Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Volvo S90 2019
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 224 Volvo S90 voertuigen uit 2019 geanalyseerd (7 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Volvo S90 uit 2019 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Volvo S90 2019
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
118 voertuigen
· 52,7%
Catalogusprijs nieuw: €58.809
(€57.135–€62.285)
↓ -4% afkeur
↑ +37% advies
Benzine
118 voertuigen · 52,7%
Catalogusprijs nieuw: €58.809 (€57.135–€62.285)
Op leeftijd 7 jaar wordt deze benzine Volvo S90 bij gemiddeld 6,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 6,9% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 3,5% vs 2,6%.
Gebaseerd op 118 Nederlandse benzine-Volvo S90's uit 2019, waarvan 28% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
6,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
28%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-4%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,1× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur18,6% van dit cohort · gemiddeld 9,1%
-
1,5× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur9,3% van dit cohort · gemiddeld 6,1%
Minder vaak dan gemiddelde
Hybride (benzine)
75 voertuigen
· 33,5%
Catalogusprijs nieuw: €79.977
(€75.213–€87.535)
↓ -11% afkeur
↑ +6% advies
Hybride (benzine)
75 voertuigen · 33,5%
Catalogusprijs nieuw: €79.977 (€75.213–€87.535)
Op leeftijd 7 jaar wordt deze hybride (benzine) Volvo S90 bij gemiddeld 5,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 5,7% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 2,7% vs 2,5%.
Gebaseerd op 75 Nederlandse hybride (benzine)-Volvo S90's uit 2019, waarvan 24% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
5,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
24%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-11%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,3× vaker
Bandenspanning niet op juiste waarde
Wielen & Banden Afkeur32,0% van dit cohort · gemiddeld 24,1%
Minder vaak dan gemiddelde
Diesel
31 voertuigen
· 13,8%
Catalogusprijs nieuw: €64.449
(€59.738–€67.266)
↑ +4% afkeur
↑ +61% advies
Diesel
31 voertuigen · 13,8%
Catalogusprijs nieuw: €64.449 (€59.738–€67.266)
Op leeftijd 7 jaar wordt deze diesel Volvo S90 bij gemiddeld 15,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 14,5% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,8% vs 6,7%.
Gebaseerd op 31 Nederlandse diesel-Volvo S90's uit 2019, waarvan 68% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
15,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
68%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+4%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
7,8× vaker
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur5,7% van dit cohort · gemiddeld 0,7%
-
7,3× vaker
Waarschuwingsinrichting eCall-boordsysteem geeft defect aan
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur8,6% van dit cohort · gemiddeld 1,2%
-
5,7× vaker
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur5,7% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
4,0× vaker
Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest
Uitlaat & Emissies Afkeur5,7% van dit cohort · gemiddeld 1,4%
-
2,8× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur8,6% van dit cohort · gemiddeld 3,1%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Volvo S90 uit 2019
Andere modellen op dezelfde leeftijd (7 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Volvo S90 2019?
BMW 5 Serie
AUDI A6
MERCEDES-BENZ E
BMW 4-Serie
VOLVO V90
LAND ROVER Range Rover Evoque
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2019 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo S90 2019 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Volvo S90 2019
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Volvo S90 uit 2019?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Volvo S90 uit 2019 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Volvo S90 2019 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Volvo S90 2019 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Volvo S90 2019?
Hoe controleer ik een specifieke Volvo S90 uit 2019?
Check een specifieke Volvo S90 2019
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo S90 2019.