Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Nissan Patrol
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 114 Nissan Patrol voertuigen — uitgesplitst naar 3 generaties en bouwjaren van 1967 tot 2016.

Hoe betrouwbaar is de Nissan Patrol?

Op basis van 114 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1967–2016 en 3 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Nissan Patrol veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Nissan Patrol

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2004–2010

V (Y61) Facelift

16 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Diesel 94% Benzine 6%
Gewicht Zwaar 100%
Closed Off-Road Vehicle V (Y61) Facelift Closed Off-Road Vehicle V (Y61) Facelift

112 observaties · 36 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

32,1%

per voertuig-jaar in cohort

81% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
leeftijd 12 — 22 jaar
0% 20% 40% 60% 80% 100% 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Leeftijd 12 · 0,0% advies · cohort 2 Leeftijd 13 · 0,0% advies · cohort 5 Leeftijd 14 · 0,0% advies · cohort 8 Leeftijd 15 · 8,3% advies · cohort 12 Leeftijd 16 · 6,3% advies · cohort 16 Leeftijd 17 · 18,8% advies · cohort 16 Leeftijd 18 · 0,0% advies · cohort 16 Leeftijd 19 · 21,4% advies · cohort 14 Leeftijd 20 · 27,3% advies · cohort 11 Leeftijd 21 · 12,5% advies · cohort 8 Leeftijd 22 · 50,0% advies · cohort 4 Leeftijd 12 · 50,0% afkeur · cohort 2 Leeftijd 13 · 20,0% afkeur · cohort 5 Leeftijd 14 · 25,0% afkeur · cohort 8 Leeftijd 15 · 16,7% afkeur · cohort 12 Leeftijd 16 · 31,3% afkeur · cohort 16 Leeftijd 17 · 31,3% afkeur · cohort 16 Leeftijd 18 · 37,5% afkeur · cohort 16 Leeftijd 19 · 50,0% afkeur · cohort 14 Leeftijd 20 · 36,4% afkeur · cohort 11 Leeftijd 21 · 25,0% afkeur · cohort 8 Leeftijd 22 · 25,0% afkeur · cohort 4 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

2008 2 2007 3 2006 3 2005 4 2004 4

Generatie 1997–2004

V (Y61)

26 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Diesel 96% Benzine 4%
Gewicht Zwaar 100%
Closed Off-Road Vehicle V (Y61) Closed Off-Road Vehicle V (Y61)

176 observaties · 55 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

31,3%

per voertuig-jaar in cohort

81% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
leeftijd 17 — 28 jaar
0% 20% 40% 60% 80% 100% 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Leeftijd 17 · 0,0% advies · cohort 6 Leeftijd 18 · 9,1% advies · cohort 11 Leeftijd 19 · 25,0% advies · cohort 16 Leeftijd 20 · 21,1% advies · cohort 19 Leeftijd 21 · 12,5% advies · cohort 24 Leeftijd 22 · 16,7% advies · cohort 24 Leeftijd 23 · 13,6% advies · cohort 22 Leeftijd 24 · 15,0% advies · cohort 20 Leeftijd 25 · 33,3% advies · cohort 15 Leeftijd 26 · 20,0% advies · cohort 10 Leeftijd 27 · 14,3% advies · cohort 7 Leeftijd 28 · 50,0% advies · cohort 2 Leeftijd 17 · 16,7% afkeur · cohort 6 Leeftijd 18 · 36,4% afkeur · cohort 11 Leeftijd 19 · 43,8% afkeur · cohort 16 Leeftijd 20 · 42,1% afkeur · cohort 19 Leeftijd 21 · 29,2% afkeur · cohort 24 Leeftijd 22 · 16,7% afkeur · cohort 24 Leeftijd 23 · 31,8% afkeur · cohort 22 Leeftijd 24 · 35,0% afkeur · cohort 20 Leeftijd 25 · 40,0% afkeur · cohort 15 Leeftijd 26 · 30,0% afkeur · cohort 10 Leeftijd 27 · 14,3% afkeur · cohort 7 Leeftijd 28 · 0,0% afkeur · cohort 2 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

2004 4 2003 2 2002 5 2001 5 2000 3 1999 5 1997 2

Generatie 1988–1998

IV (Y60)

11 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Diesel 73% Benzine 27%
Gewicht Zwaar 91% Middenklasse 9%
Closed Off-Road Vehicle IV (Y60) Closed Off-Road Vehicle IV (Y60)

32 observaties · 9 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

28,1%

per voertuig-jaar in cohort

46% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
leeftijd 23 — 34 jaar
0% 20% 40% 60% 80% 100% 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Leeftijd 23 · 0,0% advies · cohort 2 Leeftijd 25 · 0,0% advies · cohort 2 Leeftijd 26 · 33,3% advies · cohort 3 Leeftijd 27 · 33,3% advies · cohort 3 Leeftijd 28 · 20,0% advies · cohort 5 Leeftijd 32 · 11,1% advies · cohort 9 Leeftijd 34 · 0,0% advies · cohort 8 Leeftijd 23 · 100,0% afkeur · cohort 2 Leeftijd 25 · 100,0% afkeur · cohort 2 Leeftijd 26 · 33,3% afkeur · cohort 3 Leeftijd 27 · 0,0% afkeur · cohort 3 Leeftijd 28 · 20,0% afkeur · cohort 5 Leeftijd 32 · 22,2% afkeur · cohort 9 Leeftijd 34 · 12,5% afkeur · cohort 8 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

1997 2 1994 1 1992 2 1991 3 1989 2 1988 1

Overige bouwjaren

67 voertuigen · 10 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

2016 1 2012 1 1987 8 1986 13 1985 16 1984 16 1983 6 1982 4 1981 1 1967 1

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Nissan Patrol

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Nissan Patrol?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Nissan Patrol — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Nissan Patrol

Welke generatie van de Nissan Patrol is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Nissan Patrol-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De IV (Y60) (1988–1998) toont in onze data het laagste cijfer (28,1%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Nissan Patrol generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de V (Y61) Facelift (2004–2010) met 32,1% — auto's van rond de 19 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Nissan Patrol gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 31,3% van de 114 geanalyseerde Nissan Patrol afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 28,1% bij de IV (Y60) tot 32,1% bij de V (Y61) Facelift. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 114 Nissan Patrol voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Nissan Patrol controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Nissan Patrol voertuigen.

Check een specifieke Nissan Patrol

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Nissan Patrol.