Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Volvo S90 2017
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 402 Volvo S90 voertuigen uit 2017 geanalyseerd (9 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Volvo S90 uit 2017 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Volvo S90 2017
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
278 voertuigen
· 66,5%
Catalogusprijs nieuw: €62.950
(€57.910–€70.852)
↓ -1% afkeur
↑ +18% advies
Benzine
278 voertuigen · 66,5%
Catalogusprijs nieuw: €62.950 (€57.910–€70.852)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze benzine Volvo S90 bij gemiddeld 10,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 10,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 4,6% vs 3,9%.
Gebaseerd op 278 Nederlandse benzine-Volvo S90's uit 2017, waarvan 51% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
10,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
51%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-1%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
19,1× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur18,0% van dit cohort · gemiddeld 0,9%
-
7,8× vaker
Waarschuwingsinrichting eCall-boordsysteem geeft defect aan
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur6,7% van dit cohort · gemiddeld 0,9%
-
2,7× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur6,2% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Koordlagen van luchtveerbalg beschadigd
Vering & Schokdempers Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 6,3%
-
komt niet voor
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 6,4%
-
2,0× minder
Dimlicht onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur10,7% van dit cohort · gemiddeld 20,6%
-
2,0× minder
Band onvoldoende profiel
Wielen & Banden Afkeur10,7% van dit cohort · gemiddeld 20,4%
Diesel
124 voertuigen
· 29,7%
Catalogusprijs nieuw: €64.744
(€57.390–€74.450)
↑ +1% afkeur
↑ +31% advies
Diesel
124 voertuigen · 29,7%
Catalogusprijs nieuw: €64.744 (€57.390–€74.450)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze diesel Volvo S90 bij gemiddeld 19,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 19,0% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 11,7% vs 9,0%.
Gebaseerd op 124 Nederlandse diesel-Volvo S90's uit 2017, waarvan 73% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
19,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
73%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+1%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
6,1× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur12,9% van dit cohort · gemiddeld 2,1%
-
4,5× vaker
Waarschuwingsinrichting eCall-boordsysteem geeft defect aan
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur6,0% van dit cohort · gemiddeld 1,3%
-
4,4× vaker
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur6,0% van dit cohort · gemiddeld 1,4%
-
2,7× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur11,2% van dit cohort · gemiddeld 4,1%
-
1,8× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur7,8% van dit cohort · gemiddeld 4,2%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Volvo S90 uit 2017
Andere modellen op dezelfde leeftijd (9 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Volvo S90 2017?
BMW 5 Serie
MERCEDES-BENZ E
VOLVO V90
BMW 4-Serie
AUDI A6
LAND ROVER Range Rover Evoque
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2017 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo S90 2017 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Volvo S90 2017
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Volvo S90 uit 2017?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Volvo S90 uit 2017 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Volvo S90 2017 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Volvo S90 2017 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Volvo S90 2017?
Hoe controleer ik een specifieke Volvo S90 uit 2017?
Check een specifieke Volvo S90 2017
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo S90 2017.