Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Audi TT
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 8.3K Audi TT voertuigen — uitgesplitst naar 5 generaties en bouwjaren van 1998 tot 2024.

Hoe betrouwbaar is de Audi TT?

Op basis van 8.344 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1998–2024 en 5 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Audi TT veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Audi TT

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2019–2023

8S Facelift

284 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Compact 85% Middenklasse 16%
Coupe 8S Facelift Roadster 8S Facelift

1.355 observaties · 72 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

5,3%

per voertuig-jaar in cohort

24% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-24% afkeur -19% advies leeftijd 2 — 7 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 2 3 4 5 6 7 Leeftijd 2 · gemiddelde 0,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 0,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 4,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 1,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 1,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 14,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 3,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 15,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 6,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 2 · 0,0% advies · cohort 284 Leeftijd 3 · 0,0% advies · cohort 284 Leeftijd 4 · 3,8% advies · cohort 260 Leeftijd 5 · 0,4% advies · cohort 231 Leeftijd 6 · 5,9% advies · cohort 188 Leeftijd 7 · 0,0% advies · cohort 108 Leeftijd 2 · 0,4% afkeur · cohort 284 Leeftijd 3 · 0,7% afkeur · cohort 284 Leeftijd 4 · 14,2% afkeur · cohort 260 Leeftijd 5 · 5,6% afkeur · cohort 231 Leeftijd 6 · 9,0% afkeur · cohort 188 Leeftijd 7 · 1,9% afkeur · cohort 108 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

Generatie 2014–2019

8S

1.120 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 99% Diesel 1%
Gewicht Compact 75% Middenklasse 25%
Coupe 8S Roadster 8S

7.524 observaties · 788 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

10,5%

per voertuig-jaar in cohort

48% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-42% afkeur -33% advies leeftijd 3 — 12 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Leeftijd 3 · gemiddelde 0,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 1,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 14,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 4,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 15,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 6,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 20,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 23,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 26,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 29,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 31,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 0,6% advies · cohort 342 Leeftijd 4 · 2,1% advies · cohort 617 Leeftijd 5 · 0,9% advies · cohort 1.008 Leeftijd 6 · 3,8% advies · cohort 1.120 Leeftijd 7 · 2,0% advies · cohort 1.120 Leeftijd 8 · 6,9% advies · cohort 1.012 Leeftijd 9 · 8,6% advies · cohort 912 Leeftijd 10 · 5,4% advies · cohort 778 Leeftijd 11 · 4,8% advies · cohort 503 Leeftijd 12 · 3,6% advies · cohort 112 Leeftijd 3 · 1,5% afkeur · cohort 342 Leeftijd 4 · 4,2% afkeur · cohort 617 Leeftijd 5 · 3,4% afkeur · cohort 1.008 Leeftijd 6 · 8,8% afkeur · cohort 1.120 Leeftijd 7 · 6,7% afkeur · cohort 1.120 Leeftijd 8 · 14,9% afkeur · cohort 1.012 Leeftijd 9 · 19,5% afkeur · cohort 912 Leeftijd 10 · 17,4% afkeur · cohort 778 Leeftijd 11 · 15,1% afkeur · cohort 503 Leeftijd 12 · 8,9% afkeur · cohort 112 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2010–2015

8J Facelift

1.284 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 98% Diesel 2%
Gewicht Compact 87% Middenklasse 13%
Coupe 8J Facelift Roadster 8J Facelift

8.988 observaties · 1.510 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

16,8%

per voertuig-jaar in cohort

64% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-40% afkeur -35% advies leeftijd 5 — 16 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Leeftijd 5 · gemiddelde 1,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 4,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 15,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 6,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 21,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 24,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 26,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 29,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 32,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 34,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 37,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · 0,3% advies · cohort 391 Leeftijd 6 · 3,2% advies · cohort 503 Leeftijd 7 · 1,4% advies · cohort 623 Leeftijd 8 · 5,6% advies · cohort 788 Leeftijd 9 · 6,4% advies · cohort 1.042 Leeftijd 10 · 6,2% advies · cohort 1.284 Leeftijd 11 · 6,5% advies · cohort 1.284 Leeftijd 12 · 8,6% advies · cohort 893 Leeftijd 13 · 10,5% advies · cohort 781 Leeftijd 14 · 10,6% advies · cohort 661 Leeftijd 15 · 8,1% advies · cohort 496 Leeftijd 16 · 5,8% advies · cohort 242 Leeftijd 5 · 1,8% afkeur · cohort 391 Leeftijd 6 · 8,5% afkeur · cohort 503 Leeftijd 7 · 5,9% afkeur · cohort 623 Leeftijd 8 · 14,1% afkeur · cohort 788 Leeftijd 9 · 15,5% afkeur · cohort 1.042 Leeftijd 10 · 17,7% afkeur · cohort 1.284 Leeftijd 11 · 19,1% afkeur · cohort 1.284 Leeftijd 12 · 21,1% afkeur · cohort 893 Leeftijd 13 · 24,8% afkeur · cohort 781 Leeftijd 14 · 24,2% afkeur · cohort 661 Leeftijd 15 · 21,8% afkeur · cohort 496 Leeftijd 16 · 12,0% afkeur · cohort 242 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2006–2010

