Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Honda Civic 5D
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 9.0K Honda Civic 5D voertuigen — uitgesplitst naar 5 generaties en bouwjaren van 1980 tot 2022.

Hoe betrouwbaar is de Honda Civic 5D?

Op basis van 9.016 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1980–2022 en 5 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Honda Civic 5D veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Honda Civic 5D

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2019–2022

X (FK) Facelift

648 voertuigen · 4 bouwjaren

Brandstof Benzine 97% Diesel 3%
Gewicht Compact 100%
Hatchback X (FK) Facelift

2.828 observaties · 254 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

9,0%

per voertuig-jaar in cohort

34% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-5% afkeur -7% advies leeftijd 3 — 7 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 3 4 5 6 7 Leeftijd 3 · gemiddelde 0,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 2,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 15,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 4,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 16,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 7,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 0,5% advies · cohort 648 Leeftijd 4 · 4,8% advies · cohort 648 Leeftijd 5 · 1,6% advies · cohort 627 Leeftijd 6 · 4,4% advies · cohort 543 Leeftijd 7 · 0,8% advies · cohort 362 Leeftijd 3 · 2,6% afkeur · cohort 648 Leeftijd 4 · 16,4% afkeur · cohort 648 Leeftijd 5 · 5,4% afkeur · cohort 627 Leeftijd 6 · 17,1% afkeur · cohort 543 Leeftijd 7 · 1,1% afkeur · cohort 362 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2017–2022

X (FK)

1.562 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 98% Diesel 2%
Gewicht Compact 100%
Hatchback X (FK)

8.756 observaties · 779 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

8,9%

per voertuig-jaar in cohort

39% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-30% afkeur -18% advies leeftijd 3 — 9 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 3 4 5 6 7 8 9 Leeftijd 3 · gemiddelde 0,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 2,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 15,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 4,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 16,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 6,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 21,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 24,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 0,4% advies · cohort 1.562 Leeftijd 4 · 4,0% advies · cohort 1.562 Leeftijd 5 · 1,3% advies · cohort 1.541 Leeftijd 6 · 5,7% advies · cohort 1.457 Leeftijd 7 · 2,5% advies · cohort 1.276 Leeftijd 8 · 5,1% advies · cohort 914 Leeftijd 9 · 3,6% advies · cohort 444 Leeftijd 3 · 1,3% afkeur · cohort 1.562 Leeftijd 4 · 15,2% afkeur · cohort 1.562 Leeftijd 5 · 4,2% afkeur · cohort 1.541 Leeftijd 6 · 15,4% afkeur · cohort 1.457 Leeftijd 7 · 5,8% afkeur · cohort 1.276 Leeftijd 8 · 13,3% afkeur · cohort 914 Leeftijd 9 · 8,6% afkeur · cohort 444 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2015–2017

IX (FK) Facelift

1.188 voertuigen · 3 bouwjaren

Brandstof Benzine 96% Diesel 4%
Gewicht Compact 100%
Estate IX (FK) Facelift Hatchback IX (FK) Facelift

7.872 observaties · 1.100 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

14,0%

per voertuig-jaar in cohort

56% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-24% afkeur -21% advies leeftijd 4 — 11 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 4 5 6 7 8 9 10 11 Leeftijd 4 · gemiddelde 4,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 15,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 4,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 16,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 7,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 21,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 25,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 27,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 30,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · 2,1% advies · cohort 749 Leeftijd 5 · 0,7% advies · cohort 1.188 Leeftijd 6 · 5,0% advies · cohort 1.188 Leeftijd 7 · 2,7% advies · cohort 1.188 Leeftijd 8 · 7,7% advies · cohort 1.188 Leeftijd 9 · 7,7% advies · cohort 1.188 Leeftijd 10 · 7,9% advies · cohort 744 Leeftijd 11 · 3,4% advies · cohort 439 Leeftijd 4 · 10,5% afkeur · cohort 749 Leeftijd 5 · 2,8% afkeur · cohort 1.188 Leeftijd 6 · 15,3% afkeur · cohort 1.188 Leeftijd 7 · 8,5% afkeur · cohort 1.188 Leeftijd 8 · 21,9% afkeur · cohort 1.188 Leeftijd 9 · 19,6% afkeur · cohort 1.188 Leeftijd 10 · 20,0% afkeur · cohort 744 Leeftijd 11 · 14,4% afkeur · cohort 439 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2012–2015

IX (FK)

1.904 voertuigen · 4 bouwjaren

Brandstof Benzine 89% Diesel 10%
Gewicht Compact 100%
Estate IX (FK) Hatchback IX (FK)

