Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Fiat Doblo
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 2.9K Fiat Doblo voertuigen — uitgesplitst naar 5 generaties en bouwjaren van 2001 tot 2022.

Hoe betrouwbaar is de Fiat Doblo?

Op basis van 2.926 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 2001–2022 en 5 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Fiat Doblo veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Fiat Doblo

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2022–2027

K9

1 voertuigen · 1 bouwjaren · onvoldoende data voor curve

Brandstof Diesel 100%
Gewicht Compact 100%
MPV K9
Onvoldoende keuringsdata voor een betrouwbare leeftijd-curve in deze generatie.

Bouwjaren

2022 1

Generatie 2015–2024

263 Facelift (FCA Small LWB)

144 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 78% Diesel 16% Bi-fuel CNG 5% Bi-fuel LPG 1%
Gewicht Compact 58% Middenklasse 42%
MPV 263 Facelift (FCA Small LWB) MCV 263 Facelift (FCA Small LWB)

939 observaties · 187 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

19,9%

per voertuig-jaar in cohort

65% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+4% afkeur -29% advies leeftijd 4 — 11 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 4 5 6 7 8 9 10 11 Leeftijd 4 · gemiddelde 4,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 2,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 3,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 14,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 6,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 15,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 9,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 20,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 24,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 26,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 29,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · 0,0% advies · cohort 89 Leeftijd 5 · 1,4% advies · cohort 143 Leeftijd 6 · 3,5% advies · cohort 143 Leeftijd 7 · 2,8% advies · cohort 143 Leeftijd 8 · 5,0% advies · cohort 139 Leeftijd 9 · 8,3% advies · cohort 121 Leeftijd 10 · 7,5% advies · cohort 106 Leeftijd 11 · 9,1% advies · cohort 55 Leeftijd 4 · 6,7% afkeur · cohort 89 Leeftijd 5 · 7,0% afkeur · cohort 143 Leeftijd 6 · 25,2% afkeur · cohort 143 Leeftijd 7 · 11,9% afkeur · cohort 143 Leeftijd 8 · 30,9% afkeur · cohort 139 Leeftijd 9 · 33,1% afkeur · cohort 121 Leeftijd 10 · 28,3% afkeur · cohort 106 Leeftijd 11 · 9,1% afkeur · cohort 55 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

2022 1 2019 4 2018 18 2017 15 2016 51 2015 55

Generatie 2010–2015

263 (FCA Small LWB)

895 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 88% Diesel 9% Bi-fuel CNG 2%
Gewicht Compact 84% Middenklasse 16%
MPV 263 (FCA Small LWB) MCV 263 (FCA Small LWB)

6.265 observaties · 2.312 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

36,9%

per voertuig-jaar in cohort

91% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+14% afkeur -35% advies leeftijd 5 — 16 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Leeftijd 5 · gemiddelde 1,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 5,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 16,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 8,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 21,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 24,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 27,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 30,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 32,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 36,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 37,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · 0,0% advies · cohort 55 Leeftijd 6 · 2,1% advies · cohort 96 Leeftijd 7 · 1,2% advies · cohort 168 Leeftijd 8 · 2,9% advies · cohort 340 Leeftijd 9 · 5,2% advies · cohort 577 Leeftijd 10 · 5,8% advies · cohort 895 Leeftijd 11 · 8,5% advies · cohort 895 Leeftijd 12 · 8,1% advies · cohort 840 Leeftijd 13 · 9,9% advies · cohort 799 Leeftijd 14 · 12,5% advies · cohort 727 Leeftijd 15 · 11,2% advies · cohort 555 Leeftijd 16 · 8,2% advies · cohort 318 Leeftijd 5 · 1,8% afkeur · cohort 55 Leeftijd 6 · 25,0% afkeur · cohort 96 Leeftijd 7 · 7,1% afkeur · cohort 168 Leeftijd 8 · 23,5% afkeur · cohort 340 Leeftijd 9 · 33,3% afkeur · cohort 577 Leeftijd 10 · 32,4% afkeur · cohort 895 Leeftijd 11 · 42,6% afkeur · cohort 895 Leeftijd 12 · 44,9% afkeur · cohort 840 Leeftijd 13 · 45,7% afkeur · cohort 799 Leeftijd 14 · 42,4% afkeur · cohort 727 Leeftijd 15 · 36,9% afkeur · cohort 555 Leeftijd 16 · 24,2% afkeur · cohort 318 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2005–2016

223 Facelift

2.520 voertuigen · 12 bouwjaren

Brandstof Benzine 93% Diesel 5% Bi-fuel LPG 1%
Gewicht Compact 93% Middenklasse 7%
MPV 223 Facelift MCV 223 Facelift

