Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Alfa Romeo 156
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 941 Alfa Romeo 156 voertuigen — uitgesplitst naar 2 generaties en bouwjaren van 1997 tot 2009.

Hoe betrouwbaar is de Alfa Romeo 156?

Op basis van 941 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1997–2009 en 2 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Alfa Romeo 156 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Alfa Romeo 156

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2002–2007

932 Facelift

701 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 90% Diesel 6% Bi-fuel LPG 4%
Gewicht Compact 86% Middenklasse 14%
Estate 932 Facelift Saloon 932 Facelift

4.907 observaties · 1.870 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

38,1%

per voertuig-jaar in cohort

89% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-22% afkeur +51% advies leeftijd 13 — 24 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Leeftijd 13 · gemiddelde 13,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 17,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 19,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 20,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 25,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 36,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 37,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 40,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 39,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 38,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 37,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · 50,0% advies · cohort 2 Leeftijd 14 · 7,4% advies · cohort 27 Leeftijd 15 · 22,4% advies · cohort 165 Leeftijd 16 · 27,3% advies · cohort 355 Leeftijd 17 · 32,9% advies · cohort 556 Leeftijd 18 · 33,8% advies · cohort 701 Leeftijd 19 · 40,4% advies · cohort 701 Leeftijd 20 · 41,5% advies · cohort 699 Leeftijd 21 · 35,6% advies · cohort 674 Leeftijd 22 · 34,5% advies · cohort 536 Leeftijd 23 · 26,0% advies · cohort 346 Leeftijd 24 · 11,0% advies · cohort 145 Leeftijd 13 · 0,0% afkeur · cohort 2 Leeftijd 14 · 11,1% afkeur · cohort 27 Leeftijd 15 · 27,9% afkeur · cohort 165 Leeftijd 16 · 37,5% afkeur · cohort 355 Leeftijd 17 · 36,9% afkeur · cohort 556 Leeftijd 18 · 41,4% afkeur · cohort 701 Leeftijd 19 · 45,4% afkeur · cohort 701 Leeftijd 20 · 45,9% afkeur · cohort 699 Leeftijd 21 · 40,4% afkeur · cohort 674 Leeftijd 22 · 31,7% afkeur · cohort 536 Leeftijd 23 · 26,9% afkeur · cohort 346 Leeftijd 24 · 13,1% afkeur · cohort 145 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1997–2004

932

775 voertuigen · 8 bouwjaren

Brandstof Benzine 93% Bi-fuel LPG 4% Diesel 3%
Gewicht Compact 88% Middenklasse 12%
Estate 932 Saloon 932

5.423 observaties · 1.961 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

36,2%

per voertuig-jaar in cohort

88% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-12% afkeur +32% advies leeftijd 16 — 28 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Leeftijd 16 · gemiddelde 17,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 19,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 20,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 25,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 25,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 24,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 23,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 21,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 40,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 38,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 35,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 32,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 30,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 29,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · 16,8% advies · cohort 190 Leeftijd 17 · 27,6% advies · cohort 391 Leeftijd 18 · 31,7% advies · cohort 536 Leeftijd 19 · 36,5% advies · cohort 606 Leeftijd 20 · 38,4% advies · cohort 683 Leeftijd 21 · 39,6% advies · cohort 732 Leeftijd 22 · 36,1% advies · cohort 773 Leeftijd 23 · 32,3% advies · cohort 585 Leeftijd 24 · 30,2% advies · cohort 384 Leeftijd 25 · 33,9% advies · cohort 239 Leeftijd 26 · 26,6% advies · cohort 169 Leeftijd 27 · 27,2% advies · cohort 92 Leeftijd 28 · 9,3% advies · cohort 43 Leeftijd 16 · 21,6% afkeur · cohort 190 Leeftijd 17 · 31,5% afkeur · cohort 391 Leeftijd 18 · 39,9% afkeur · cohort 536 Leeftijd 19 · 38,4% afkeur · cohort 606 Leeftijd 20 · 43,5% afkeur · cohort 683 Leeftijd 21 · 42,9% afkeur · cohort 732 Leeftijd 22 · 34,0% afkeur · cohort 773 Leeftijd 23 · 33,8% afkeur · cohort 585 Leeftijd 24 · 29,7% afkeur · cohort 384 Leeftijd 25 · 33,9% afkeur · cohort 239 Leeftijd 26 · 32,0% afkeur · cohort 169 Leeftijd 27 · 23,9% afkeur · cohort 92 Leeftijd 28 · 16,3% afkeur · cohort 43 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Overige bouwjaren

1 voertuigen · 1 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

2009 1

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Alfa Romeo 156

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Alfa Romeo 156?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Alfa Romeo 156 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Alfa Romeo 156

Welke generatie van de Alfa Romeo 156 is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Alfa Romeo 156-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De 932 (1997–2004) toont in onze data het laagste cijfer (36,2%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Alfa Romeo 156 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de 932 Facelift (2002–2007) met 38,1% — auto's van rond de 21 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Alfa Romeo 156 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 37,1% van de 941 geanalyseerde Alfa Romeo 156 afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 36,2% bij de 932 tot 38,1% bij de 932 Facelift. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 941 Alfa Romeo 156 voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Alfa Romeo 156 controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Alfa Romeo 156 voertuigen.

Check een specifieke Alfa Romeo 156

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Alfa Romeo 156.