Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Toyota Proace MAX
APK betrouwbaarheid

De Toyota Proace MAX is nog te nieuw voor de APK. We volgen 75 geregistreerde voertuigen; de eerste keuringen worden rond 2028 verwacht.

Toyota Proace MAX · APK-betrouwbaarheid per generatie en bouwjaar

Betrouwbaarheid

Hoe betrouwbaar is de Toyota Proace MAX?

De eerste keuringen laten nog op zich wachten

De Toyota Proace MAX is zo nieuw dat nog geen enkel exemplaar een APK-keuring heeft gehad: nieuwe personenauto's gaan pas na vier jaar voor het eerst naar de keuring. We volgen 75 geregistreerde voertuigen vanaf bouwjaar 2024.

De eerste keuringsresultaten verwachten we rond 2028. Zodra die binnen zijn, zie je hier het afkeurbeeld per generatie, opvallende gebreken en hoe de Toyota Proace MAX zich verhoudt tot vergelijkbare modellen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Toyota Proace MAX

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie hoe vaak hij wordt afgekeurd vergeleken met leeftijdsgenoten, plus de zwakke plekken uit echte APK-keuringen.

Generatie 2024 – heden

2024 – heden

63 voertuigen · 3 bouwjaren

Brandstof Diesel 61% Elektriciteit 39%
Gewicht Zwaar 100%
Van 2024 – heden

Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.

Bouwjaren

2026 12 2025 18 2024 33

Populariteit in Nederland

Instroom van de Toyota Proace MAX per jaar

Aantal voertuigen dat per jaar op NL-kenteken kwam, gesplitst in NL-nieuw en import. De lijn toont het importpercentage per jaar.

Nu op kenteken

62

2024, 2026

Import

32,3%

20 geïmporteerd

Piekjaar

2025

38 nieuw

NL-nieuw Import Import %
2024, 2026
0 10 20 30 40 2024 2025 2026 0% 25% 50% 75% 100% jaar van eerste tenaamstelling
Instroom = datum eerste tenaamstelling in Nederland. Import = voertuig dat meer dan 90 dagen na de eerste toelating elders pas in Nederland op kenteken kwam (nieuwwagens hebben die datums vrijwel samenvallend). Gesloopte en geëxporteerde voertuigen staan niet meer in de RDW-data en tellen hier dus niet mee.

Milieu & verbruik

Verbruik en milieuzones van de Toyota Proace MAX per bouwjaar

Fabrieksopgaven per bouwjaar en wat de emissieklasse betekent voor milieuzone-toegang.

Zero-emissiezones (bestelauto's)

Steeds meer binnensteden weren bestelauto's op diesel of benzine. Koop je een Toyota Proace MAX met verbrandingsmotor, houd hier dan rekening mee:

  • 2025 18 binnensteden weren fossiele bestelauto's
  • 2026 22 binnensteden weren fossiele bestelauto's
  • 2027 25 binnensteden weren fossiele bestelauto's
  • 2028 29 binnensteden weren fossiele bestelauto's
  • 2030 31 binnensteden weren fossiele bestelauto's

Overgangsregeling voor bestaande bestelauto's: emissieklasse 5+ tot en met 31 december 2026, emissieklasse 6+ tot en met 31 december 2027. Daarna alleen uitstootvrij. Alle zones en regels.

Terugroepacties

Terugroepacties voor de Toyota Proace MAX

RDW-terugroepacties waarin de Proace MAX voorkomt, nieuwste eerst. Per actie zie je het risico en hoeveel voertuigen al hersteld zijn.

Kenteken-check

Check een specifieke Proace MAX

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Toyota Proace MAX

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Toyota Proace MAX?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Toyota Proace MAX, geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Toyota Proace MAX

Waarom zijn er nog geen betrouwbaarheidscijfers voor de Toyota Proace MAX?
De Toyota Proace MAX is zo nieuw dat nog geen enkel exemplaar een APK-keuring heeft gehad: nieuwe personenauto's gaan pas na vier jaar voor het eerst naar de keuring. We volgen 75 geregistreerde voertuigen en verwachten de eerste keuringsdata rond 2028.
Hoe kan ik een specifieke Toyota Proace MAX controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Toyota Proace MAX voertuigen.

Check een specifieke Toyota Proace MAX

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Toyota Proace MAX.