Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Seat Leon
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 59.8K Seat Leon voertuigen — uitgesplitst naar 4 generaties en bouwjaren van 1999 tot 2026.

Hoe betrouwbaar is de Seat Leon?

Op basis van 59.801 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1999–2026 en 4 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Seat Leon veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Seat Leon

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2020–2027

Mk4 (KL) (MQB Evo)

15.862 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Hybride (benzine) 58% Benzine 40% Diesel 2%
Gewicht Compact 68% Middenklasse 32%
Hatchback Mk4 (KL) (MQB Evo) Estate Mk4 (KL) (MQB Evo)

64.217 observaties · 2.412 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

3,8%

per voertuig-jaar in cohort

15% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-21% afkeur -16% advies leeftijd 1 — 6 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 1 2 3 4 5 6 Leeftijd 1 · gemiddelde 0,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 0,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 3,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 0,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 3,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 1 · gemiddelde 0,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 1,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 13,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 3,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 14,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 1 · 0,0% advies · cohort 15.533 Leeftijd 2 · 0,0% advies · cohort 13.552 Leeftijd 3 · 0,6% advies · cohort 12.175 Leeftijd 4 · 4,2% advies · cohort 10.412 Leeftijd 5 · 0,8% advies · cohort 8.593 Leeftijd 6 · 1,7% advies · cohort 3.952 Leeftijd 1 · 0,0% afkeur · cohort 15.533 Leeftijd 2 · 0,1% afkeur · cohort 13.552 Leeftijd 3 · 2,6% afkeur · cohort 12.175 Leeftijd 4 · 15,5% afkeur · cohort 10.412 Leeftijd 5 · 3,0% afkeur · cohort 8.593 Leeftijd 6 · 5,5% afkeur · cohort 3.952 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2012–2020

Mk3 (5F) (MQB)

35.327 voertuigen · 9 bouwjaren

Brandstof Benzine 84% Diesel 12% Hybride (benzine) 4%
Gewicht Compact 96%
Hatchback Mk3 (5F) (MQB) Hatchback Mk3 (5F) (MQB) Estate Mk3 (5F) (MQB)

236.383 observaties · 36.533 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

15,5%

per voertuig-jaar in cohort

59% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

5 jr

4,4% afkeur · n=23.511

Slechtste leeftijd

11 jr

27,1% afkeur · n=16.452

Afkeur & advies per leeftijd
-22% afkeur +13% advies leeftijd 2 — 14 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Leeftijd 2 · gemiddelde 0,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 0,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 3,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 13,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 3,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 15,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 5,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 16,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 8,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 22,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 25,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 28,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 30,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 33,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 36,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 2 · 0,0% advies · cohort 10.715 Leeftijd 3 · 0,7% advies · cohort 15.023 Leeftijd 4 · 4,3% advies · cohort 18.875 Leeftijd 5 · 1,6% advies · cohort 23.511 Leeftijd 6 · 5,7% advies · cohort 29.532 Leeftijd 7 · 4,3% advies · cohort 29.772 Leeftijd 8 · 9,6% advies · cohort 28.373 Leeftijd 9 · 12,0% advies · cohort 24.612 Leeftijd 10 · 13,4% advies · cohort 20.304 Leeftijd 11 · 14,6% advies · cohort 16.452 Leeftijd 12 · 13,3% advies · cohort 11.816 Leeftijd 13 · 12,2% advies · cohort 5.795 Leeftijd 14 · 10,9% advies · cohort 1.603 Leeftijd 2 · 0,1% afkeur · cohort 10.715 Leeftijd 3 · 2,1% afkeur · cohort 15.023 Leeftijd 4 · 14,2% afkeur · cohort 18.875 Leeftijd 5 · 4,4% afkeur · cohort 23.511 Leeftijd 6 · 13,5% afkeur · cohort 29.532 Leeftijd 7 · 8,5% afkeur · cohort 29.772 Leeftijd 8 · 20,5% afkeur · cohort 28.373 Leeftijd 9 · 24,5% afkeur · cohort 24.612 Leeftijd 10 · 26,0% afkeur · cohort 20.304 Leeftijd 11 · 27,1% afkeur · cohort 16.452 Leeftijd 12 · 23,6% afkeur · cohort 11.816 Leeftijd 13 · 22,4% afkeur · cohort 5.795 Leeftijd 14 · 17,1% afkeur · cohort 1.603 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2005–2012

Mk2 (1P) (A5 (PQ35))

11.954 voertuigen · 8 bouwjaren

Brandstof Benzine 94% Diesel 5% Bi-fuel LPG 1%
Gewicht Compact 100%
Hatchback Mk2 (1P) (A5 (PQ35))

83.678 observaties · 30.791 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

