APK-gebreken & betrouwbaarheid
Skoda Scala
APK betrouwbaarheid
APK-gebreken analyse van 8.2K Skoda Scala voertuigen, uitgesplitst naar 1 generatie en bouwjaren van 2019 tot 2026.
Betrouwbaarheid
Hoe betrouwbaar is de Skoda Scala?
Gebaseerd op echte APK-keuringen van de RDW
De Škoda Scala is een compacte Tsjechische hatchback die in 2019 werd geïntroduceerd als opvolger van de Rapid, gebouwd op het MQB-platform van de Volkswagen Groep. In Nederland rijdt de Scala vrijwel uitsluitend op benzine en is daarmee een moderne en relatief nieuwe verschijning op de markt.
Bij de APK valt op dat de beschermende stofhoes van de stuurinrichting opvallend vaak beschadigd is, een rubber afdichting die bij een lek vocht en vuil toelaat in het stuurmechanisme. Dit onderdeel is bij de Scala veel vaker een afkeurpunt dan bij vergelijkbare auto's. Voor de rest scoort de Scala duidelijk beter dan soortgenoten.
Per onderdeel
Onderdelen om op te letten
Per onderdeel vergelijken we alle bijbehorende afkeurpunten van de Skoda Scala met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse.
Stofhoes stuurinrichting
Speelt vooral bij exemplaren van 4 tot en met 7 jaar
waarnemingen:200
Opvallend gebrek
Stofhoes stuurinrichting
Speelt vooral bij exemplaren van 4 tot en met 7 jaar
Eén punt springt eruit: een stofhoes (rubberen bescherming) van de stuurinrichting is beschadigd en dicht niet af. De overige punten aan dit onderdeel wijken niet af.
Alle punten aan dit onderdeel samen: 2,1% per jaar · leeftijdsgenoten 0,1% · circa 200 waarnemingen.
Generaties
APK Betrouwbaarheid per generatie Skoda Scala
Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie hoe vaak hij wordt afgekeurd vergeleken met leeftijdsgenoten, plus de zwakke plekken uit echte APK-keuringen.
Generatie 2019 – heden
I (NW) (MQB A0)
7.988 voertuigen · 8 bouwjaren
De Skoda Scala I (NW), gebouwd sinds 2019 met een facelift vanaf 2024, telt circa 7.800 exemplaren en reed vrijwel altijd op benzine, met de 1.5 TSI en de 1.0 TSI als bekende uitvoeringen. Bij de APK laat de stofhoes van de stuurinrichting duidelijk vaker los dan bij leeftijdsgenoten, en ook een gebrekkige retroreflector en een defect mistachterlicht komen vaker voor. De ruitenwisserinstallatie blijft daarentegen vaker in orde. Occasions staan gemiddeld rond de €15.900 te koop, bij een verwachte kilometerstand rond de 59.000 km voor bouwjaar 2022.
Waar let je op bij aankoop
- Controleer de stofhoes van de stuurinrichting op beschadiging, het vaakste afwijkende punt bij deze Scala.
- Laat de retroreflector en het mistachterlicht meenemen in de APK-check.
- Reken op zo'n €15.900 vraagprijs bij een kilometerstand rond de 59.000 km voor bouwjaar 2022.
Populariteit in Nederland
Instroom van de Skoda Scala per jaar
Aantal voertuigen dat per jaar op NL-kenteken kwam, gesplitst in NL-nieuw en import. De lijn toont het importpercentage per jaar.
Nu op kenteken
8.051
2019, 2026
Import
12,4%
1.001 geïmporteerd
Piekjaar
2024
1.523 nieuw
Wisselt vaak van eigenaar
De Skoda Scala wisselt 35% vaker van eigenaar dan de gemiddelde auto. 23% rijdt nog bij de eerste eigenaar (gemiddeld: 19%). Gemeten over tenaamstellingswissels bij 3.947 voertuigen, bouwjaren ouder dan vier jaar.
Export en sloop
Uitstroom van de Skoda Scala per jaar
Aandeel dat per leeftijdsgroep van de Nederlandse weg verdwijnt door export of sloop, vergeleken met alle voertuigen van dezelfde leeftijd. Gemeten over de afgelopen twaalf maanden.
Rijdt een jaar later nog
97,5%
van 8.034 gevolgde exemplaren; van het vertrek was minstens 92% export
Leeftijdsgenoten
97,3%
zelfde leeftijdsopbouw
Oordeel
In lijn met leeftijdsgenoten
Vertrek van de Nederlandse weg is export of uitschrijving (sloop, demontage of een administratieve reden). Export tellen we alleen bij een expliciete RDW-exportmelding en is daarmee een ondergrens; de rest verschijnt simpelweg niet meer in de RDW-data. Gemeten over de afgelopen twaalf maanden.
Marktprijzen
Vraagprijsverloop van de Skoda Scala per bouwjaar
Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar.
Bouwjaar 2025 (Benzine)
€ 25.337
58 waarnemingen
Bouwjaar 2019 (Benzine)
€ 14.327
54 waarnemingen
Per 10.000 km extra
− € 384
prijseffect binnen bouwjaar
Totaal waarnemingen
410
peiljaar 2026
Milieu & verbruik
Verbruik en milieuzones van de Skoda Scala per bouwjaar
Fabrieksopgaven per bouwjaar en wat de emissieklasse betekent voor milieuzone-toegang.
Fabrieksverbruik per bouwjaar
Mediaan fabrieksopgave in liters per 100 km per bouwjaar.
Zuinigste en dorstigste motor
Zuinigste
1.0 3-cilinder 70kW
5,3 l/100km · 1 op 18,9
bouwjaren 2020–2025
Dorstigste
1.5 4-cilinder 110kW
6,1 l/100km · 1 op 16,4
bouwjaren 2019–2023
Fabrieksopgaven (WLTP), gewogen over de geregistreerde bouwjaren van elke motor.
Terugroepacties
Terugroepacties voor de Skoda Scala
RDW-terugroepacties waarin de Scala voorkomt, nieuwste eerst. Per actie zie je het risico en hoeveel voertuigen al hersteld zijn.
- Kamiq, Scala De leren stoelbekleding kan bij temperaturen ver onder nul de werking van de zij-airgag negatief beïnvloeden. Gemiddeld risico 2 auto's apr. 2020 100% hersteld MGP200170
- Kamiq, Scala Er kan een softwarefout aanwezig zijn in het regelapparaat van de Online Connectivity Unit. Ernstig risico 15 auto's okt. 2019 67% hersteld MGP190488
Kenteken-check
Check een specifieke Scala
Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Skoda Scala
Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Skoda Scala?
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Skoda Scala, geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over Skoda Scala
Hoeveel APK-gebreken heeft een Skoda Scala gemiddeld?
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Hoe kan ik een specifieke Skoda Scala controleren?
Check een specifieke Skoda Scala
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Skoda Scala.