17.640 observaties · 7.201 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

40,8%

per voertuig-jaar in cohort

93% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+9% afkeur -17% advies leeftijd 4 — 21 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Leeftijd 4 · gemiddelde 4,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 15,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 4,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 16,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 7,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 21,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 24,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 27,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 30,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 32,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 37,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 38,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · 0,0% advies · cohort 51 Leeftijd 5 · 0,9% advies · cohort 106 Leeftijd 6 · 2,7% advies · cohort 147 Leeftijd 7 · 1,8% advies · cohort 219 Leeftijd 8 · 3,1% advies · cohort 391 Leeftijd 9 · 5,3% advies · cohort 628 Leeftijd 10 · 5,7% advies · cohort 946 Leeftijd 11 · 7,4% advies · cohort 1.167 Leeftijd 12 · 8,7% advies · cohort 1.501 Leeftijd 13 · 10,8% advies · cohort 1.919 Leeftijd 14 · 13,5% advies · cohort 2.155 Leeftijd 15 · 15,3% advies · cohort 2.129 Leeftijd 16 · 19,2% advies · cohort 1.892 Leeftijd 17 · 21,7% advies · cohort 1.574 Leeftijd 18 · 20,8% advies · cohort 1.302 Leeftijd 19 · 16,4% advies · cohort 913 Leeftijd 20 · 16,7% advies · cohort 454 Leeftijd 21 · 17,1% advies · cohort 146 Leeftijd 4 · 3,9% afkeur · cohort 51 Leeftijd 5 · 6,6% afkeur · cohort 106 Leeftijd 6 · 27,2% afkeur · cohort 147 Leeftijd 7 · 10,5% afkeur · cohort 219 Leeftijd 8 · 24,6% afkeur · cohort 391 Leeftijd 9 · 33,1% afkeur · cohort 628 Leeftijd 10 · 31,4% afkeur · cohort 946 Leeftijd 11 · 37,2% afkeur · cohort 1.167 Leeftijd 12 · 39,4% afkeur · cohort 1.501 Leeftijd 13 · 41,0% afkeur · cohort 1.919 Leeftijd 14 · 44,9% afkeur · cohort 2.155 Leeftijd 15 · 45,4% afkeur · cohort 2.129 Leeftijd 16 · 50,3% afkeur · cohort 1.892 Leeftijd 17 · 48,2% afkeur · cohort 1.574 Leeftijd 18 · 44,2% afkeur · cohort 1.302 Leeftijd 19 · 35,3% afkeur · cohort 913 Leeftijd 20 · 31,3% afkeur · cohort 454 Leeftijd 21 · 22,6% afkeur · cohort 146 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2000–2005

223

514 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 98% Diesel 1%
Gewicht Compact 100%
MPV 223

3.598 observaties · 1.632 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

45,4%

per voertuig-jaar in cohort

95% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+3% afkeur +4% advies leeftijd 15 — 25 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 24,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 25,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 39,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 35,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · 13,0% advies · cohort 146 Leeftijd 16 · 18,0% advies · cohort 283 Leeftijd 17 · 20,0% advies · cohort 385 Leeftijd 18 · 23,2% advies · cohort 470 Leeftijd 19 · 23,9% advies · cohort 514 Leeftijd 20 · 25,5% advies · cohort 514 Leeftijd 21 · 28,4% advies · cohort 514 Leeftijd 22 · 25,8% advies · cohort 368 Leeftijd 23 · 28,1% advies · cohort 231 Leeftijd 24 · 17,8% advies · cohort 129 Leeftijd 25 · 22,7% advies · cohort 44 Leeftijd 15 · 25,3% afkeur · cohort 146 Leeftijd 16 · 44,2% afkeur · cohort 283 Leeftijd 17 · 48,8% afkeur · cohort 385 Leeftijd 18 · 47,0% afkeur · cohort 470 Leeftijd 19 · 52,3% afkeur · cohort 514 Leeftijd 20 · 53,5% afkeur · cohort 514 Leeftijd 21 · 45,7% afkeur · cohort 514 Leeftijd 22 · 39,9% afkeur · cohort 368 Leeftijd 23 · 39,0% afkeur · cohort 231 Leeftijd 24 · 31,0% afkeur · cohort 129 Leeftijd 25 · 11,4% afkeur · cohort 44 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Fiat Doblo

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Fiat Doblo?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Fiat Doblo — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Fiat Doblo

Welke generatie van de Fiat Doblo is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Fiat Doblo-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De 263 Facelift (FCA Small LWB) (2015–2024) toont in onze data het laagste cijfer (19,9%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Fiat Doblo generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de 223 (2000–2005) met 45,4% — auto's van rond de 23 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Fiat Doblo gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 39,8% van de 2.926 geanalyseerde Fiat Doblo afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 19,9% bij de 263 Facelift (FCA Small LWB) tot 45,4% bij de 223. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 2.926 Fiat Doblo voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Fiat Doblo controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Fiat Doblo voertuigen.

Check een specifieke Fiat Doblo

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Fiat Doblo.