Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Volvo S90
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 1.9K Volvo S90 voertuigen — uitgesplitst naar 3 generaties en bouwjaren van 1997 tot 2025.

Hoe betrouwbaar is de Volvo S90?

Op basis van 1.853 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1997–2025 en 3 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Volvo S90 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Volvo S90

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2020–2027

II Facelift (SPA)

600 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Hybride (benzine) 70% Benzine 29%
Gewicht Middenklasse 50% Zwaar 50%
Saloon II Facelift (SPA)

1.313 observaties · 74 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

5,6%

per voertuig-jaar in cohort

11% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-7% afkeur -11% advies leeftijd 3 — 6 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 3 4 5 6 Leeftijd 3 · gemiddelde 0,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 3,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 4,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 1,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 10,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 3,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 11,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 0,2% advies · cohort 472 Leeftijd 4 · 5,6% advies · cohort 337 Leeftijd 5 · 0,4% advies · cohort 285 Leeftijd 6 · 2,3% advies · cohort 219 Leeftijd 3 · 1,1% afkeur · cohort 472 Leeftijd 4 · 14,2% afkeur · cohort 337 Leeftijd 5 · 2,5% afkeur · cohort 285 Leeftijd 6 · 6,4% afkeur · cohort 219 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2016–2020

II (SPA)

1.355 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 63% Diesel 23% Hybride (benzine) 14%
Gewicht Middenklasse 86% Zwaar 14%
Saloon II (SPA)

8.823 observaties · 925 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

10,5%

per voertuig-jaar in cohort

46% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-17% afkeur +8% advies leeftijd 2 — 10 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Leeftijd 2 · gemiddelde 0,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 1,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 2,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 6,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 4,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 8,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 10,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 10,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 3,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 11,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 6,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 13,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 9,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 18,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 22,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 23,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 2 · 0,4% advies · cohort 782 Leeftijd 3 · 1,0% advies · cohort 1.200 Leeftijd 4 · 6,6% advies · cohort 1.355 Leeftijd 5 · 3,0% advies · cohort 1.355 Leeftijd 6 · 7,9% advies · cohort 1.355 Leeftijd 7 · 6,3% advies · cohort 1.136 Leeftijd 8 · 11,4% advies · cohort 912 Leeftijd 9 · 9,9% advies · cohort 573 Leeftijd 10 · 5,2% advies · cohort 155 Leeftijd 2 · 0,1% afkeur · cohort 782 Leeftijd 3 · 2,5% afkeur · cohort 1.200 Leeftijd 4 · 12,5% afkeur · cohort 1.355 Leeftijd 5 · 7,1% afkeur · cohort 1.355 Leeftijd 6 · 15,9% afkeur · cohort 1.355 Leeftijd 7 · 10,9% afkeur · cohort 1.136 Leeftijd 8 · 20,8% afkeur · cohort 912 Leeftijd 9 · 15,9% afkeur · cohort 573 Leeftijd 10 · 5,8% afkeur · cohort 155 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1996–1998

I (P90)

114 voertuigen · 2 bouwjaren

Brandstof Benzine 77% Bi-fuel LPG 23%
Gewicht Middenklasse 100%
Saloon I (P90)

798 observaties · 271 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

34,0%

per voertuig-jaar in cohort

91% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-9% afkeur -47% advies leeftijd 22 — 29 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 22 23 24 25 26 27 28 29 Leeftijd 22 · gemiddelde 23,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 25,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 24,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 24,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 25,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 23,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 21,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 36,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 36,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 35,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 33,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 33,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 31,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 27,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · 2,8% advies · cohort 36 Leeftijd 23 · 7,9% advies · cohort 114 Leeftijd 24 · 12,3% advies · cohort 114 Leeftijd 25 · 17,5% advies · cohort 114 Leeftijd 26 · 21,1% advies · cohort 114 Leeftijd 27 · 16,7% advies · cohort 114 Leeftijd 28 · 17,5% advies · cohort 114 Leeftijd 29 · 6,4% advies · cohort 78 Leeftijd 22 · 8,3% afkeur · cohort 36 Leeftijd 23 · 21,9% afkeur · cohort 114 Leeftijd 24 · 33,3% afkeur · cohort 114 Leeftijd 25 · 39,5% afkeur · cohort 114 Leeftijd 26 · 50,9% afkeur · cohort 114 Leeftijd 27 · 41,2% afkeur · cohort 114 Leeftijd 28 · 38,6% afkeur · cohort 114 Leeftijd 29 · 14,1% afkeur · cohort 78 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

1998 36 1997 78

Overige bouwjaren

3 voertuigen · 2 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

2004 1 1999 2

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Volvo S90

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Volvo S90?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo S90 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Volvo S90

Welke generatie van de Volvo S90 is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Volvo S90-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De II Facelift (SPA) (2020–2027) toont in onze data het laagste cijfer (5,6%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Volvo S90 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de I (P90) (1996–1998) met 34,0% — auto's van rond de 29 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Volvo S90 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 11,6% van de 1.853 geanalyseerde Volvo S90 afgekeurd — ruwweg 1 op de 9 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 5,6% bij de II Facelift (SPA) tot 34,0% bij de I (P90). Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 1.853 Volvo S90 voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Volvo S90 controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Volvo S90 voertuigen.

Check een specifieke Volvo S90

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo S90.