Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Nissan Almera
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 2.1K Nissan Almera voertuigen — uitgesplitst naar 2 generaties en bouwjaren van 1995 tot 2014.

Hoe betrouwbaar is de Nissan Almera?

Op basis van 2.148 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1995–2014 en 2 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Nissan Almera veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Nissan Almera

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2000–2006

II (N16)

1.756 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Benzine 99%
Gewicht Compact 100%
Saloon II (N16) Hatchback II (N16) Hatchback II (N16)

12.292 observaties · 4.864 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

39,6%

per voertuig-jaar in cohort

92% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-6% afkeur -17% advies leeftijd 14 — 26 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 24,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 25,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 37,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 39,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 35,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 32,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · 7,5% advies · cohort 199 Leeftijd 15 · 11,1% advies · cohort 461 Leeftijd 16 · 14,5% advies · cohort 695 Leeftijd 17 · 18,2% advies · cohort 997 Leeftijd 18 · 17,7% advies · cohort 1.279 Leeftijd 19 · 20,3% advies · cohort 1.481 Leeftijd 20 · 19,2% advies · cohort 1.756 Leeftijd 21 · 21,6% advies · cohort 1.557 Leeftijd 22 · 21,8% advies · cohort 1.295 Leeftijd 23 · 20,5% advies · cohort 1.061 Leeftijd 24 · 19,5% advies · cohort 759 Leeftijd 25 · 20,8% advies · cohort 477 Leeftijd 26 · 13,8% advies · cohort 275 Leeftijd 14 · 18,1% afkeur · cohort 199 Leeftijd 15 · 28,9% afkeur · cohort 461 Leeftijd 16 · 35,5% afkeur · cohort 695 Leeftijd 17 · 37,3% afkeur · cohort 997 Leeftijd 18 · 42,5% afkeur · cohort 1.279 Leeftijd 19 · 44,9% afkeur · cohort 1.481 Leeftijd 20 · 40,6% afkeur · cohort 1.756 Leeftijd 21 · 42,4% afkeur · cohort 1.557 Leeftijd 22 · 42,2% afkeur · cohort 1.295 Leeftijd 23 · 41,9% afkeur · cohort 1.061 Leeftijd 24 · 36,5% afkeur · cohort 759 Leeftijd 25 · 36,5% afkeur · cohort 477 Leeftijd 26 · 19,3% afkeur · cohort 275 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1995–2000

I (N15)

637 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 99%
Gewicht Compact 81% Licht 19%
Saloon I (N15) Hatchback I (N15) Hatchback I (N15)

4.459 observaties · 1.730 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

38,8%

per voertuig-jaar in cohort

89% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
0% afkeur -20% advies leeftijd 20 — 31 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Leeftijd 20 · gemiddelde 22,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 23,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 24,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 24,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 23,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 22,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 21,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 21,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 20,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 10,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 40,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 39,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 37,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 36,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 33,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 30,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 29,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 30,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 29,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 15,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · 9,1% advies · cohort 275 Leeftijd 21 · 17,5% advies · cohort 395 Leeftijd 22 · 20,7% advies · cohort 488 Leeftijd 23 · 21,1% advies · cohort 565 Leeftijd 24 · 24,0% advies · cohort 626 Leeftijd 25 · 29,5% advies · cohort 637 Leeftijd 26 · 22,1% advies · cohort 637 Leeftijd 27 · 18,8% advies · cohort 362 Leeftijd 28 · 20,7% advies · cohort 242 Leeftijd 29 · 16,1% advies · cohort 149 Leeftijd 30 · 9,7% advies · cohort 72 Leeftijd 31 · 0,0% advies · cohort 11 Leeftijd 20 · 21,1% afkeur · cohort 275 Leeftijd 21 · 34,9% afkeur · cohort 395 Leeftijd 22 · 41,2% afkeur · cohort 488 Leeftijd 23 · 43,5% afkeur · cohort 565 Leeftijd 24 · 45,0% afkeur · cohort 626 Leeftijd 25 · 46,8% afkeur · cohort 637 Leeftijd 26 · 35,9% afkeur · cohort 637 Leeftijd 27 · 35,1% afkeur · cohort 362 Leeftijd 28 · 36,8% afkeur · cohort 242 Leeftijd 29 · 34,2% afkeur · cohort 149 Leeftijd 30 · 13,9% afkeur · cohort 72 Leeftijd 31 · 9,1% afkeur · cohort 11 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Overige bouwjaren

30 voertuigen · 6 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

2014 1 2012 1 2011 1 2009 1 2008 4 2007 22

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Nissan Almera

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Nissan Almera?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Nissan Almera — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Nissan Almera

Welke generatie van de Nissan Almera is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Nissan Almera-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De I (N15) (1995–2000) toont in onze data het laagste cijfer (38,8%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Nissan Almera generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de II (N16) (2000–2006) met 39,6% — auto's van rond de 23 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Nissan Almera gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 39,4% van de 2.148 geanalyseerde Nissan Almera afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 38,8% bij de I (N15) tot 39,6% bij de II (N16). Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 2.148 Nissan Almera voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Nissan Almera controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Nissan Almera voertuigen.

Check een specifieke Nissan Almera

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Nissan Almera.