Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Saab 900
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 3.0K Saab 900 voertuigen — uitgesplitst naar 3 generaties en bouwjaren van 1978 tot 2000.

Hoe betrouwbaar is de Saab 900?

Op basis van 2.960 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1978–2000 en 3 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Saab 900 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Saab 900

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 1994–1998

II (NG) (GM2900)

774 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 97% Bi-fuel LPG 3%
Gewicht Compact 88% Middenklasse 12%
Liftback II (NG) (GM2900) Liftback II (NG) (GM2900) Convertible II (NG) (GM2900)

5.418 observaties · 1.850 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

34,1%

per voertuig-jaar in cohort

87% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-4% afkeur -20% advies leeftijd 22 — 32 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 Leeftijd 22 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 24,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 25,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 24,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 22,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 21,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 21,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 21,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 10,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 32 · gemiddelde 11,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 35,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 32,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 30,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 29,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 29,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 29,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 15,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 32 · gemiddelde 17,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · 8,3% advies · cohort 72 Leeftijd 23 · 10,9% advies · cohort 275 Leeftijd 24 · 16,0% advies · cohort 457 Leeftijd 25 · 18,9% advies · cohort 635 Leeftijd 26 · 21,4% advies · cohort 774 Leeftijd 27 · 25,8% advies · cohort 774 Leeftijd 28 · 23,5% advies · cohort 774 Leeftijd 29 · 21,7% advies · cohort 702 Leeftijd 30 · 22,2% advies · cohort 499 Leeftijd 31 · 9,8% advies · cohort 317 Leeftijd 32 · 5,8% advies · cohort 139 Leeftijd 22 · 18,1% afkeur · cohort 72 Leeftijd 23 · 21,1% afkeur · cohort 275 Leeftijd 24 · 32,4% afkeur · cohort 457 Leeftijd 25 · 36,5% afkeur · cohort 635 Leeftijd 26 · 41,3% afkeur · cohort 774 Leeftijd 27 · 42,0% afkeur · cohort 774 Leeftijd 28 · 40,6% afkeur · cohort 774 Leeftijd 29 · 33,9% afkeur · cohort 702 Leeftijd 30 · 31,1% afkeur · cohort 499 Leeftijd 31 · 12,0% afkeur · cohort 317 Leeftijd 32 · 6,5% afkeur · cohort 139 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1987–1993

I (OG) Facelift

1.871 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Benzine 99%
Gewicht Compact 100%
Convertible I (OG) Facelift Saloon I (OG) Facelift Liftback I (OG) Facelift

13.097 observaties · 3.235 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

24,7%

per voertuig-jaar in cohort

80% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+14% afkeur +7% advies leeftijd 27 — 39 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Leeftijd 27 · gemiddelde 22,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 21,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 21,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 21,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 10,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 32 · gemiddelde 11,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 33 · gemiddelde 9,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 34 · gemiddelde 9,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 35 · gemiddelde 9,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 36 · gemiddelde 10,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 37 · gemiddelde 9,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 38 · gemiddelde 10,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 39 · gemiddelde 10,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 29,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 28,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 29,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 29,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 15,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 32 · gemiddelde 17,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 33 · gemiddelde 15,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 34 · gemiddelde 14,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 35 · gemiddelde 14,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 36 · gemiddelde 15,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 37 · gemiddelde 15,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 38 · gemiddelde 15,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 39 · gemiddelde 15,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · 11,8% advies · cohort 465 Leeftijd 28 · 17,4% advies · cohort 1.048 Leeftijd 29 · 23,8% advies · cohort 1.358 Leeftijd 30 · 27,4% advies · cohort 1.509 Leeftijd 31 · 13,5% advies · cohort 1.631 Leeftijd 32 · 17,3% advies · cohort 1.742 Leeftijd 33 · 12,9% advies · cohort 1.871 Leeftijd 34 · 10,9% advies · cohort 1.406 Leeftijd 35 · 10,4% advies · cohort 823 Leeftijd 36 · 13,1% advies · cohort 513 Leeftijd 37 · 13,0% advies · cohort 362 Leeftijd 38 · 10,8% advies · cohort 240 Leeftijd 39 · 7,0% advies · cohort 129 Leeftijd 27 · 19,4% afkeur · cohort 465 Leeftijd 28 · 25,4% afkeur · cohort 1.048 Leeftijd 29 · 35,6% afkeur · cohort 1.358 Leeftijd 30 · 37,7% afkeur · cohort 1.509 Leeftijd 31 · 22,6% afkeur · cohort 1.631 Leeftijd 32 · 25,7% afkeur · cohort 1.742 Leeftijd 33 · 19,9% afkeur · cohort 1.871 Leeftijd 34 · 17,4% afkeur · cohort 1.406 Leeftijd 35 · 19,0% afkeur · cohort 823 Leeftijd 36 · 21,1% afkeur · cohort 513 Leeftijd 37 · 20,7% afkeur · cohort 362 Leeftijd 38 · 16,3% afkeur · cohort 240 Leeftijd 39 · 11,6% afkeur · cohort 129 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1979–1987

