Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Volvo V90 Cross Country 2018
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 380 Volvo V90 Cross Country voertuigen uit 2018 geanalyseerd (8 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Volvo V90 Cross Country uit 2018 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Volvo V90 Cross Country 2018
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
279 voertuigen
· 73,2%
Catalogusprijs nieuw: €83.149
(€73.065–€88.950)
↓ -11% afkeur
↑ +31% advies
Benzine
279 voertuigen · 73,2%
Catalogusprijs nieuw: €83.149 (€73.065–€88.950)
Op leeftijd 8 jaar wordt deze benzine Volvo V90 Cross Country bij gemiddeld 7,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 8,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 4,3% vs 3,2%.
Gebaseerd op 279 Nederlandse benzine-Volvo V90 Cross Country's uit 2018, waarvan 39% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
7,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
39%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-11%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
9,3× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur9,9% van dit cohort · gemiddeld 1,1%
-
4,4× vaker
Waarschuwingsinrichting eCall-boordsysteem geeft defect aan
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur6,3% van dit cohort · gemiddeld 1,4%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Koordlagen van luchtveerbalg beschadigd
Vering & Schokdempers Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 6,5%
-
komt niet voor
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 6,2%
-
2,5× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur4,2% van dit cohort · gemiddeld 11,7%
-
1,4× minder
Dimlicht onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur12,7% van dit cohort · gemiddeld 19,0%
Diesel
101 voertuigen
· 26,5%
Catalogusprijs nieuw: €85.060
(€79.702–€88.529)
↓ -12% afkeur
↑ +42% advies
Diesel
101 voertuigen · 26,5%
Catalogusprijs nieuw: €85.060 (€79.702–€88.529)
Op leeftijd 8 jaar wordt deze diesel Volvo V90 Cross Country bij gemiddeld 13,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 15,8% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,5% vs 7,4%.
Gebaseerd op 101 Nederlandse diesel-Volvo V90 Cross Country's uit 2018, waarvan 62% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
13,9%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
62%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-12%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
10,5× vaker
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur10,4% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
7,3× vaker
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur10,4% van dit cohort · gemiddeld 1,4%
-
4,9× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur10,4% van dit cohort · gemiddeld 2,1%
-
1,4× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur6,5% van dit cohort · gemiddeld 4,6%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Volvo V90 Cross Country uit 2018
Andere modellen op dezelfde leeftijd (8 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Volvo V90 Cross Country 2018?
BMW 5 Serie
MERCEDES-BENZ E
VOLVO V90
BMW 4-Serie
AUDI A6
LAND ROVER Range Rover Evoque
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2018 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo V90 Cross Country 2018 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Volvo V90 Cross Country 2018
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Volvo V90 Cross Country uit 2018?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Volvo V90 Cross Country uit 2018 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Volvo V90 Cross Country 2018 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Volvo V90 Cross Country 2018 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Volvo V90 Cross Country 2018?
Hoe controleer ik een specifieke Volvo V90 Cross Country uit 2018?
Check een specifieke Volvo V90 Cross Country 2018
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo V90 Cross Country 2018.