Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Audi A7 2011
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 394 Audi A7 voertuigen uit 2011 geanalyseerd (15 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Audi A7 uit 2011 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Audi A7 2011
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
329 voertuigen
· 83,3%
Catalogusprijs nieuw: €92.794
(€82.076–€102.284)
↓ -27% afkeur
↓ -5% advies
Benzine
329 voertuigen · 83,3%
Catalogusprijs nieuw: €92.794 (€82.076–€102.284)
Op leeftijd 15 jaar wordt deze benzine Audi A7 bij gemiddeld 20,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 28,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 11,0% vs 11,6%.
Gebaseerd op 329 Nederlandse benzine-Audi A7's uit 2011, waarvan 77% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
20,5%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
77%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-27%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,9× vaker
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur17,8% van dit cohort · gemiddeld 9,3%
-
1,8× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur5,7% van dit cohort · gemiddeld 3,2%
-
1,3× vaker
Bandenspanning niet op juiste waarde
Wielen & Banden Afkeur34,5% van dit cohort · gemiddeld 26,4%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,3%
-
komt niet voor
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,3%
-
ver onder gemiddelde
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,4% van dit cohort · gemiddeld 30,3%
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,4% van dit cohort · gemiddeld 15,2%
-
ver onder gemiddelde
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,4% van dit cohort · gemiddeld 9,8%
Diesel
65 voertuigen
· 16,5%
Catalogusprijs nieuw: €93.875
(€88.698–€99.319)
↓ -32% afkeur
↑ +32% advies
Diesel
65 voertuigen · 16,5%
Catalogusprijs nieuw: €93.875 (€88.698–€99.319)
Op leeftijd 15 jaar wordt deze diesel Audi A7 bij gemiddeld 20,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 29,7% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 17,8% vs 13,5%.
Gebaseerd op 65 Nederlandse diesel-Audi A7's uit 2011, waarvan 69% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
20,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
69%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-32%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,8× vaker
Bandenspanning niet op juiste waarde
Wielen & Banden Afkeur36,7% van dit cohort · gemiddeld 20,7%
Minder vaak dan gemiddelde
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Audi A7 2011
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Audi A7 uit 2011?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Audi A7 uit 2011 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Audi A7 2011 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Audi A7 2011 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Audi A7 2011?
Hoe controleer ik een specifieke Audi A7 uit 2011?
Check een specifieke Audi A7 2011
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Audi A7 2011.