Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Volvo C70 2011
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 389 Volvo C70 voertuigen uit 2011 geanalyseerd (15 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Volvo C70 uit 2011 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Volvo C70 2011
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
312 voertuigen
· 79,4%
Catalogusprijs nieuw: €54.539
(€51.195–€56.811)
↑ +1% afkeur
↓ -56% advies
Benzine
312 voertuigen · 79,4%
Catalogusprijs nieuw: €54.539 (€51.195–€56.811)
Op leeftijd 15 jaar wordt deze benzine Volvo C70 bij gemiddeld 28,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 28,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 5,1% vs 11,6%.
Gebaseerd op 312 Nederlandse benzine-Volvo C70's uit 2011, waarvan 81% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
28,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
81%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+1%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
9,3× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur46,4% van dit cohort · gemiddeld 5,0%
-
3,0× vaker
(Zij-)markeringslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur13,3% van dit cohort · gemiddeld 4,5%
-
2,1× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur29,7% van dit cohort · gemiddeld 14,0%
-
1,5× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur21,3% van dit cohort · gemiddeld 14,0%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Zijrichtingaanwijzers niet zichtbaar
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,7%
-
ver onder gemiddelde
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,8% van dit cohort · gemiddeld 6,6%
-
ver onder gemiddelde
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur1,1% van dit cohort · gemiddeld 5,2%
-
3,3× minder
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur1,5% van dit cohort · gemiddeld 6,1%
-
3,3× minder
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur3,4% van dit cohort · gemiddeld 10,8%
Diesel
77 voertuigen
· 19,6%
Catalogusprijs nieuw: €55.550
(€52.424–€58.316)
↑ +17% afkeur
↓ -45% advies
Diesel
77 voertuigen · 19,6%
Catalogusprijs nieuw: €55.550 (€52.424–€58.316)
Op leeftijd 15 jaar wordt deze diesel Volvo C70 bij gemiddeld 34,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 29,7% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 7,4% vs 13,5%.
Gebaseerd op 77 Nederlandse diesel-Volvo C70's uit 2011, waarvan 97% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
34,9%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
97%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+17%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,8× vaker
Schokdemper werkt niet (goed)
Vering & Schokdempers Afkeur13,2% van dit cohort · gemiddeld 4,6%
-
1,6× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 3,4%
-
1,5× vaker
(Zij-)markeringslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur10,5% van dit cohort · gemiddeld 7,2%
-
1,4× vaker
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur9,2% van dit cohort · gemiddeld 6,7%
Minder vaak dan gemiddelde
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Volvo C70 2011
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Volvo C70 uit 2011?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Volvo C70 uit 2011 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Volvo C70 2011 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Volvo C70 2011 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Volvo C70 2011?
Hoe controleer ik een specifieke Volvo C70 uit 2011?
Check een specifieke Volvo C70 2011
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo C70 2011.