Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Audi A7 2018
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 311 Audi A7 voertuigen uit 2018 geanalyseerd (8 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Audi A7 uit 2018 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Audi A7 2018
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Hybride (benzine)
228 voertuigen
· 71,7%
Catalogusprijs nieuw: €121.337
(€113.934–€129.958)
↓ -21% afkeur
↑ +24% advies
Hybride (benzine)
228 voertuigen · 71,7%
Catalogusprijs nieuw: €121.337 (€113.934–€129.958)
Op leeftijd 8 jaar wordt deze hybride (benzine) Audi A7 bij gemiddeld 7,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 9,2% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 3,2% vs 2,6%.
Gebaseerd op 228 Nederlandse hybride (benzine)-Audi A7's uit 2018, waarvan 37% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
7,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
37%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-21%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,7× vaker
Dimlicht onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur25,2% van dit cohort · gemiddeld 15,0%
-
1,4× vaker
Bandenspanning niet op juiste waarde
Wielen & Banden Afkeur31,5% van dit cohort · gemiddeld 22,0%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Achteruitrijlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,8%
-
komt niet voor
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,3%
-
komt niet voor
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,1%
-
ver onder gemiddelde
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur3,6% van dit cohort · gemiddeld 28,1%
-
2,5× minder
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur3,6% van dit cohort · gemiddeld 8,8%
Hybride (diesel)
49 voertuigen
· 15,4%
Catalogusprijs nieuw: €125.855
(€124.119–€132.456)
↓ -7% afkeur
↑ +42% advies
Hybride (diesel)
49 voertuigen · 15,4%
Catalogusprijs nieuw: €125.855 (€124.119–€132.456)
Op leeftijd 8 jaar wordt deze hybride (diesel) Audi A7 bij gemiddeld 15,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 16,8% bij vergelijkbare hybride (diesel)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,5% vs 7,4%.
Gebaseerd op 49 Nederlandse hybride (diesel)-Audi A7's uit 2018, waarvan 57% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
15,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
57%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-7%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (diesel)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
Minder vaak dan gemiddelde
Benzine
34 voertuigen
· 10,7%
Catalogusprijs nieuw: €60.336
(€58.822–€79.425)
↑ +10% afkeur
↑ +21% advies
Benzine
34 voertuigen · 10,7%
Catalogusprijs nieuw: €60.336 (€58.822–€79.425)
Op leeftijd 8 jaar wordt deze benzine Audi A7 bij gemiddeld 9,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 8,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 3,9% vs 3,2%.
Gebaseerd op 34 Nederlandse benzine-Audi A7's uit 2018, waarvan 44% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
9,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
44%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+10%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
9,8× vaker
Stofhoes stuurinrichting ondeugdelijk bevestigd
Stuurinrichting Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 0,6%
-
4,7× vaker
Band vertoont uitstulping(en)
Wielen & Banden Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 1,2%
-
3,9× vaker
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 1,5%
-
2,5× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 2,4%
-
2,2× vaker
Bandenspanning niet op juiste waarde
Wielen & Banden Afkeur52,9% van dit cohort · gemiddeld 24,3%
Minder vaak dan gemiddelde
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Audi A7 2018
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Audi A7 uit 2018?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Audi A7 uit 2018 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Audi A7 2018 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Audi A7 2018 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Audi A7 2018?
Hoe controleer ik een specifieke Audi A7 uit 2018?
Check een specifieke Audi A7 2018
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Audi A7 2018.