APK-gebreken & betrouwbaarheid
Volvo V90 Cross Country
APK betrouwbaarheid
APK-gebreken analyse van 1.2K Volvo V90 Cross Country voertuigen, uitgesplitst naar 1 generatie en bouwjaren van 2016 tot 2024.
Betrouwbaarheid
Hoe betrouwbaar is de Volvo V90 Cross Country?
Gebaseerd op echte APK-keuringen van de RDW
De Volvo V90 Cross Country is de verhoogde all-road versie van de V90 stationwagen, leverbaar vanaf 2016. Het model combineert de ruimte van een grote stationwagen met vierwielaandrijving en verhoogd rijwerk, en rijdt in Nederland op benzine en diesel. Het staat qua segment naast de BMW 5 Serie touring.
Bij de APK presteert de V90 Cross Country iets gunstiger dan vergelijkbare modellen uit hetzelfde segment. Modeltypische zwakke punten zijn niet vastgesteld; de meest voorkomende afkeurpunten zijn bandenspanning en lichtinstelling.
Generaties
APK Betrouwbaarheid per generatie Volvo V90 Cross Country
Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie hoe vaak hij wordt afgekeurd vergeleken met leeftijdsgenoten, plus de zwakke plekken uit echte APK-keuringen.
Generatie 2016 – heden
SPA
1.162 voertuigen · 9 bouwjaren
Voor deze generatie zijn nog te weinig keuringen beschikbaar om een betrouwbaar beeld van de zwakke plekken te geven. Bekijk de losse bouwjaren hieronder voor de cijfers die er wel zijn.
Populariteit in Nederland
Instroom van de Volvo V90 Cross Country per jaar
Aantal voertuigen dat per jaar op NL-kenteken kwam, gesplitst in NL-nieuw en import. De lijn toont het importpercentage per jaar.
Nu op kenteken
1.228
2017, 2026
Import
38,2%
469 geïmporteerd
Piekjaar
2017
375 nieuw
Gemiddeld verloop
De Volvo V90 Cross Country wisselt 8% minder vaak van eigenaar dan de gemiddelde auto. 23% rijdt nog bij de eerste eigenaar (gemiddeld: 19%). Gemeten over tenaamstellingswissels bij 1.063 voertuigen, bouwjaren ouder dan vier jaar.
Export en sloop
Uitstroom van de Volvo V90 Cross Country per jaar
Aandeel dat per leeftijdsgroep van de Nederlandse weg verdwijnt door export of sloop, vergeleken met alle voertuigen van dezelfde leeftijd. Gemeten over de afgelopen twaalf maanden.
Rijdt een jaar later nog
94,9%
van 1.222 gevolgde exemplaren; van het vertrek was minstens 94% export
Leeftijdsgenoten
96,0%
zelfde leeftijdsopbouw
Oordeel
Verdwijnt sneller
Vertrek van de Nederlandse weg is export of uitschrijving (sloop, demontage of een administratieve reden). Export tellen we alleen bij een expliciete RDW-exportmelding en is daarmee een ondergrens; de rest verschijnt simpelweg niet meer in de RDW-data. Gemeten over de afgelopen twaalf maanden.
Milieu & verbruik
Verbruik en milieuzones van de Volvo V90 Cross Country per bouwjaar
Fabrieksopgaven per bouwjaar en wat de emissieklasse betekent voor milieuzone-toegang.
Milieuzone-koopwijzer (diesel)
Een diesel kopen? Vanaf bouwjaar 2017 zit je met deze Volvo V90 Cross Country vrijwel altijd goed voor de Nederlandse milieuzones.
- 2017–2019 welkom in alle Nederlandse milieuzones
Op basis van de meest voorkomende emissieklasse per bouwjaar; individuele registraties kunnen afwijken. Regels per augustus 2026 (Den Haag groen: Euro 4+, Amsterdam/Arnhem/Utrecht blauw: Euro 5+).
Zuinigste en dorstigste motor
Zuinigste
2.0 4-cilinder 140kW
5,2 l/100km · 1 op 19,2
bouwjaren 2017–2018
Dorstigste
2.0 4-cilinder 235kW
7,7 l/100km · 1 op 13
bouwjaren 2017–2017
Fabrieksopgaven (NEDC), gewogen over de geregistreerde bouwjaren van elke motor.
Kenteken-check
Check een specifieke V90 Cross Country
Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Volvo V90 Cross Country
Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Volvo V90 Cross Country?
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo V90 Cross Country, geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over Volvo V90 Cross Country
Hoeveel APK-gebreken heeft een Volvo V90 Cross Country gemiddeld?
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Hoe kan ik een specifieke Volvo V90 Cross Country controleren?
Check een specifieke Volvo V90 Cross Country
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo V90 Cross Country.