APK-gebreken & betrouwbaarheid
Mazda 323
APK betrouwbaarheid
APK-gebreken analyse van 2.2K Mazda 323 voertuigen — uitgesplitst naar 6 generaties en bouwjaren van 1977 tot 2007.
Hoe betrouwbaar is de Mazda 323?
Op basis van 2.187 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1977–2007 en 6 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Mazda 323 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.
Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschafbeslissingen.
Generaties
APK Betrouwbaarheid per generatie Mazda 323
Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.
Generatie 1998–2004
VI (BJ)
1.440 voertuigen ·
7 bouwjaren
Brandstof
Benzine
99%
Gewicht
Compact
72%
Licht
28%
Generatie 1998–2004
VI (BJ)
1.440 voertuigen · 7 bouwjaren
10.080 observaties · 3.860 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
38,3%
per voertuig-jaar in cohort
89% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 37,7% Vergeleken met 8.353.653 observaties op leeftijd 16–28 (13 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. +5% advies Advies / reparatieadvies: slechter dan gemiddelde Dit cohort: 23,0%
Gemiddelde: 21,8% Vergeleken met 8.353.653 observaties op leeftijd 16–28 (13 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 16 — 28 jaar
Generatie 1994–2000
V (BA)
1.322 voertuigen ·
7 bouwjaren
Brandstof
Benzine
99%
Gewicht
Compact
57%
Licht
43%
Generatie 1994–2000
V (BA)
1.322 voertuigen · 7 bouwjaren
9.254 observaties · 3.539 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
38,2%
per voertuig-jaar in cohort
90% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 32,7% Vergeleken met 3.296.165 observaties op leeftijd 20–32 (13 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -4% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 20,0%
Gemiddelde: 20,9% Vergeleken met 3.296.165 observaties op leeftijd 20–32 (13 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 20 — 32 jaar
Generatie 1989–1994
IV (BG)
277 voertuigen ·
6 bouwjaren
Brandstof
Benzine
99%
Bi-fuel LPG
1%
Gewicht
Licht
92%
Compact
8%
Generatie 1989–1994
IV (BG)
277 voertuigen · 6 bouwjaren
1.939 observaties · 483 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
24,9%
per voertuig-jaar in cohort
78% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 23,5% Vergeleken met 669.628 observaties op leeftijd 26–37 (12 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -3% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 14,5%
Gemiddelde: 15,0% Vergeleken met 669.628 observaties op leeftijd 26–37 (12 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 26 — 37 jaar
Generatie 1985–1989
III (BF)
114 voertuigen ·
5 bouwjaren
Brandstof
Benzine
100%
Gewicht
Licht
97%
Generatie 1985–1989
III (BF)
114 voertuigen · 5 bouwjaren
798 observaties · 125 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
15,7%
per voertuig-jaar in cohort
72% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 16,1% Vergeleken met 354.942 observaties op leeftijd 31–41 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. 0% advies Advies / reparatieadvies: slechter dan gemiddelde Dit cohort: 10,7%
Gemiddelde: 10,7% Vergeleken met 354.942 observaties op leeftijd 31–41 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 31 — 41 jaar
Generatie 1980–1985
II (BD)
36 voertuigen ·
6 bouwjaren
Brandstof
Benzine
100%
Gewicht
Licht
100%
Generatie 1980–1985
II (BD)
36 voertuigen · 6 bouwjaren
249 observaties · 34 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
13,7%
per voertuig-jaar in cohort
61% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 15,4% Vergeleken met 164.074 observaties op leeftijd 35–44 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -40% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 6,4%
Gemiddelde: 10,6% Vergeleken met 164.074 observaties op leeftijd 35–44 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 35 — 44 jaar
Bouwjaren
Generatie 1977–1980
I (FA4)
16 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Benzine
100%
Gewicht
Licht
100%
Generatie 1977–1980
I (FA4)
16 voertuigen · 4 bouwjaren
95 observaties · 12 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
12,6%
per voertuig-jaar in cohort
50% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Bouwjaren
Overige bouwjaren
2 voertuigen · 2 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Mazda 323
Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Mazda 323?
OPEL Corsa
RENAULT Clio
TOYOTA Yaris
FORD Fiesta
KIA Picanto
HYUNDAI I10
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mazda 323 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over Mazda 323
Welke generatie van de Mazda 323 is het meest betrouwbaar?
Welke Mazda 323 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel APK-gebreken heeft een Mazda 323 gemiddeld?
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Hoe kan ik een specifieke Mazda 323 controleren?
Check een specifieke Mazda 323
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mazda 323.