Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Subaru XV
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 2.2K Subaru XV voertuigen — uitgesplitst naar 3 generaties en bouwjaren van 2012 tot 2024.

Hoe betrouwbaar is de Subaru XV?

Op basis van 2.225 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 2012–2024 en 3 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Subaru XV veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Subaru XV

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2020–2027

GT Facelift

238 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Hybride (benzine) 88% Benzine 12%
Gewicht Middenklasse 100%
SUV GT Facelift

776 observaties · 63 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

8,1%

per voertuig-jaar in cohort

23% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+16% afkeur -77% advies leeftijd 3 — 6 jaar
0% 8% 16% 24% 32% 40% 3 4 5 6 Leeftijd 3 · gemiddelde 0,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 3,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 0,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 3,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 1,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 11,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 3,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 11,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 0,4% advies · cohort 236 Leeftijd 4 · 1,4% advies · cohort 217 Leeftijd 5 · 0,0% advies · cohort 191 Leeftijd 6 · 0,0% advies · cohort 132 Leeftijd 3 · 2,5% afkeur · cohort 236 Leeftijd 4 · 17,5% afkeur · cohort 217 Leeftijd 5 · 5,8% afkeur · cohort 191 Leeftijd 6 · 6,1% afkeur · cohort 132 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

2024 2 2023 19 2022 26 2021 59 2020 132

Generatie 2017–2022

GT

959 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 76% Hybride (benzine) 24%
Gewicht Middenklasse 81% Compact 19%
SUV GT

5.240 observaties · 516 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

9,8%

per voertuig-jaar in cohort

39% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-4% afkeur -49% advies leeftijd 3 — 9 jaar
0% 8% 16% 24% 32% 40% 3 4 5 6 7 8 9 Leeftijd 3 · gemiddelde 0,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 3,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 4,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 1,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 12,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 3,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 13,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 5,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 18,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 22,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 0,2% advies · cohort 959 Leeftijd 4 · 1,7% advies · cohort 959 Leeftijd 5 · 0,9% advies · cohort 933 Leeftijd 6 · 3,1% advies · cohort 874 Leeftijd 7 · 1,1% advies · cohort 742 Leeftijd 8 · 3,8% advies · cohort 560 Leeftijd 9 · 2,8% advies · cohort 213 Leeftijd 3 · 2,3% afkeur · cohort 959 Leeftijd 4 · 12,1% afkeur · cohort 959 Leeftijd 5 · 5,1% afkeur · cohort 933 Leeftijd 6 · 15,0% afkeur · cohort 874 Leeftijd 7 · 8,2% afkeur · cohort 742 Leeftijd 8 · 20,2% afkeur · cohort 560 Leeftijd 9 · 11,7% afkeur · cohort 213 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2012–2017

GP

1.458 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 97% Diesel 1% Bi-fuel LPG 1%
Gewicht Compact 93% Middenklasse 7%
SUV GP

10.206 observaties · 2.433 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

23,8%

per voertuig-jaar in cohort

75% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
0% afkeur -32% advies leeftijd 3 — 14 jaar
0% 8% 16% 24% 32% 40% 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Leeftijd 3 · gemiddelde 0,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 2,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 14,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 4,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 16,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 6,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 21,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 24,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 27,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 30,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 32,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 37,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 0,0% advies · cohort 213 Leeftijd 4 · 0,9% advies · cohort 431 Leeftijd 5 · 0,3% advies · cohort 637 Leeftijd 6 · 1,8% advies · cohort 890 Leeftijd 7 · 1,7% advies · cohort 1.091 Leeftijd 8 · 4,9% advies · cohort 1.458 Leeftijd 9 · 6,0% advies · cohort 1.458 Leeftijd 10 · 8,5% advies · cohort 1.245 Leeftijd 11 · 9,2% advies · cohort 1.027 Leeftijd 12 · 8,6% advies · cohort 821 Leeftijd 13 · 9,9% advies · cohort 568 Leeftijd 14 · 5,7% advies · cohort 367 Leeftijd 3 · 2,8% afkeur · cohort 213 Leeftijd 4 · 6,5% afkeur · cohort 431 Leeftijd 5 · 3,3% afkeur · cohort 637 Leeftijd 6 · 13,3% afkeur · cohort 890 Leeftijd 7 · 8,5% afkeur · cohort 1.091 Leeftijd 8 · 24,8% afkeur · cohort 1.458 Leeftijd 9 · 30,7% afkeur · cohort 1.458 Leeftijd 10 · 32,0% afkeur · cohort 1.245 Leeftijd 11 · 36,4% afkeur · cohort 1.027 Leeftijd 12 · 38,4% afkeur · cohort 821 Leeftijd 13 · 35,6% afkeur · cohort 568 Leeftijd 14 · 18,8% afkeur · cohort 367 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Subaru XV

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Subaru XV?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Subaru XV — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Subaru XV

Welke generatie van de Subaru XV is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Subaru XV-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De GT Facelift (2020–2027) toont in onze data het laagste cijfer (8,1%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Subaru XV generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de GP (2012–2017) met 23,8% — auto's van rond de 11 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Subaru XV gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 18,6% van de 2.225 geanalyseerde Subaru XV afgekeurd — ruwweg 1 op de 5 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 8,1% bij de GT Facelift tot 23,8% bij de GP. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 2.225 Subaru XV voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Subaru XV controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Subaru XV voertuigen.

Check een specifieke Subaru XV

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Subaru XV.