Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Volvo V40 Cross Country
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 5.4K Volvo V40 Cross Country voertuigen — uitgesplitst naar 2 generaties en bouwjaren van 2012 tot 2020.

Hoe betrouwbaar is de Volvo V40 Cross Country?

Op basis van 5.376 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 2012–2020 en 2 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Volvo V40 Cross Country veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Volvo V40 Cross Country

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2016–2020

Facelift (P1)

3.881 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 91% Diesel 10%
Gewicht Compact 98%
Hatchback Facelift (P1)

25.339 observaties · 2.203 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

8,7%

per voertuig-jaar in cohort

43% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-31% afkeur -36% advies leeftijd 2 — 10 jaar
0% 16% 32% 48% 64% 80% 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Leeftijd 2 · gemiddelde 0,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 0,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 3,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 15,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 5,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 16,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 8,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 22,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 25,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 27,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 2 · 0,0% advies · cohort 2.463 Leeftijd 3 · 0,7% advies · cohort 3.302 Leeftijd 4 · 3,0% advies · cohort 3.881 Leeftijd 5 · 1,3% advies · cohort 3.881 Leeftijd 6 · 4,0% advies · cohort 3.881 Leeftijd 7 · 1,9% advies · cohort 3.761 Leeftijd 8 · 5,2% advies · cohort 2.173 Leeftijd 9 · 5,9% advies · cohort 1.418 Leeftijd 10 · 3,8% advies · cohort 579 Leeftijd 2 · 0,1% afkeur · cohort 2.463 Leeftijd 3 · 1,5% afkeur · cohort 3.302 Leeftijd 4 · 10,3% afkeur · cohort 3.881 Leeftijd 5 · 5,0% afkeur · cohort 3.881 Leeftijd 6 · 15,3% afkeur · cohort 3.881 Leeftijd 7 · 5,9% afkeur · cohort 3.761 Leeftijd 8 · 19,0% afkeur · cohort 2.173 Leeftijd 9 · 19,3% afkeur · cohort 1.418 Leeftijd 10 · 9,2% afkeur · cohort 579 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2012–2017

P1

2.913 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 69% Diesel 31%
Gewicht Compact 91% Middenklasse 9%
Hatchback P1

20.391 observaties · 3.483 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

17,1%

per voertuig-jaar in cohort

67% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-9% afkeur -43% advies leeftijd 3 — 14 jaar
0% 16% 32% 48% 64% 80% 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Leeftijd 3 · gemiddelde 1,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 3,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 6,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 4,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 8,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 9,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 11,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 12,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 13,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 14,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 15,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 5,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 15,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 9,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 18,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 12,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 23,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 26,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 29,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 31,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 33,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 36,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 0,8% advies · cohort 839 Leeftijd 4 · 3,0% advies · cohort 1.418 Leeftijd 5 · 2,0% advies · cohort 1.817 Leeftijd 6 · 4,8% advies · cohort 2.280 Leeftijd 7 · 3,5% advies · cohort 2.909 Leeftijd 8 · 6,9% advies · cohort 2.913 Leeftijd 9 · 7,4% advies · cohort 2.913 Leeftijd 10 · 8,1% advies · cohort 2.074 Leeftijd 11 · 9,6% advies · cohort 1.495 Leeftijd 12 · 9,4% advies · cohort 1.096 Leeftijd 13 · 4,6% advies · cohort 633 Leeftijd 14 · 0,0% advies · cohort 4 Leeftijd 3 · 1,4% afkeur · cohort 839 Leeftijd 4 · 8,0% afkeur · cohort 1.418 Leeftijd 5 · 5,1% afkeur · cohort 1.817 Leeftijd 6 · 13,9% afkeur · cohort 2.280 Leeftijd 7 · 9,5% afkeur · cohort 2.909 Leeftijd 8 · 23,8% afkeur · cohort 2.913 Leeftijd 9 · 22,3% afkeur · cohort 2.913 Leeftijd 10 · 26,5% afkeur · cohort 2.074 Leeftijd 11 · 28,1% afkeur · cohort 1.495 Leeftijd 12 · 24,5% afkeur · cohort 1.096 Leeftijd 13 · 13,9% afkeur · cohort 633 Leeftijd 14 · 75,0% afkeur · cohort 4 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Volvo V40 Cross Country

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Volvo V40 Cross Country?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo V40 Cross Country — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Volvo V40 Cross Country

Welke generatie van de Volvo V40 Cross Country is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Volvo V40 Cross Country-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De Facelift (P1) (2016–2020) toont in onze data het laagste cijfer (8,7%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Volvo V40 Cross Country generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de P1 (2012–2017) met 17,1% — auto's van rond de 11 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Volvo V40 Cross Country gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 12,4% van de 5.376 geanalyseerde Volvo V40 Cross Country afgekeurd — ruwweg 1 op de 8 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 8,7% bij de Facelift (P1) tot 17,1% bij de P1. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 5.376 Volvo V40 Cross Country voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Volvo V40 Cross Country controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Volvo V40 Cross Country voertuigen.

Check een specifieke Volvo V40 Cross Country

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo V40 Cross Country.