13.328 observaties · 3.342 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

25,1%

per voertuig-jaar in cohort

79% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-11% afkeur -38% advies leeftijd 5 — 14 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Leeftijd 5 · gemiddelde 1,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 13,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 5,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 17,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 8,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 22,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 25,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 28,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 30,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 33,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 37,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · 0,9% advies · cohort 439 Leeftijd 6 · 3,9% advies · cohort 693 Leeftijd 7 · 1,4% advies · cohort 1.249 Leeftijd 8 · 4,7% advies · cohort 1.904 Leeftijd 9 · 7,8% advies · cohort 1.904 Leeftijd 10 · 8,6% advies · cohort 1.904 Leeftijd 11 · 6,6% advies · cohort 1.904 Leeftijd 12 · 8,9% advies · cohort 1.465 Leeftijd 13 · 7,0% advies · cohort 1.211 Leeftijd 14 · 3,1% advies · cohort 655 Leeftijd 5 · 2,7% afkeur · cohort 439 Leeftijd 6 · 14,0% afkeur · cohort 693 Leeftijd 7 · 7,4% afkeur · cohort 1.249 Leeftijd 8 · 21,0% afkeur · cohort 1.904 Leeftijd 9 · 31,1% afkeur · cohort 1.904 Leeftijd 10 · 30,9% afkeur · cohort 1.904 Leeftijd 11 · 30,9% afkeur · cohort 1.904 Leeftijd 12 · 34,4% afkeur · cohort 1.465 Leeftijd 13 · 30,5% afkeur · cohort 1.211 Leeftijd 14 · 15,1% afkeur · cohort 655 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2005–2011

VIII (FK/FN)

3.998 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Benzine 98% Diesel 1%
Gewicht Compact 100%
Hatchback VIII (FK/FN) Hatchback VIII (FK/FN)

27.986 observaties · 10.669 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

38,1%

per voertuig-jaar in cohort

91% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-8% afkeur -23% advies leeftijd 9 — 21 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Leeftijd 9 · gemiddelde 8,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 24,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 27,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 30,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 32,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 37,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 39,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · 4,2% advies · cohort 307 Leeftijd 10 · 4,5% advies · cohort 672 Leeftijd 11 · 7,4% advies · cohort 1.151 Leeftijd 12 · 9,1% advies · cohort 1.895 Leeftijd 13 · 11,4% advies · cohort 2.846 Leeftijd 14 · 13,5% advies · cohort 3.768 Leeftijd 15 · 15,9% advies · cohort 3.998 Leeftijd 16 · 17,0% advies · cohort 3.691 Leeftijd 17 · 17,1% advies · cohort 3.326 Leeftijd 18 · 17,8% advies · cohort 2.847 Leeftijd 19 · 16,2% advies · cohort 2.103 Leeftijd 20 · 10,2% advies · cohort 1.152 Leeftijd 21 · 11,3% advies · cohort 230 Leeftijd 9 · 18,2% afkeur · cohort 307 Leeftijd 10 · 27,2% afkeur · cohort 672 Leeftijd 11 · 28,9% afkeur · cohort 1.151 Leeftijd 12 · 32,1% afkeur · cohort 1.895 Leeftijd 13 · 34,5% afkeur · cohort 2.846 Leeftijd 14 · 39,6% afkeur · cohort 3.768 Leeftijd 15 · 40,8% afkeur · cohort 3.998 Leeftijd 16 · 44,0% afkeur · cohort 3.691 Leeftijd 17 · 46,2% afkeur · cohort 3.326 Leeftijd 18 · 40,4% afkeur · cohort 2.847 Leeftijd 19 · 36,2% afkeur · cohort 2.103 Leeftijd 20 · 22,4% afkeur · cohort 1.152 Leeftijd 21 · 20,9% afkeur · cohort 230 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Overige bouwjaren

1.247 voertuigen · 20 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Honda Civic 5D

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Honda Civic 5D?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Honda Civic 5D — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Honda Civic 5D

Welke generatie van de Honda Civic 5D is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Honda Civic 5D-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De X (FK) (2017–2022) toont in onze data het laagste cijfer (8,9%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Honda Civic 5D generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de VIII (FK/FN) (2005–2011) met 38,1% — auto's van rond de 18 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Honda Civic 5D gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 26,6% van de 9.016 geanalyseerde Honda Civic 5D afgekeurd — ruwweg 1 op de 4 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 8,9% bij de X (FK) tot 38,1% bij de VIII (FK/FN). Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 9.016 Honda Civic 5D voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Honda Civic 5D controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Honda Civic 5D voertuigen.

Check een specifieke Honda Civic 5D

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Honda Civic 5D.