.301 Leeftijd 11 · 5,5% advies · cohort 2.024 Leeftijd 12 · 5,3% advies · cohort 4.005 Leeftijd 13 · 7,9% advies · cohort 3.991 Leeftijd 14 · 9,6% advies · cohort 3.987 Leeftijd 15 · 9,9% advies · cohort 3.925 Leeftijd 16 · 11,3% advies · cohort 3.377 Leeftijd 17 · 11,4% advies · cohort 2.704 Leeftijd 18 · 5,7% advies · cohort 1.981 Leeftijd 7 · 5,6% afkeur · cohort 18 Leeftijd 8 · 10,0% afkeur · cohort 80 Leeftijd 9 · 13,5% afkeur · cohort 628 Leeftijd 10 · 17,1% afkeur · cohort 1.301 Leeftijd 11 · 21,3% afkeur · cohort 2.024 Leeftijd 12 · 21,0% afkeur · cohort 4.005 Leeftijd 13 · 31,7% afkeur · cohort 3.991 Leeftijd 14 · 34,3% afkeur · cohort 3.987 Leeftijd 15 · 33,6% afkeur · cohort 3.925 Leeftijd 16 · 35,3% afkeur · cohort 3.377 Leeftijd 17 · 33,2% afkeur · cohort 2.704 Leeftijd 18 · 15,3% afkeur · cohort 1.981 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2003–2007

II (YS3F) (GM Epsilon)

8.599 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 92% Bi-fuel LPG 6% Diesel 2%
Gewicht Middenklasse 84% Compact 16%
Convertible II (YS3F) (GM Epsilon) Estate II (YS3F) (GM Epsilon) Saloon II (YS3F) (GM Epsilon)

60.193 observaties · 22.432 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

37,3%

per voertuig-jaar in cohort

90% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

15 jr

33,3% afkeur · n=5.494

Slechtste leeftijd

18 jr

45,2% afkeur · n=8.599

Afkeur & advies per leeftijd
-9% afkeur -28% advies leeftijd 13 — 23 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Leeftijd 13 · gemiddelde 13,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 17,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 20,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 21,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 22,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 23,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 23,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 32,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 34,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 35,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 37,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 38,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 38,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 37,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 36,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 36,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 35,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 35,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · 4,2% advies · cohort 1.959 Leeftijd 14 · 7,4% advies · cohort 3.763 Leeftijd 15 · 10,0% advies · cohort 5.494 Leeftijd 16 · 12,2% advies · cohort 7.452 Leeftijd 17 · 14,7% advies · cohort 8.599 Leeftijd 18 · 18,5% advies · cohort 8.599 Leeftijd 19 · 17,2% advies · cohort 8.599 Leeftijd 20 · 19,2% advies · cohort 6.640 Leeftijd 21 · 20,7% advies · cohort 4.836 Leeftijd 22 · 16,7% advies · cohort 3.105 Leeftijd 23 · 9,5% advies · cohort 1.147 Leeftijd 13 · 14,9% afkeur · cohort 1.959 Leeftijd 14 · 26,2% afkeur · cohort 3.763 Leeftijd 15 · 33,3% afkeur · cohort 5.494 Leeftijd 16 · 36,8% afkeur · cohort 7.452 Leeftijd 17 · 41,0% afkeur · cohort 8.599 Leeftijd 18 · 45,2% afkeur · cohort 8.599 Leeftijd 19 · 40,9% afkeur · cohort 8.599 Leeftijd 20 · 40,8% afkeur · cohort 6.640 Leeftijd 21 · 38,7% afkeur · cohort 4.836 Leeftijd 22 · 28,9% afkeur · cohort 3.105 Leeftijd 23 · 15,3% afkeur · cohort 1.147 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1998–2003

I (YS3D) (GM2900)

6.028 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 95% Bi-fuel LPG 5%
Gewicht Compact 68% Middenklasse 32%
Convertible I (YS3D) (GM2900) Hatchback I (YS3D) (GM2900) Hatchback I (YS3D) (GM2900)

42.196 observaties · 15.651 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

37,1%

per voertuig-jaar in cohort

90% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-8% afkeur -29% advies leeftijd 17 — 28 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Leeftijd 17 · gemiddelde 18,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 23,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 24,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 24,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 23,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 21,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 40,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 40,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 39,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 38,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 38,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 37,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 34,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 32,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 30,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 29,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · 9,9% advies · cohort 1.147 Leeftijd 18 · 13,5% advies · cohort 2.335 Leeftijd 19 · 15,2% advies · cohort 3.498 Leeftijd 20 · 17,2% advies · cohort 4.597 Leeftijd 21 · 18,7% advies · cohort 5.472 Leeftijd 22 · 20,7% advies · cohort 6.028 Leeftijd 23 · 19,2% advies · cohort 6.028 Leeftijd 24 · 20,3% advies · cohort 4.881 Leeftijd 25 · 19,0% advies · cohort 3.693 Leeftijd 26 · 16,7% advies · cohort 2.530 Leeftijd 27 · 15,3% advies · cohort 1.431 Leeftijd 28 · 8,5% advies · cohort 556 Leeftijd 17 · 21,0% afkeur · cohort 1.147 Leeftijd 18 · 28,9% afkeur · cohort 2.335 Leeftijd 19 · 34,0% afkeur · cohort 3.498 Leeftijd 20 · 37,8% afkeur · cohort 4.597 Leeftijd 21 · 40,3% afkeur · cohort 5.472 Leeftijd 22 · 43,0% afkeur · cohort 6.028 Leeftijd 23 · 39,2% afkeur · cohort 6.028 Leeftijd 24 · 39,3% afkeur · cohort 4.881 Leeftijd 25 · 37,1% afkeur · cohort 3.693 Leeftijd 26 · 33,6% afkeur · cohort 2.530 Leeftijd 27 · 29,8% afkeur · cohort 1.431 Leeftijd 28 · 15,1% afkeur · cohort 556 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Overige bouwjaren

5 voertuigen · 3 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

2015 1 1997 3 1960 1

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Saab 9-3

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Saab 9-3?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 9-3 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Saab 9-3

Welke generatie van de Saab 9-3 is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Saab 9-3-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De II (YS3F) Facelift (GM Epsilon) (2008–2014) toont in onze data het laagste cijfer (28,3%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Saab 9-3 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de II (YS3F) (GM Epsilon) (2003–2007) met 37,3% — auto's van rond de 21 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Saab 9-3 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 35,3% van de 17.490 geanalyseerde Saab 9-3 afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 28,3% bij de II (YS3F) Facelift (GM Epsilon) tot 37,3% bij de II (YS3F) (GM Epsilon). Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 17.490 Saab 9-3 voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Saab 9-3 controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Saab 9-3 voertuigen.

Check een specifieke Saab 9-3

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 9-3.