Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Volvo C70 2010
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 349 Volvo C70 voertuigen uit 2010 geanalyseerd (16 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Volvo C70 uit 2010 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Volvo C70 2010
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
276 voertuigen
· 78,2%
Catalogusprijs nieuw: €53.783
(€51.029–€56.634)
↑ +5% afkeur
↓ -57% advies
Benzine
276 voertuigen · 78,2%
Catalogusprijs nieuw: €53.783 (€51.029–€56.634)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze benzine Volvo C70 bij gemiddeld 31,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 30,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 5,5% vs 12,8%.
Gebaseerd op 276 Nederlandse benzine-Volvo C70's uit 2010, waarvan 88% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
31,8%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
88%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+5%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
8,8× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur52,4% van dit cohort · gemiddeld 6,0%
-
4,1× vaker
Schokdemper werkt niet (goed)
Vering & Schokdempers Afkeur8,4% van dit cohort · gemiddeld 2,0%
-
3,4× vaker
(Zij-)markeringslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur16,4% van dit cohort · gemiddeld 4,8%
-
1,9× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur28,4% van dit cohort · gemiddeld 15,0%
-
1,8× vaker
Stofhoes stuurinrichting ondeugdelijk bevestigd
Stuurinrichting Afkeur6,0% van dit cohort · gemiddeld 3,3%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur0,8% van dit cohort · gemiddeld 7,1%
-
ver onder gemiddelde
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur1,2% van dit cohort · gemiddeld 5,2%
-
3,3× minder
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur3,2% van dit cohort · gemiddeld 11,2%
-
2,5× minder
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur2,4% van dit cohort · gemiddeld 5,8%
-
1,7× minder
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur11,6% van dit cohort · gemiddeld 20,4%
Diesel
73 voertuigen
· 20,7%
Catalogusprijs nieuw: €56.035
(€51.269–€58.875)
↑ +13% afkeur
↓ -19% advies
Diesel
73 voertuigen · 20,7%
Catalogusprijs nieuw: €56.035 (€51.269–€58.875)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze diesel Volvo C70 bij gemiddeld 35,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 31,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 11,6% vs 14,4%.
Gebaseerd op 73 Nederlandse diesel-Volvo C70's uit 2010, waarvan 95% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
35,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
95%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+13%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
3,4× vaker
Schokdemper werkt niet (goed)
Vering & Schokdempers Afkeur16,9% van dit cohort · gemiddeld 4,9%
-
2,5× vaker
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur7,0% van dit cohort · gemiddeld 2,9%
-
1,8× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur5,6% van dit cohort · gemiddeld 3,2%
-
1,8× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur5,6% van dit cohort · gemiddeld 3,2%
-
1,5× vaker
Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest
Uitlaat & Emissies Afkeur35,2% van dit cohort · gemiddeld 23,8%
Minder vaak dan gemiddelde
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Volvo C70 2010
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Volvo C70 uit 2010?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Volvo C70 uit 2010 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Volvo C70 2010 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Volvo C70 2010 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Volvo C70 2010?
Hoe controleer ik een specifieke Volvo C70 uit 2010?
Check een specifieke Volvo C70 2010
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo C70 2010.