Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Nissan Primera
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 1.6K Nissan Primera voertuigen — uitgesplitst naar 3 generaties en bouwjaren van 1990 tot 2009.

Hoe betrouwbaar is de Nissan Primera?

Op basis van 1.576 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1990–2009 en 3 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Nissan Primera veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Nissan Primera

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2001–2008

III (P12)

1.165 voertuigen · 8 bouwjaren

Brandstof Benzine 98% Bi-fuel LPG 2%
Gewicht Compact 100%
Hatchback III (P12) Estate III (P12) Saloon III (P12)

8.155 observaties · 3.387 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

41,5%

per voertuig-jaar in cohort

93% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-9% afkeur +8% advies leeftijd 12 — 25 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Leeftijd 12 · gemiddelde 11,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 20,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 24,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 25,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 32,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 37,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 39,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 35,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · 18,2% advies · cohort 33 Leeftijd 13 · 14,4% advies · cohort 132 Leeftijd 14 · 17,1% advies · cohort 409 Leeftijd 15 · 17,1% advies · cohort 595 Leeftijd 16 · 21,8% advies · cohort 803 Leeftijd 17 · 25,4% advies · cohort 956 Leeftijd 18 · 26,9% advies · cohort 1.121 Leeftijd 19 · 30,2% advies · cohort 1.132 Leeftijd 20 · 25,7% advies · cohort 1.033 Leeftijd 21 · 30,4% advies · cohort 756 Leeftijd 22 · 26,5% advies · cohort 570 Leeftijd 23 · 23,2% advies · cohort 362 Leeftijd 24 · 12,4% advies · cohort 209 Leeftijd 25 · 9,1% advies · cohort 44 Leeftijd 12 · 21,2% afkeur · cohort 33 Leeftijd 13 · 26,5% afkeur · cohort 132 Leeftijd 14 · 29,6% afkeur · cohort 409 Leeftijd 15 · 37,6% afkeur · cohort 595 Leeftijd 16 · 45,6% afkeur · cohort 803 Leeftijd 17 · 45,5% afkeur · cohort 956 Leeftijd 18 · 45,1% afkeur · cohort 1.121 Leeftijd 19 · 49,0% afkeur · cohort 1.132 Leeftijd 20 · 42,2% afkeur · cohort 1.033 Leeftijd 21 · 44,6% afkeur · cohort 756 Leeftijd 22 · 36,3% afkeur · cohort 570 Leeftijd 23 · 30,1% afkeur · cohort 362 Leeftijd 24 · 21,1% afkeur · cohort 209 Leeftijd 25 · 11,4% afkeur · cohort 44 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1999–2002

II (P11) Facelift

374 voertuigen · 4 bouwjaren

Brandstof Benzine 97% Bi-fuel LPG 3%
Gewicht Compact 100%
Saloon II (P11) Facelift Hatchback II (P11) Facelift Estate II (P11) Facelift

2.618 observaties · 1.041 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

39,8%

per voertuig-jaar in cohort

91% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-1% afkeur -10% advies leeftijd 18 — 27 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Leeftijd 18 · gemiddelde 20,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 25,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 25,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 24,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 22,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 39,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 35,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 32,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 29,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · 9,7% advies · cohort 165 Leeftijd 19 · 20,1% advies · cohort 209 Leeftijd 20 · 21,7% advies · cohort 276 Leeftijd 21 · 22,2% advies · cohort 374 Leeftijd 22 · 28,6% advies · cohort 374 Leeftijd 23 · 33,2% advies · cohort 374 Leeftijd 24 · 18,4% advies · cohort 374 Leeftijd 25 · 22,5% advies · cohort 209 Leeftijd 26 · 23,6% advies · cohort 165 Leeftijd 27 · 11,2% advies · cohort 98 Leeftijd 18 · 19,4% afkeur · cohort 165 Leeftijd 19 · 47,4% afkeur · cohort 209 Leeftijd 20 · 46,7% afkeur · cohort 276 Leeftijd 21 · 45,2% afkeur · cohort 374 Leeftijd 22 · 46,0% afkeur · cohort 374 Leeftijd 23 · 44,4% afkeur · cohort 374 Leeftijd 24 · 33,7% afkeur · cohort 374 Leeftijd 25 · 40,7% afkeur · cohort 209 Leeftijd 26 · 31,5% afkeur · cohort 165 Leeftijd 27 · 11,2% afkeur · cohort 98 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1995–2000

II (P11)

373 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 98% Bi-fuel LPG 2%
Gewicht Compact 100%
Saloon II (P11) Hatchback II (P11) Estate II (P11)

2.611 observaties · 966 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

37,0%

per voertuig-jaar in cohort

90% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-2% afkeur -19% advies leeftijd 20 — 31 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Leeftijd 20 · gemiddelde 22,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 24,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 25,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 24,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 22,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 21,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 21,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 21,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 10,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 39,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 35,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 32,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 29,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 28,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 29,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 29,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 15,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · 7,5% advies · cohort 67 Leeftijd 21 · 12,7% advies · cohort 165 Leeftijd 22 · 17,6% advies · cohort 267 Leeftijd 23 · 23,1% advies · cohort 329 Leeftijd 24 · 26,3% advies · cohort 357 Leeftijd 25 · 26,0% advies · cohort 373 Leeftijd 26 · 27,9% advies · cohort 373 Leeftijd 27 · 26,5% advies · cohort 306 Leeftijd 28 · 20,2% advies · cohort 208 Leeftijd 29 · 13,2% advies · cohort 106 Leeftijd 30 · 15,9% advies · cohort 44 Leeftijd 31 · 0,0% advies · cohort 16 Leeftijd 20 · 17,9% afkeur · cohort 67 Leeftijd 21 · 32,1% afkeur · cohort 165 Leeftijd 22 · 32,6% afkeur · cohort 267 Leeftijd 23 · 42,6% afkeur · cohort 329 Leeftijd 24 · 45,1% afkeur · cohort 357 Leeftijd 25 · 44,5% afkeur · cohort 373 Leeftijd 26 · 36,7% afkeur · cohort 373 Leeftijd 27 · 34,3% afkeur · cohort 306 Leeftijd 28 · 28,4% afkeur · cohort 208 Leeftijd 29 · 28,3% afkeur · cohort 106 Leeftijd 30 · 34,1% afkeur · cohort 44 Leeftijd 31 · 6,3% afkeur · cohort 16 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Overige bouwjaren

38 voertuigen · 6 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

2009 2 1994 8 1993 11 1992 8 1991 7 1990 2

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Nissan Primera

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Nissan Primera?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Nissan Primera — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Nissan Primera

Welke generatie van de Nissan Primera is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Nissan Primera-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De II (P11) (1995–2000) toont in onze data het laagste cijfer (37,0%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Nissan Primera generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de III (P12) (2001–2008) met 41,5% — auto's van rond de 21 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Nissan Primera gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 40,3% van de 1.576 geanalyseerde Nissan Primera afgekeurd — ruwweg 1 op de 2 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 37,0% bij de II (P11) tot 41,5% bij de III (P12). Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 1.576 Nissan Primera voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Nissan Primera controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Nissan Primera voertuigen.

Check een specifieke Nissan Primera

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Nissan Primera.