Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Chevrolet Volt 2012
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie I (2010–2015)

Wij hebben 109 Chevrolet Volt voertuigen uit 2012 geanalyseerd (14 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Chevrolet Volt uit 2012 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Chevrolet Volt 2012
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 2 bouwjaren
-40% -20% 0% +20% +40% Bouwjaar 2012 · +15% vs gemiddelde · 784 keuringen 2012 784 keuringen +15% Bouwjaar 2013 · +32% vs gemiddelde · 2.093 keuringen 2013 2.1K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Milieu & verbruik (2012)

fabrieksopgaven
Hybride (benzine) 1,2 l/100km · 1 op 83,3 27 g/km CO2 Euro 5 A

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Chevrolet Volt 2012

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Hybride (benzine)

109 voertuigen · 97,3%

Catalogusprijs nieuw: circa €46.000

Op leeftijd 14 jaar wordt deze hybride (benzine) Chevrolet Volt bij gemiddeld 35,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 30,6% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 12,5% vs 8,5%.

Gebaseerd op 109 Nederlandse hybride (benzine)-Chevrolet Volt's uit 2012, waarvan 95% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

35,3%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

95%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Chevrolet Volt uit 2012 (hybride (benzine)).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Met 109 voertuigen is deze groep te klein voor een betrouwbare vergelijking van gebreken met leeftijdsgenoten, in welke richting dan ook.

Kilometerstand

Verwacht op 14 jaar

176.721 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS hybride (benzine))

Nog geen marktdata voor deze hybride (benzine) uit 2012.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Chevrolet Volt uit 2012

Andere modellen op dezelfde leeftijd (14 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Chevrolet Volt 2012?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2012 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Chevrolet Volt 2012, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke Volt uit 2012

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

Bekijk 82 actieve voertuigen uit 2012 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Chevrolet Volt 2012

Hoeveel afkeuringen heeft een Chevrolet Volt uit 2012 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 35,3% van de 109 geanalyseerde Chevrolet Volt voertuigen uit 2012 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 3 keuringen. Op een leeftijd van 14 jaar heeft 95,4% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 15% hoger dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, boven het gemiddelde van leeftijdsgenoten.
Welke APK-gebreken komen bij een Chevrolet Volt 2012 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Chevrolet Volt 2012 op hybride (benzine) springt "Remschijf ernstig gecorrodeerd" eruit: 34,0% van de keuringen, tegen 10,2% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 3,3× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af, Zijrichtingaanwijzer(s) werkt niet (goed).
Op welke APK-punten presteert een Chevrolet Volt 2012 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Chevrolet Volt 2012 op hybride (benzine) komt "Stadslicht werkt niet (goed)" juist mínder vaak voor: 0,9% tegen 30,9% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's. Ook Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt en Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Chevrolet Volt 2012?
Deze Chevrolet Volt valt binnen de I, gebouwd van 2010 tot 2015. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Chevrolet Volt uit 2012?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Chevrolet Volt 2012.