Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Toyota Corolla Verso
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 15.1K Toyota Corolla Verso voertuigen — uitgesplitst naar 2 generaties en bouwjaren van 2001 tot 2010.

Hoe betrouwbaar is de Toyota Corolla Verso?

Op basis van 15.130 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 2001–2010 en 2 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Toyota Corolla Verso veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Toyota Corolla Verso

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2004–2009

II

13.054 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 97% Diesel 2%
Gewicht Compact 98%
Estate II

91.378 observaties · 34.007 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

37,2%

per voertuig-jaar in cohort

90% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

13 jr

26,2% afkeur · n=6.005

Slechtste leeftijd

17 jr

44,7% afkeur · n=13.054

Afkeur & advies per leeftijd
-16% afkeur -45% advies leeftijd 11 — 22 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Leeftijd 11 · gemiddelde 10,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 30,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 32,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 37,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 39,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · 2,8% advies · cohort 788 Leeftijd 12 · 4,0% advies · cohort 2.929 Leeftijd 13 · 5,7% advies · cohort 6.005 Leeftijd 14 · 6,9% advies · cohort 8.921 Leeftijd 15 · 9,1% advies · cohort 11.327 Leeftijd 16 · 11,2% advies · cohort 13.054 Leeftijd 17 · 12,3% advies · cohort 13.054 Leeftijd 18 · 13,4% advies · cohort 12.266 Leeftijd 19 · 13,8% advies · cohort 10.125 Leeftijd 20 · 14,7% advies · cohort 7.049 Leeftijd 21 · 14,5% advies · cohort 4.133 Leeftijd 22 · 7,4% advies · cohort 1.727 Leeftijd 11 · 14,1% afkeur · cohort 788 Leeftijd 12 · 21,9% afkeur · cohort 2.929 Leeftijd 13 · 26,2% afkeur · cohort 6.005 Leeftijd 14 · 31,9% afkeur · cohort 8.921 Leeftijd 15 · 37,1% afkeur · cohort 11.327 Leeftijd 16 · 41,3% afkeur · cohort 13.054 Leeftijd 17 · 44,7% afkeur · cohort 13.054 Leeftijd 18 · 42,5% afkeur · cohort 12.266 Leeftijd 19 · 40,6% afkeur · cohort 10.125 Leeftijd 20 · 36,3% afkeur · cohort 7.049 Leeftijd 21 · 30,2% afkeur · cohort 4.133 Leeftijd 22 · 15,3% afkeur · cohort 1.727 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2002–2004

I

3.767 voertuigen · 3 bouwjaren

Brandstof Benzine 99%
Gewicht Compact 100%
Estate I

26.369 observaties · 9.832 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

37,3%

per voertuig-jaar in cohort

89% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-14% afkeur -39% advies leeftijd 16 — 24 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 24,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 39,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · 6,4% advies · cohort 1.727 Leeftijd 17 · 10,0% advies · cohort 3.019 Leeftijd 18 · 13,0% advies · cohort 3.767 Leeftijd 19 · 15,4% advies · cohort 3.767 Leeftijd 20 · 17,9% advies · cohort 3.767 Leeftijd 21 · 20,8% advies · cohort 3.767 Leeftijd 22 · 14,1% advies · cohort 3.767 Leeftijd 23 · 14,0% advies · cohort 2.040 Leeftijd 24 · 8,4% advies · cohort 748 Leeftijd 16 · 21,7% afkeur · cohort 1.727 Leeftijd 17 · 31,2% afkeur · cohort 3.019 Leeftijd 18 · 39,5% afkeur · cohort 3.767 Leeftijd 19 · 45,1% afkeur · cohort 3.767 Leeftijd 20 · 46,5% afkeur · cohort 3.767 Leeftijd 21 · 45,6% afkeur · cohort 3.767 Leeftijd 22 · 31,4% afkeur · cohort 3.767 Leeftijd 23 · 27,8% afkeur · cohort 2.040 Leeftijd 24 · 14,4% afkeur · cohort 748 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Overige bouwjaren

36 voertuigen · 2 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

2010 35 2001 1

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Toyota Corolla Verso

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Toyota Corolla Verso?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Toyota Corolla Verso — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Toyota Corolla Verso

Welke generatie van de Toyota Corolla Verso is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Toyota Corolla Verso-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De II (2004–2009) toont in onze data het laagste cijfer (37,2%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Toyota Corolla Verso generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de I (2002–2004) met 37,3% — auto's van rond de 23 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Toyota Corolla Verso gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 37,2% van de 15.130 geanalyseerde Toyota Corolla Verso afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 37,2% bij de II tot 37,3% bij de I. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 15.130 Toyota Corolla Verso voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Toyota Corolla Verso controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Toyota Corolla Verso voertuigen.

Check een specifieke Toyota Corolla Verso

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Toyota Corolla Verso.