I (OG)

441 voertuigen · 9 bouwjaren

Brandstof Benzine 94% Bi-fuel LPG 6%
Gewicht Compact 100%
Saloon I (OG) Liftback I (OG)

3.087 observaties · 565 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

18,3%

per voertuig-jaar in cohort

74% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+14% afkeur +41% advies leeftijd 33 — 47 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 Leeftijd 33 · gemiddelde 9,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 34 · gemiddelde 9,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 35 · gemiddelde 9,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 36 · gemiddelde 10,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 37 · gemiddelde 9,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 38 · gemiddelde 10,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 39 · gemiddelde 10,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 40 · gemiddelde 10,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 41 · gemiddelde 8,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 42 · gemiddelde 9,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 43 · gemiddelde 9,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 44 · gemiddelde 10,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 45 · gemiddelde 10,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 46 · gemiddelde 11,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 47 · gemiddelde 10,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 33 · gemiddelde 15,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 34 · gemiddelde 14,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 35 · gemiddelde 14,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 36 · gemiddelde 15,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 37 · gemiddelde 15,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 38 · gemiddelde 15,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 39 · gemiddelde 15,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 40 · gemiddelde 15,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 41 · gemiddelde 14,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 42 · gemiddelde 15,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 43 · gemiddelde 13,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 44 · gemiddelde 14,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 45 · gemiddelde 16,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 46 · gemiddelde 16,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 47 · gemiddelde 14,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 33 · 3,1% advies · cohort 129 Leeftijd 34 · 12,3% advies · cohort 203 Leeftijd 35 · 11,9% advies · cohort 260 Leeftijd 36 · 12,7% advies · cohort 346 Leeftijd 37 · 15,3% advies · cohort 386 Leeftijd 38 · 14,5% advies · cohort 414 Leeftijd 39 · 13,8% advies · cohort 421 Leeftijd 40 · 16,2% advies · cohort 302 Leeftijd 41 · 13,9% advies · cohort 238 Leeftijd 42 · 9,9% advies · cohort 181 Leeftijd 43 · 12,6% advies · cohort 95 Leeftijd 44 · 21,8% advies · cohort 55 Leeftijd 45 · 7,4% advies · cohort 27 Leeftijd 46 · 15,0% advies · cohort 20 Leeftijd 47 · 30,0% advies · cohort 10 Leeftijd 33 · 6,2% afkeur · cohort 129 Leeftijd 34 · 19,7% afkeur · cohort 203 Leeftijd 35 · 20,8% afkeur · cohort 260 Leeftijd 36 · 15,3% afkeur · cohort 346 Leeftijd 37 · 22,3% afkeur · cohort 386 Leeftijd 38 · 19,6% afkeur · cohort 414 Leeftijd 39 · 17,3% afkeur · cohort 421 Leeftijd 40 · 20,5% afkeur · cohort 302 Leeftijd 41 · 18,1% afkeur · cohort 238 Leeftijd 42 · 19,3% afkeur · cohort 181 Leeftijd 43 · 11,6% afkeur · cohort 95 Leeftijd 44 · 18,2% afkeur · cohort 55 Leeftijd 45 · 18,5% afkeur · cohort 27 Leeftijd 46 · 10,0% afkeur · cohort 20 Leeftijd 47 · 20,0% afkeur · cohort 10 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

Overige bouwjaren

3 voertuigen · 2 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

2000 1 1978 2

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Saab 900

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Saab 900?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 900 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Saab 900

Welke generatie van de Saab 900 is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Saab 900-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De I (OG) (1979–1987) toont in onze data het laagste cijfer (18,3%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Saab 900 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de II (NG) (GM2900) (1994–1998) met 34,1% — auto's van rond de 30 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Saab 900 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 26,2% van de 2.960 geanalyseerde Saab 900 afgekeurd — ruwweg 1 op de 4 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 18,3% bij de I (OG) tot 34,1% bij de II (NG) (GM2900). Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 2.960 Saab 900 voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Saab 900 controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Saab 900 voertuigen.

Check een specifieke Saab 900

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 900.