Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Volvo C30 2007
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.999 Volvo C30 voertuigen uit 2007 geanalyseerd (19 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Volvo C30 uit 2007 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Volvo C30 2007
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.897 voertuigen
· 93,9%
Catalogusprijs nieuw: €30.199
(€28.249–€35.154)
↓ -8% afkeur
↓ -40% advies
Benzine
1.897 voertuigen · 93,9%
Catalogusprijs nieuw: €30.199 (€28.249–€35.154)
Op leeftijd 19 jaar wordt deze benzine Volvo C30 bij gemiddeld 36,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 39,3% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,2% vs 16,9%.
Gebaseerd op 1.897 Nederlandse benzine-Volvo C30's uit 2007, waarvan 92% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
36,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
92%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-8%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,0× vaker
Uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd
Uitlaat & Emissies Afkeur8,6% van dit cohort · gemiddeld 4,3%
-
2,0× vaker
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur13,7% van dit cohort · gemiddeld 6,9%
-
1,8× vaker
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur41,1% van dit cohort · gemiddeld 23,2%
-
1,6× vaker
Draaipunt onafhankelijke wielophanging te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur5,7% van dit cohort · gemiddeld 3,5%
-
1,4× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur15,5% van dit cohort · gemiddeld 11,2%
Minder vaak dan gemiddelde
-
2,5× minder
Ruitensproeierinstallatie werkt niet
Zicht & Glas Afkeur2,7% van dit cohort · gemiddeld 6,0%
-
2,0× minder
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur2,9% van dit cohort · gemiddeld 5,5%
-
1,7× minder
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur5,2% van dit cohort · gemiddeld 8,4%
-
1,4× minder
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur8,5% van dit cohort · gemiddeld 13,0%
-
1,4× minder
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur3,7% van dit cohort · gemiddeld 5,3%
Diesel
102 voertuigen
· 5,0%
Catalogusprijs nieuw: €36.534
(€33.424–€42.854)
↓ -2% afkeur
↓ -33% advies
Diesel
102 voertuigen · 5,0%
Catalogusprijs nieuw: €36.534 (€33.424–€42.854)
Op leeftijd 19 jaar wordt deze diesel Volvo C30 bij gemiddeld 33,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 34,1% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 12,7% vs 19,0%.
Gebaseerd op 102 Nederlandse diesel-Volvo C30's uit 2007, waarvan 91% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
33,5%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
91%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-2%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,4× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur24,5% van dit cohort · gemiddeld 17,4%
-
1,4× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur23,5% van dit cohort · gemiddeld 16,7%
-
1,4× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur26,5% van dit cohort · gemiddeld 19,4%
-
1,3× vaker
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur11,2% van dit cohort · gemiddeld 8,3%
-
1,3× vaker
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur10,2% van dit cohort · gemiddeld 7,6%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Volvo C30 uit 2007
Andere modellen op dezelfde leeftijd (19 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Volvo C30 2007?
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2007 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo C30 2007 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Volvo C30 2007
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Volvo C30 uit 2007?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Volvo C30 uit 2007 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Volvo C30 2007 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Volvo C30 2007 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Volvo C30 2007?
Hoe controleer ik een specifieke Volvo C30 uit 2007?
Check een specifieke Volvo C30 2007
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo C30 2007.