Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Toyota Hiace
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 234 Toyota Hiace voertuigen — uitgesplitst naar 2 generaties en bouwjaren van 1978 tot 2013.

Hoe betrouwbaar is de Toyota Hiace?

Op basis van 234 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1978–2013 en 2 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Toyota Hiace veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Toyota Hiace

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2006–2012

XH10 Facelift

66 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Diesel 92% Benzine 6% Bi-fuel LPG 2%
Gewicht Zwaar 73% Middenklasse 27%
MPV XH10 Facelift

455 observaties · 122 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

26,8%

per voertuig-jaar in cohort

76% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-30% afkeur -46% advies leeftijd 10 — 20 jaar
0% 20% 40% 60% 80% 100% 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Leeftijd 10 · gemiddelde 10,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 13,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 14,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 17,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 18,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 19,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 20,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 25,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 27,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 29,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 30,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 32,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 33,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 36,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 37,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 36,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 35,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 36,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · 6,7% advies · cohort 15 Leeftijd 11 · 9,1% advies · cohort 22 Leeftijd 12 · 3,1% advies · cohort 32 Leeftijd 13 · 2,1% advies · cohort 47 Leeftijd 14 · 6,1% advies · cohort 66 Leeftijd 15 · 10,8% advies · cohort 65 Leeftijd 16 · 13,3% advies · cohort 60 Leeftijd 17 · 5,9% advies · cohort 51 Leeftijd 18 · 13,6% advies · cohort 44 Leeftijd 19 · 8,8% advies · cohort 34 Leeftijd 20 · 10,5% advies · cohort 19 Leeftijd 10 · 6,7% afkeur · cohort 15 Leeftijd 11 · 9,1% afkeur · cohort 22 Leeftijd 12 · 15,6% afkeur · cohort 32 Leeftijd 13 · 27,7% afkeur · cohort 47 Leeftijd 14 · 28,8% afkeur · cohort 66 Leeftijd 15 · 40,0% afkeur · cohort 65 Leeftijd 16 · 35,0% afkeur · cohort 60 Leeftijd 17 · 25,5% afkeur · cohort 51 Leeftijd 18 · 27,3% afkeur · cohort 44 Leeftijd 19 · 20,6% afkeur · cohort 34 Leeftijd 20 · 15,8% afkeur · cohort 19 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

2012 1 2011 5 2010 9 2009 7 2008 10 2007 15 2006 19

Generatie 1995–2006

XH10

152 voertuigen · 11 bouwjaren

Brandstof Diesel 87% Benzine 12% Bi-fuel LPG 1%
Gewicht Zwaar 59% Middenklasse 41%
MPV XH10

1.063 observaties · 332 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

31,2%

per voertuig-jaar in cohort

90% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-26% afkeur +6% advies leeftijd 14 — 30 jaar
0% 20% 40% 60% 80% 100% 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Leeftijd 14 · gemiddelde 13,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 14,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 18,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 19,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 20,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 22,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 23,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 26,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 28,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 26,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 26,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 26,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 26,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 26,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 32,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 33,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 35,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 37,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 36,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 35,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 35,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 36,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 36,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 36,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 36,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 36,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 35,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 35,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 34,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 36,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · 5,3% advies · cohort 19 Leeftijd 15 · 6,7% advies · cohort 30 Leeftijd 16 · 9,3% advies · cohort 54 Leeftijd 17 · 5,9% advies · cohort 68 Leeftijd 18 · 12,8% advies · cohort 94 Leeftijd 19 · 13,3% advies · cohort 105 Leeftijd 20 · 22,6% advies · cohort 124 Leeftijd 21 · 18,6% advies · cohort 118 Leeftijd 22 · 21,0% advies · cohort 119 Leeftijd 23 · 20,0% advies · cohort 95 Leeftijd 24 · 22,9% advies · cohort 83 Leeftijd 25 · 22,4% advies · cohort 58 Leeftijd 26 · 19,1% advies · cohort 47 Leeftijd 27 · 28,6% advies · cohort 28 Leeftijd 28 · 6,7% advies · cohort 15 Leeftijd 29 · 100,0% advies · cohort 3 Leeftijd 30 · 66,7% advies · cohort 3 Leeftijd 14 · 10,5% afkeur · cohort 19 Leeftijd 15 · 33,3% afkeur · cohort 30 Leeftijd 16 · 29,6% afkeur · cohort 54 Leeftijd 17 · 22,1% afkeur · cohort 68 Leeftijd 18 · 27,7% afkeur · cohort 94 Leeftijd 19 · 40,0% afkeur · cohort 105 Leeftijd 20 · 41,1% afkeur · cohort 124 Leeftijd 21 · 34,7% afkeur · cohort 118 Leeftijd 22 · 32,8% afkeur · cohort 119 Leeftijd 23 · 33,7% afkeur · cohort 95 Leeftijd 24 · 22,9% afkeur · cohort 83 Leeftijd 25 · 27,6% afkeur · cohort 58 Leeftijd 26 · 34,0% afkeur · cohort 47 Leeftijd 27 · 14,3% afkeur · cohort 28 Leeftijd 28 · 13,3% afkeur · cohort 15 Leeftijd 29 · 0,0% afkeur · cohort 3 Leeftijd 30 · 33,3% afkeur · cohort 3 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

2006 19 2005 11 2004 24 2003 14 2002 26 2001 11 2000 19 1999 13 1998 12 1996 2 1995 1

Overige bouwjaren

35 voertuigen · 15 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

2013 1 1994 1 1993 1 1991 3 1988 2 1987 2 1986 1 1985 2 1984 2 1983 4 1982 9 1981 3 1980 2 1979 1 1978 1

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Toyota Hiace

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Toyota Hiace?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Toyota Hiace — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Toyota Hiace

Welke generatie van de Toyota Hiace is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Toyota Hiace-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De XH10 Facelift (2006–2012) toont in onze data het laagste cijfer (26,8%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Toyota Hiace generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de XH10 (1995–2006) met 31,2% — auto's van rond de 25 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Toyota Hiace gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 29,9% van de 234 geanalyseerde Toyota Hiace afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 26,8% bij de XH10 Facelift tot 31,2% bij de XH10. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 234 Toyota Hiace voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Toyota Hiace controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Toyota Hiace voertuigen.

Check een specifieke Toyota Hiace

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Toyota Hiace.