Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Volvo C30
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 7.9K Volvo C30 voertuigen — uitgesplitst naar 2 generaties en bouwjaren van 2006 tot 2014.

Hoe betrouwbaar is de Volvo C30?

Op basis van 7.870 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 2006–2014 en 2 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Volvo C30 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Volvo C30

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2010–2014

Facelift (P1)

2.856 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 64% Diesel 35%
Gewicht Compact 100%
Hatchback Facelift (P1)

19.992 observaties · 7.067 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

35,3%

per voertuig-jaar in cohort

91% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+9% afkeur -53% advies leeftijd 6 — 16 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Leeftijd 6 · gemiddelde 6,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 5,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 8,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 10,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 11,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 12,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 13,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 14,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 15,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 18,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 13,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 24,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 27,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 30,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 32,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 34,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 36,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 36,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 35,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · 0,0% advies · cohort 4 Leeftijd 7 · 0,0% advies · cohort 16 Leeftijd 8 · 3,7% advies · cohort 838 Leeftijd 9 · 4,9% advies · cohort 1.593 Leeftijd 10 · 5,3% advies · cohort 2.856 Leeftijd 11 · 8,1% advies · cohort 2.856 Leeftijd 12 · 8,6% advies · cohort 2.856 Leeftijd 13 · 9,5% advies · cohort 2.852 Leeftijd 14 · 8,4% advies · cohort 2.840 Leeftijd 15 · 8,9% advies · cohort 2.018 Leeftijd 16 · 3,7% advies · cohort 1.263 Leeftijd 6 · 25,0% afkeur · cohort 4 Leeftijd 7 · 37,5% afkeur · cohort 16 Leeftijd 8 · 16,9% afkeur · cohort 838 Leeftijd 9 · 29,5% afkeur · cohort 1.593 Leeftijd 10 · 29,0% afkeur · cohort 2.856 Leeftijd 11 · 39,0% afkeur · cohort 2.856 Leeftijd 12 · 43,6% afkeur · cohort 2.856 Leeftijd 13 · 44,2% afkeur · cohort 2.852 Leeftijd 14 · 37,7% afkeur · cohort 2.840 Leeftijd 15 · 35,6% afkeur · cohort 2.018 Leeftijd 16 · 16,5% afkeur · cohort 1.263 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

Generatie 2006–2009

P1

5.014 voertuigen · 4 bouwjaren

Brandstof Benzine 92% Diesel 7% Alcohol 1% Bi-fuel LPG 1%
Gewicht Compact 100%
Hatchback P1

35.098 observaties · 12.987 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

37,0%

per voertuig-jaar in cohort

92% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

14 jr

40,5% afkeur · n=5.014

Slechtste leeftijd

16 jr

46,2% afkeur · n=5.014

Afkeur & advies per leeftijd
-14% afkeur -49% advies leeftijd 11 — 20 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Leeftijd 11 · gemiddelde 10,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 13,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 30,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 33,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 37,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 40,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · 4,0% advies · cohort 1.159 Leeftijd 12 · 6,4% advies · cohort 2.949 Leeftijd 13 · 7,4% advies · cohort 4.970 Leeftijd 14 · 10,6% advies · cohort 5.014 Leeftijd 15 · 11,4% advies · cohort 5.014 Leeftijd 16 · 12,4% advies · cohort 5.014 Leeftijd 17 · 12,3% advies · cohort 5.014 Leeftijd 18 · 10,2% advies · cohort 3.855 Leeftijd 19 · 6,2% advies · cohort 2.065 Leeftijd 20 · 2,3% advies · cohort 44 Leeftijd 11 · 17,9% afkeur · cohort 1.159 Leeftijd 12 · 28,2% afkeur · cohort 2.949 Leeftijd 13 · 30,8% afkeur · cohort 4.970 Leeftijd 14 · 40,5% afkeur · cohort 5.014 Leeftijd 15 · 45,2% afkeur · cohort 5.014 Leeftijd 16 · 46,2% afkeur · cohort 5.014 Leeftijd 17 · 41,7% afkeur · cohort 5.014 Leeftijd 18 · 33,8% afkeur · cohort 3.855 Leeftijd 19 · 19,5% afkeur · cohort 2.065 Leeftijd 20 · 18,2% afkeur · cohort 44 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Volvo C30

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Volvo C30?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo C30 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Volvo C30

Welke generatie van de Volvo C30 is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Volvo C30-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De Facelift (P1) (2010–2014) toont in onze data het laagste cijfer (35,3%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Volvo C30 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de P1 (2006–2009) met 37,0% — auto's van rond de 18 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Volvo C30 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 36,4% van de 7.870 geanalyseerde Volvo C30 afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 35,3% bij de Facelift (P1) tot 37,0% bij de P1. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 7.870 Volvo C30 voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Volvo C30 controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Volvo C30 voertuigen.

Check een specifieke Volvo C30

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo C30.