APK-gebreken & betrouwbaarheid
Nissan 200SX
APK betrouwbaarheid
APK-gebreken analyse van 129 Nissan 200SX voertuigen, uitgesplitst naar 4 generaties en bouwjaren van 1989 tot 2000.
Betrouwbaarheid
Hoe betrouwbaar is de Nissan 200SX?
Gebaseerd op echte APK-keuringen van de RDW
De Nissan 200SX is een Japanse sportcoupé die in vier generaties werd geproduceerd van 1988 tot 2002. In Nederland rijdt hij op benzine of LPG. Het model is populair onder rijdersliefhebbers vanwege de achterwielaandrijving en het lichte gewicht; de S13- en S14-generaties zijn bekend van de driftcultuur.
Met circa 108 exemplaren in Nederland zijn statistieken beperkt representatief. Bij de APK scoort de 200SX iets gunstiger dan auto's van vergelijkbare leeftijd. Geen uitgesproken modeltypisch gebrek valt op; bij oudere exemplaren komen verhoogde CO-uitstoot en verlichtingsproblemen voor, typische slijtagepunten voor benzineauto's uit deze periode.
Generaties
APK Betrouwbaarheid per generatie Nissan 200SX
Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie hoe vaak hij wordt afgekeurd vergeleken met leeftijdsgenoten, plus de zwakke plekken uit echte APK-keuringen.
Generatie 2000–2002
I (S15)
1 voertuigen · 1 bouwjaren
Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.
Bouwjaren
Generatie 1998–1998
II (B14)
10 voertuigen · 2 bouwjaren
Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.
Bouwjaren
Generatie 1993–1997
II (S14)
51 voertuigen · 5 bouwjaren
Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.
Bouwjaren
Generatie 1988–1992
I (S13)
64 voertuigen · 4 bouwjaren
Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.
Bouwjaren
Populariteit in Nederland
Instroom van de Nissan 200SX per jaar
Aantal voertuigen dat per jaar op NL-kenteken kwam, gesplitst in NL-nieuw en import. De lijn toont het importpercentage per jaar.
Nu op kenteken
129
1989, 2026
Import
56,6%
73 geïmporteerd
Piekjaar
1992
11 nieuw
Kenteken-check
Check een specifieke 200SX
Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Nissan 200SX
Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Nissan 200SX?
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Nissan 200SX, geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over Nissan 200SX
Hoeveel APK-gebreken heeft een Nissan 200SX gemiddeld?
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Hoe kan ik een specifieke Nissan 200SX controleren?
Check een specifieke Nissan 200SX
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Nissan 200SX.