Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Volvo C30 2009
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.141 Volvo C30 voertuigen uit 2009 geanalyseerd (17 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Volvo C30 uit 2009 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Volvo C30 2009
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.020 voertuigen
· 88,0%
Catalogusprijs nieuw: €25.734
(€21.858–€26.689)
↑ 0% afkeur
↓ -38% advies
Benzine
1.020 voertuigen · 88,0%
Catalogusprijs nieuw: €25.734 (€21.858–€26.689)
Op leeftijd 17 jaar wordt deze benzine Volvo C30 bij gemiddeld 36,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 36,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 8,7% vs 14,1%.
Gebaseerd op 1.020 Nederlandse benzine-Volvo C30's uit 2009, waarvan 91% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
36,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
91%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
0%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,0× vaker
Stofhoes stuurinrichting ondeugdelijk bevestigd
Stuurinrichting Afkeur5,4% van dit cohort · gemiddeld 1,1%
-
3,9× vaker
Uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd
Uitlaat & Emissies Afkeur11,7% van dit cohort · gemiddeld 3,0%
-
3,4× vaker
(Zij-)markeringslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur12,9% van dit cohort · gemiddeld 3,8%
-
3,3× vaker
Draaipunt onafhankelijke wielophanging te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur6,0% van dit cohort · gemiddeld 1,8%
-
3,2× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur22,6% van dit cohort · gemiddeld 7,1%
Minder vaak dan gemiddelde
-
3,3× minder
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur1,9% van dit cohort · gemiddeld 5,6%
-
2,5× minder
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur4,0% van dit cohort · gemiddeld 9,1%
-
1,7× minder
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 12,3%
-
1,4× minder
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur6,8% van dit cohort · gemiddeld 9,9%
Diesel
121 voertuigen
· 10,4%
Catalogusprijs nieuw: €28.394
(€27.634–€29.779)
↑ +7% afkeur
↓ -40% advies
Diesel
121 voertuigen · 10,4%
Catalogusprijs nieuw: €28.394 (€27.634–€29.779)
Op leeftijd 17 jaar wordt deze diesel Volvo C30 bij gemiddeld 36,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 34,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,4% vs 17,4%.
Gebaseerd op 121 Nederlandse diesel-Volvo C30's uit 2009, waarvan 93% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
36,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
93%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+7%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,4× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur14,4% van dit cohort · gemiddeld 10,4%
-
1,4× vaker
Stabilisator ondeugdelijk bevestigd, gebroken of gescheurd
Wielophanging & Assen Afkeur12,7% van dit cohort · gemiddeld 9,4%
-
1,3× vaker
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur8,5% van dit cohort · gemiddeld 6,4%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Volvo C30 uit 2009
Andere modellen op dezelfde leeftijd (17 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Volvo C30 2009?
ALFA ROMEO Mito
MINI ONE
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2009 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo C30 2009 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Volvo C30 2009
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Volvo C30 uit 2009?
Hoeveel afkeuringen heeft een Volvo C30 uit 2009 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Volvo C30 2009 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Volvo C30 2009 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Volvo C30 2009?
Hoe controleer ik een specifieke Volvo C30 uit 2009?
Check een specifieke Volvo C30 2009
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo C30 2009.