Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Audi A7
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 2.0K Audi A7 voertuigen — uitgesplitst naar 4 generaties en bouwjaren van 2010 tot 2025.

Hoe betrouwbaar is de Audi A7?

Op basis van 1.995 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 2010–2025 en 4 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Audi A7 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Audi A7

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2023–2027

4K8 Facelift

83 voertuigen · 3 bouwjaren · onvoldoende data voor curve

Brandstof Hybride (benzine) 100%
Gewicht Zwaar 98%
Sportback 4K8 Facelift
Onvoldoende keuringsdata voor een betrouwbare leeftijd-curve in deze generatie.

Bouwjaren

2025 20 2024 25 2023 38

Generatie 2018–2023

4K8

846 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Hybride (benzine) 85% Hybride (diesel) 10% Benzine 4%
Gewicht Zwaar 53% Middenklasse 47%
Sportback 4K8

4.709 observaties · 281 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

6,0%

per voertuig-jaar in cohort

27% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-21% afkeur +2% advies leeftijd 2 — 8 jaar
0% 8% 16% 24% 32% 40% 2 3 4 5 6 7 8 Leeftijd 2 · gemiddelde 0,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 0,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 3,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 4,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 3,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 9,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 2,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 10,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 4,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 11,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 7,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 21,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 2 · 0,1% advies · cohort 846 Leeftijd 3 · 1,3% advies · cohort 846 Leeftijd 4 · 5,6% advies · cohort 808 Leeftijd 5 · 3,2% advies · cohort 774 Leeftijd 6 · 5,6% advies · cohort 678 Leeftijd 7 · 4,8% advies · cohort 439 Leeftijd 8 · 2,8% advies · cohort 318 Leeftijd 2 · 0,0% afkeur · cohort 846 Leeftijd 3 · 2,2% afkeur · cohort 846 Leeftijd 4 · 9,8% afkeur · cohort 808 Leeftijd 5 · 6,2% afkeur · cohort 774 Leeftijd 6 · 11,4% afkeur · cohort 678 Leeftijd 7 · 6,8% afkeur · cohort 439 Leeftijd 8 · 8,8% afkeur · cohort 318 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2014–2018

4G8 Facelift

694 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 38% Hybride (benzine) 33% Diesel 23% Hybride (diesel) 7%
Gewicht Middenklasse 74% Zwaar 27%
Sportback 4G8 Facelift

4.540 observaties · 530 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

11,7%

per voertuig-jaar in cohort

52% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-32% afkeur +21% advies leeftijd 3 — 12 jaar
0% 8% 16% 24% 32% 40% 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Leeftijd 3 · gemiddelde 1,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 3,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 2,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 3,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 9,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 9,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 10,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 4,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 12,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 7,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 14,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 10,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 20,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 23,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 25,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 26,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 30,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 2,3% advies · cohort 386 Leeftijd 4 · 4,8% advies · cohort 476 Leeftijd 5 · 3,8% advies · cohort 613 Leeftijd 6 · 5,5% advies · cohort 694 Leeftijd 7 · 5,9% advies · cohort 694 Leeftijd 8 · 7,3% advies · cohort 694 Leeftijd 9 · 12,8% advies · cohort 376 Leeftijd 10 · 12,3% advies · cohort 308 Leeftijd 11 · 11,5% advies · cohort 218 Leeftijd 12 · 8,6% advies · cohort 81 Leeftijd 3 · 3,4% afkeur · cohort 386 Leeftijd 4 · 10,9% afkeur · cohort 476 Leeftijd 5 · 6,7% afkeur · cohort 613 Leeftijd 6 · 12,1% afkeur · cohort 694 Leeftijd 7 · 10,4% afkeur · cohort 694 Leeftijd 8 · 15,7% afkeur · cohort 694 Leeftijd 9 · 18,9% afkeur · cohort 376 Leeftijd 10 · 16,2% afkeur · cohort 308 Leeftijd 11 · 12,8% afkeur · cohort 218 Leeftijd 12 · 12,3% afkeur · cohort 81 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2010–2015

4G8

946 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 70% Diesel 30%
Gewicht Middenklasse 85% Zwaar 15%
Sportback 4G8

6.622 observaties · 1.212 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

18,3%

per voertuig-jaar in cohort

71% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-35% afkeur -7% advies leeftijd 5 — 16 jaar
0% 8% 16% 24% 32% 40% 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Leeftijd 5 · gemiddelde 2,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 4,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 13,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 7,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 14,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 10,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 18,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 21,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 24,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 26,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 29,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 31,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 32,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 34,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 36,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · 3,6% advies · cohort 137 Leeftijd 6 · 3,7% advies · cohort 218 Leeftijd 7 · 4,6% advies · cohort 323 Leeftijd 8 · 8,3% advies · cohort 516 Leeftijd 9 · 8,1% advies · cohort 911 Leeftijd 10 · 13,6% advies · cohort 946 Leeftijd 11 · 13,5% advies · cohort 946 Leeftijd 12 · 14,6% advies · cohort 809 Leeftijd 13 · 16,1% advies · cohort 728 Leeftijd 14 · 15,2% advies · cohort 623 Leeftijd 15 · 7,4% advies · cohort 430 Leeftijd 16 · 2,9% advies · cohort 35 Leeftijd 5 · 6,6% afkeur · cohort 137 Leeftijd 6 · 9,2% afkeur · cohort 218 Leeftijd 7 · 11,8% afkeur · cohort 323 Leeftijd 8 · 15,1% afkeur · cohort 516 Leeftijd 9 · 13,8% afkeur · cohort 911 Leeftijd 10 · 20,8% afkeur · cohort 946 Leeftijd 11 · 20,3% afkeur · cohort 946 Leeftijd 12 · 22,5% afkeur · cohort 809 Leeftijd 13 · 23,1% afkeur · cohort 728 Leeftijd 14 · 22,8% afkeur · cohort 623 Leeftijd 15 · 13,5% afkeur · cohort 430 Leeftijd 16 · 5,7% afkeur · cohort 35 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Audi A7

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Audi A7?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Audi A7 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Audi A7

Welke generatie van de Audi A7 is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Audi A7-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De 4K8 (2018–2023) toont in onze data het laagste cijfer (6,0%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Audi A7 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de 4G8 (2010–2015) met 18,3% — auto's van rond de 13 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Audi A7 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 12,7% van de 1.995 geanalyseerde Audi A7 afgekeurd — ruwweg 1 op de 8 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 6,0% bij de 4K8 tot 18,3% bij de 4G8. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 1.995 Audi A7 voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Audi A7 controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Audi A7 voertuigen.

Check een specifieke Audi A7

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Audi A7.