Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Volvo C70 2009
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 340 Volvo C70 voertuigen uit 2009 geanalyseerd (17 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Volvo C70 uit 2009 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Volvo C70 2009
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
276 voertuigen
· 79,8%
Catalogusprijs nieuw: €54.204
(€51.519–€59.665)
↑ +1% afkeur
↓ -53% advies
Benzine
276 voertuigen · 79,8%
Catalogusprijs nieuw: €54.204 (€51.519–€59.665)
Op leeftijd 17 jaar wordt deze benzine Volvo C70 bij gemiddeld 32,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 32,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 6,7% vs 14,2%.
Gebaseerd op 276 Nederlandse benzine-Volvo C70's uit 2009, waarvan 87% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
32,8%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
87%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+1%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,5× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur45,9% van dit cohort · gemiddeld 8,3%
-
3,1× vaker
Schokdemper werkt niet (goed)
Vering & Schokdempers Afkeur6,9% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
-
3,1× vaker
Accu ondeugdelijk bevestigd
Elektrische Installatie Afkeur6,1% van dit cohort · gemiddeld 2,0%
-
3,0× vaker
(Zij-)markeringslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur8,5% van dit cohort · gemiddeld 2,8%
-
2,0× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur19,1% van dit cohort · gemiddeld 9,6%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur1,2% van dit cohort · gemiddeld 8,6%
-
1,7× minder
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur4,5% van dit cohort · gemiddeld 8,1%
Diesel
64 voertuigen
· 18,5%
Catalogusprijs nieuw: €56.992
(€53.015–€62.204)
↑ +12% afkeur
↓ -27% advies
Diesel
64 voertuigen · 18,5%
Catalogusprijs nieuw: €56.992 (€53.015–€62.204)
Op leeftijd 17 jaar wordt deze diesel Volvo C70 bij gemiddeld 36,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 32,5% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 11,2% vs 15,4%.
Gebaseerd op 64 Nederlandse diesel-Volvo C70's uit 2009, waarvan 97% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
36,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
97%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+12%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,5× vaker
Roetfilter niet aanwezig of duidelijk defect
Uitlaat & Emissies Afkeur11,1% van dit cohort · gemiddeld 4,4%
-
2,3× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur28,6% van dit cohort · gemiddeld 12,4%
-
1,9× vaker
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur9,5% van dit cohort · gemiddeld 5,1%
-
1,8× vaker
Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest
Uitlaat & Emissies Afkeur49,2% van dit cohort · gemiddeld 27,6%
-
1,4× vaker
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur9,5% van dit cohort · gemiddeld 6,8%
Minder vaak dan gemiddelde
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Volvo C70 2009
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Volvo C70 uit 2009?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Volvo C70 uit 2009 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Volvo C70 2009 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Volvo C70 2009 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Volvo C70 2009?
Hoe controleer ik een specifieke Volvo C70 uit 2009?
Check een specifieke Volvo C70 2009
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo C70 2009.