8J

2.368 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 99%
Gewicht Compact 82% Middenklasse 18%
Coupe 8J Roadster 8J

16.576 observaties · 4.712 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

28,4%

per voertuig-jaar in cohort

81% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-34% afkeur -50% advies leeftijd 10 — 20 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Leeftijd 10 · gemiddelde 9,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 26,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 29,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 32,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 34,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 36,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 37,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 40,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 40,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · 2,1% advies · cohort 242 Leeftijd 11 · 4,5% advies · cohort 507 Leeftijd 12 · 5,2% advies · cohort 1.052 Leeftijd 13 · 6,4% advies · cohort 2.058 Leeftijd 14 · 9,4% advies · cohort 2.368 Leeftijd 15 · 11,1% advies · cohort 2.368 Leeftijd 16 · 11,6% advies · cohort 2.368 Leeftijd 17 · 11,4% advies · cohort 2.126 Leeftijd 18 · 11,3% advies · cohort 1.861 Leeftijd 19 · 8,4% advies · cohort 1.316 Leeftijd 20 · 3,5% advies · cohort 310 Leeftijd 10 · 6,6% afkeur · cohort 242 Leeftijd 11 · 15,6% afkeur · cohort 507 Leeftijd 12 · 17,0% afkeur · cohort 1.052 Leeftijd 13 · 20,6% afkeur · cohort 2.058 Leeftijd 14 · 29,3% afkeur · cohort 2.368 Leeftijd 15 · 32,9% afkeur · cohort 2.368 Leeftijd 16 · 34,6% afkeur · cohort 2.368 Leeftijd 17 · 36,0% afkeur · cohort 2.126 Leeftijd 18 · 32,4% afkeur · cohort 1.861 Leeftijd 19 · 23,9% afkeur · cohort 1.316 Leeftijd 20 · 13,5% afkeur · cohort 310 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1998–2006

8N

4.443 voertuigen · 9 bouwjaren

Brandstof Benzine 99%
Gewicht Compact 76% Middenklasse 24%
Roadster 8N Coupe 8N

31.101 observaties · 10.823 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

34,8%

per voertuig-jaar in cohort

87% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-16% afkeur -23% advies leeftijd 14 — 28 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 23,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 23,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 24,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 24,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 24,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 22,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 21,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 36,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 37,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 40,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 40,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 39,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 38,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 38,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 37,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 34,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 32,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 30,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 28,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · 4,2% advies · cohort 310 Leeftijd 15 · 10,7% advies · cohort 475 Leeftijd 16 · 11,6% advies · cohort 776 Leeftijd 17 · 11,3% advies · cohort 1.187 Leeftijd 18 · 13,7% advies · cohort 1.574 Leeftijd 19 · 14,0% advies · cohort 2.151 Leeftijd 20 · 13,4% advies · cohort 3.405 Leeftijd 21 · 18,0% advies · cohort 3.996 Leeftijd 22 · 23,2% advies · cohort 3.968 Leeftijd 23 · 24,2% advies · cohort 3.667 Leeftijd 24 · 26,6% advies · cohort 3.256 Leeftijd 25 · 26,9% advies · cohort 2.869 Leeftijd 26 · 19,9% advies · cohort 2.292 Leeftijd 27 · 15,7% advies · cohort 1.038 Leeftijd 28 · 8,8% advies · cohort 137 Leeftijd 14 · 18,1% afkeur · cohort 310 Leeftijd 15 · 26,3% afkeur · cohort 475 Leeftijd 16 · 30,4% afkeur · cohort 776 Leeftijd 17 · 32,4% afkeur · cohort 1.187 Leeftijd 18 · 35,0% afkeur · cohort 1.574 Leeftijd 19 · 34,7% afkeur · cohort 2.151 Leeftijd 20 · 29,8% afkeur · cohort 3.405 Leeftijd 21 · 36,0% afkeur · cohort 3.996 Leeftijd 22 · 40,2% afkeur · cohort 3.968 Leeftijd 23 · 38,8% afkeur · cohort 3.667 Leeftijd 24 · 39,1% afkeur · cohort 3.256 Leeftijd 25 · 37,9% afkeur · cohort 2.869 Leeftijd 26 · 28,8% afkeur · cohort 2.292 Leeftijd 27 · 20,6% afkeur · cohort 1.038 Leeftijd 28 · 10,2% afkeur · cohort 137 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Overige bouwjaren

8 voertuigen · 1 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

2024 8

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Audi TT

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Audi TT?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Audi TT — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Audi TT

Welke generatie van de Audi TT is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Audi TT-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De 8S Facelift (2019–2023) toont in onze data het laagste cijfer (5,3%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Audi TT generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de 8N (1998–2006) met 34,8% — auto's van rond de 24 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Audi TT gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 27,3% van de 8.344 geanalyseerde Audi TT afgekeurd — ruwweg 1 op de 4 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 5,3% bij de 8S Facelift tot 34,8% bij de 8N. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 8.344 Audi TT voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Audi TT controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Audi TT voertuigen.

Check een specifieke Audi TT

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Audi TT.