36,8%

per voertuig-jaar in cohort

91% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

10 jr

26,9% afkeur · n=5.374

Slechtste leeftijd

17 jr

43,4% afkeur · n=6.580

Afkeur & advies per leeftijd
-8% afkeur +6% advies leeftijd 8 — 21 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Leeftijd 8 · gemiddelde 6,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 20,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 22,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 25,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 27,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 30,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 33,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 37,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 38,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · 3,6% advies · cohort 1.603 Leeftijd 9 · 7,1% advies · cohort 3.573 Leeftijd 10 · 11,6% advies · cohort 5.374 Leeftijd 11 · 14,3% advies · cohort 6.809 Leeftijd 12 · 16,1% advies · cohort 8.286 Leeftijd 13 · 17,8% advies · cohort 9.868 Leeftijd 14 · 17,9% advies · cohort 11.444 Leeftijd 15 · 18,3% advies · cohort 10.351 Leeftijd 16 · 19,7% advies · cohort 8.381 Leeftijd 17 · 21,8% advies · cohort 6.580 Leeftijd 18 · 22,9% advies · cohort 5.145 Leeftijd 19 · 23,3% advies · cohort 3.668 Leeftijd 20 · 17,6% advies · cohort 2.086 Leeftijd 21 · 12,4% advies · cohort 510 Leeftijd 8 · 11,7% afkeur · cohort 1.603 Leeftijd 9 · 19,4% afkeur · cohort 3.573 Leeftijd 10 · 26,9% afkeur · cohort 5.374 Leeftijd 11 · 33,0% afkeur · cohort 6.809 Leeftijd 12 · 36,9% afkeur · cohort 8.286 Leeftijd 13 · 40,4% afkeur · cohort 9.868 Leeftijd 14 · 39,0% afkeur · cohort 11.444 Leeftijd 15 · 40,8% afkeur · cohort 10.351 Leeftijd 16 · 42,3% afkeur · cohort 8.381 Leeftijd 17 · 43,4% afkeur · cohort 6.580 Leeftijd 18 · 41,7% afkeur · cohort 5.145 Leeftijd 19 · 36,5% afkeur · cohort 3.668 Leeftijd 20 · 25,9% afkeur · cohort 2.086 Leeftijd 21 · 12,9% afkeur · cohort 510 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1999–2005

Mk1 (1M) (A4 (PQ34))

2.723 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Benzine 96% Diesel 3% Bi-fuel LPG 2%
Gewicht Compact 97%
Hatchback Mk1 (1M) (A4 (PQ34))

19.060 observaties · 7.818 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

41,0%

per voertuig-jaar in cohort

92% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-6% afkeur +9% advies leeftijd 15 — 26 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 Leeftijd 15 · gemiddelde 15,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 20,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 25,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 25,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 24,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 38,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 35,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 32,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · 13,3% advies · cohort 510 Leeftijd 16 · 16,5% advies · cohort 1.094 Leeftijd 17 · 20,9% advies · cohort 1.658 Leeftijd 18 · 25,1% advies · cohort 2.123 Leeftijd 19 · 26,6% advies · cohort 2.533 Leeftijd 20 · 29,5% advies · cohort 2.722 Leeftijd 21 · 29,1% advies · cohort 2.723 Leeftijd 22 · 28,3% advies · cohort 2.213 Leeftijd 23 · 28,5% advies · cohort 1.629 Leeftijd 24 · 28,5% advies · cohort 1.065 Leeftijd 25 · 23,7% advies · cohort 600 Leeftijd 26 · 13,7% advies · cohort 190 Leeftijd 15 · 24,7% afkeur · cohort 510 Leeftijd 16 · 34,2% afkeur · cohort 1.094 Leeftijd 17 · 42,7% afkeur · cohort 1.658 Leeftijd 18 · 44,5% afkeur · cohort 2.123 Leeftijd 19 · 44,7% afkeur · cohort 2.533 Leeftijd 20 · 47,9% afkeur · cohort 2.722 Leeftijd 21 · 42,8% afkeur · cohort 2.723 Leeftijd 22 · 41,3% afkeur · cohort 2.213 Leeftijd 23 · 38,4% afkeur · cohort 1.629 Leeftijd 24 · 34,4% afkeur · cohort 1.065 Leeftijd 25 · 23,2% afkeur · cohort 600 Leeftijd 26 · 11,6% afkeur · cohort 190 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Seat Leon

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Seat Leon?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Seat Leon — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Seat Leon

Welke generatie van de Seat Leon is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Seat Leon-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De Mk4 (KL) (MQB Evo) (2020–2027) toont in onze data het laagste cijfer (3,8%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Seat Leon generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de Mk1 (1M) (A4 (PQ34)) (1999–2005) met 41,0% — auto's van rond de 24 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Seat Leon gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 19,2% van de 59.801 geanalyseerde Seat Leon afgekeurd — ruwweg 1 op de 5 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 3,8% bij de Mk4 (KL) (MQB Evo) tot 41,0% bij de Mk1 (1M) (A4 (PQ34)). Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 59.801 Seat Leon voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Seat Leon controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Seat Leon voertuigen.

Check een specifieke Seat Leon

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Seat Leon.