Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Volvo C70
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 5.0K Volvo C70 voertuigen — uitgesplitst naar 3 generaties en bouwjaren van 1998 tot 2015.

Hoe betrouwbaar is de Volvo C70?

Op basis van 4.993 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1998–2015 en 3 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Volvo C70 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Volvo C70

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2011–2013

II Facelift (P1)

739 voertuigen · 3 bouwjaren

Brandstof Benzine 78% Diesel 22%
Gewicht Middenklasse 100%
Convertible II Facelift (P1)

5.173 observaties · 1.466 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

28,3%

per voertuig-jaar in cohort

83% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-1% afkeur -58% advies leeftijd 7 — 15 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Leeftijd 7 · gemiddelde 4,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 13,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 9,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 18,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 21,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 23,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 26,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 29,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 31,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 32,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 34,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · 0,0% advies · cohort 156 Leeftijd 8 · 2,6% advies · cohort 346 Leeftijd 9 · 4,6% advies · cohort 739 Leeftijd 10 · 5,1% advies · cohort 739 Leeftijd 11 · 6,1% advies · cohort 739 Leeftijd 12 · 6,9% advies · cohort 739 Leeftijd 13 · 7,6% advies · cohort 739 Leeftijd 14 · 5,0% advies · cohort 583 Leeftijd 15 · 2,3% advies · cohort 393 Leeftijd 7 · 5,8% afkeur · cohort 156 Leeftijd 8 · 16,2% afkeur · cohort 346 Leeftijd 9 · 19,2% afkeur · cohort 739 Leeftijd 10 · 29,4% afkeur · cohort 739 Leeftijd 11 · 34,2% afkeur · cohort 739 Leeftijd 12 · 37,3% afkeur · cohort 739 Leeftijd 13 · 36,4% afkeur · cohort 739 Leeftijd 14 · 32,1% afkeur · cohort 583 Leeftijd 15 · 14,5% afkeur · cohort 393 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2006–2010

II (P1)

2.704 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 85% Diesel 13% Bi-fuel LPG 2%
Gewicht Middenklasse 100%
Convertible II (P1)

18.928 observaties · 6.625 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

35,0%

per voertuig-jaar in cohort

90% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-7% afkeur -55% advies leeftijd 10 — 20 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Leeftijd 10 · gemiddelde 9,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 13,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 17,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 20,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 21,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 23,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 26,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 29,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 31,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 33,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 34,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 36,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 37,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 37,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 36,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 35,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · 1,4% advies · cohort 353 Leeftijd 11 · 5,6% advies · cohort 699 Leeftijd 12 · 4,9% advies · cohort 1.163 Leeftijd 13 · 5,9% advies · cohort 2.105 Leeftijd 14 · 7,7% advies · cohort 2.704 Leeftijd 15 · 10,0% advies · cohort 2.704 Leeftijd 16 · 8,4% advies · cohort 2.704 Leeftijd 17 · 10,1% advies · cohort 2.351 Leeftijd 18 · 10,3% advies · cohort 2.005 Leeftijd 19 · 7,9% advies · cohort 1.541 Leeftijd 20 · 4,8% advies · cohort 599 Leeftijd 10 · 10,8% afkeur · cohort 353 Leeftijd 11 · 23,3% afkeur · cohort 699 Leeftijd 12 · 27,5% afkeur · cohort 1.163 Leeftijd 13 · 28,0% afkeur · cohort 2.105 Leeftijd 14 · 34,7% afkeur · cohort 2.704 Leeftijd 15 · 41,6% afkeur · cohort 2.704 Leeftijd 16 · 40,6% afkeur · cohort 2.704 Leeftijd 17 · 41,3% afkeur · cohort 2.351 Leeftijd 18 · 40,0% afkeur · cohort 2.005 Leeftijd 19 · 30,3% afkeur · cohort 1.541 Leeftijd 20 · 19,2% afkeur · cohort 599 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1997–2005

I (P80)

1.513 voertuigen · 8 bouwjaren

Brandstof Benzine 95% Bi-fuel LPG 5%
Gewicht Middenklasse 100%
Convertible I (P80) Coupe I (P80)

10.591 observaties · 3.424 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

32,3%

per voertuig-jaar in cohort

87% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-20% afkeur -39% advies leeftijd 15 — 28 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Leeftijd 15 · gemiddelde 15,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 17,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 20,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 21,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 22,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 22,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 23,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 23,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 23,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 23,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 22,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 34,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 36,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 38,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 37,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 37,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 36,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 36,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 35,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 35,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 33,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 32,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 32,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 29,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · 3,6% advies · cohort 111 Leeftijd 16 · 4,9% advies · cohort 247 Leeftijd 17 · 7,5% advies · cohort 401 Leeftijd 18 · 8,6% advies · cohort 590 Leeftijd 19 · 10,9% advies · cohort 799 Leeftijd 20 · 13,5% advies · cohort 1.108 Leeftijd 21 · 15,8% advies · cohort 1.380 Leeftijd 22 · 18,1% advies · cohort 1.402 Leeftijd 23 · 18,4% advies · cohort 1.266 Leeftijd 24 · 18,4% advies · cohort 1.112 Leeftijd 25 · 20,3% advies · cohort 923 Leeftijd 26 · 17,8% advies · cohort 714 Leeftijd 27 · 16,5% advies · cohort 405 Leeftijd 28 · 6,8% advies · cohort 133 Leeftijd 15 · 5,4% afkeur · cohort 111 Leeftijd 16 · 22,3% afkeur · cohort 247 Leeftijd 17 · 24,2% afkeur · cohort 401 Leeftijd 18 · 28,3% afkeur · cohort 590 Leeftijd 19 · 33,3% afkeur · cohort 799 Leeftijd 20 · 32,6% afkeur · cohort 1.108 Leeftijd 21 · 31,0% afkeur · cohort 1.380 Leeftijd 22 · 37,0% afkeur · cohort 1.402 Leeftijd 23 · 37,8% afkeur · cohort 1.266 Leeftijd 24 · 35,3% afkeur · cohort 1.112 Leeftijd 25 · 35,8% afkeur · cohort 923 Leeftijd 26 · 29,0% afkeur · cohort 714 Leeftijd 27 · 24,2% afkeur · cohort 405 Leeftijd 28 · 14,3% afkeur · cohort 133 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Overige bouwjaren

36 voertuigen · 2 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

2015 1 2014 35

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Volvo C70

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Volvo C70?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo C70 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Volvo C70

Welke generatie van de Volvo C70 is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Volvo C70-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De II Facelift (P1) (2011–2013) toont in onze data het laagste cijfer (28,3%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Volvo C70 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de II (P1) (2006–2010) met 35,0% — auto's van rond de 18 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Volvo C70 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 33,2% van de 4.993 geanalyseerde Volvo C70 afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 28,3% bij de II Facelift (P1) tot 35,0% bij de II (P1). Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 4.993 Volvo C70 voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Volvo C70 controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Volvo C70 voertuigen.

Check een specifieke Volvo C70

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo C70.