Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Volvo V90
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 7.7K Volvo V90 voertuigen — uitgesplitst naar 3 generaties en bouwjaren van 1997 tot 2026.

Hoe betrouwbaar is de Volvo V90?

Op basis van 7.748 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1997–2026 en 3 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Volvo V90 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Volvo V90

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2020–2027

II Facelift (SPA)

3.111 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Hybride (benzine) 85% Benzine 13% Diesel 1%
Gewicht Zwaar 73% Middenklasse 27%
Estate II Facelift (SPA)

6.601 observaties · 315 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

4,8%

per voertuig-jaar in cohort

10% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-25% afkeur -31% advies leeftijd 3 — 6 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 3 4 5 6 Leeftijd 3 · gemiddelde 0,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 3,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 1,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 10,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 3,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 10,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 0,8% advies · cohort 2.356 Leeftijd 4 · 3,0% advies · cohort 2.003 Leeftijd 5 · 1,5% advies · cohort 1.466 Leeftijd 6 · 1,5% advies · cohort 776 Leeftijd 3 · 1,7% afkeur · cohort 2.356 Leeftijd 4 · 9,1% afkeur · cohort 2.003 Leeftijd 5 · 4,2% afkeur · cohort 1.466 Leeftijd 6 · 4,0% afkeur · cohort 776 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2016–2020

II (SPA)

5.248 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 55% Diesel 28% Hybride (benzine) 17%
Gewicht Middenklasse 84% Zwaar 16%
Estate II (SPA)

35.960 observaties · 3.953 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

11,0%

per voertuig-jaar in cohort

50% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-10% afkeur +1% advies leeftijd 1 — 10 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Leeftijd 1 · gemiddelde 0,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 1,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 3,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 6,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 4,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 8,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 10,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 10,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 1 · gemiddelde 0,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 4,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 12,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 7,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 14,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 10,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 19,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 22,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 24,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 1 · 0,0% advies · cohort 1.706 Leeftijd 2 · 0,3% advies · cohort 3.158 Leeftijd 3 · 1,5% advies · cohort 4.935 Leeftijd 4 · 5,3% advies · cohort 5.248 Leeftijd 5 · 4,0% advies · cohort 5.248 Leeftijd 6 · 7,6% advies · cohort 5.248 Leeftijd 7 · 7,6% advies · cohort 4.472 Leeftijd 8 · 11,1% advies · cohort 3.542 Leeftijd 9 · 8,5% advies · cohort 2.090 Leeftijd 10 · 5,1% advies · cohort 313 Leeftijd 1 · 0,1% afkeur · cohort 1.706 Leeftijd 2 · 0,3% afkeur · cohort 3.158 Leeftijd 3 · 2,8% afkeur · cohort 4.935 Leeftijd 4 · 13,2% afkeur · cohort 5.248 Leeftijd 5 · 8,9% afkeur · cohort 5.248 Leeftijd 6 · 16,4% afkeur · cohort 5.248 Leeftijd 7 · 13,6% afkeur · cohort 4.472 Leeftijd 8 · 23,0% afkeur · cohort 3.542 Leeftijd 9 · 16,0% afkeur · cohort 2.090 Leeftijd 10 · 9,3% afkeur · cohort 313 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1996–1998

I (P90)

162 voertuigen · 2 bouwjaren

Brandstof Benzine 70% Bi-fuel LPG 30%
Gewicht Middenklasse 100%
Estate I (P90)

1.134 observaties · 436 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

38,4%

per voertuig-jaar in cohort

90% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+6% afkeur -34% advies leeftijd 22 — 29 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 22 23 24 25 26 27 28 29 Leeftijd 22 · gemiddelde 23,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 25,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 24,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 25,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 25,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 24,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 22,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 36,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 37,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 36,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 35,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 34,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 34,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 31,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 28,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · 9,6% advies · cohort 73 Leeftijd 23 · 21,6% advies · cohort 162 Leeftijd 24 · 12,3% advies · cohort 162 Leeftijd 25 · 16,7% advies · cohort 162 Leeftijd 26 · 19,1% advies · cohort 162 Leeftijd 27 · 24,1% advies · cohort 162 Leeftijd 28 · 16,7% advies · cohort 162 Leeftijd 29 · 7,9% advies · cohort 89 Leeftijd 22 · 26,0% afkeur · cohort 73 Leeftijd 23 · 36,4% afkeur · cohort 162 Leeftijd 24 · 40,1% afkeur · cohort 162 Leeftijd 25 · 47,5% afkeur · cohort 162 Leeftijd 26 · 39,5% afkeur · cohort 162 Leeftijd 27 · 45,7% afkeur · cohort 162 Leeftijd 28 · 37,7% afkeur · cohort 162 Leeftijd 29 · 19,1% afkeur · cohort 89 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Overige bouwjaren

2 voertuigen · 1 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

1999 2

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Volvo V90

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Volvo V90?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo V90 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Volvo V90

Welke generatie van de Volvo V90 is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Volvo V90-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De II Facelift (SPA) (2020–2027) toont in onze data het laagste cijfer (4,8%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Volvo V90 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de I (P90) (1996–1998) met 38,4% — auto's van rond de 29 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Volvo V90 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 10,8% van de 7.748 geanalyseerde Volvo V90 afgekeurd — ruwweg 1 op de 9 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 4,8% bij de II Facelift (SPA) tot 38,4% bij de I (P90). Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 7.748 Volvo V90 voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Volvo V90 controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Volvo V90 voertuigen.

Check een specifieke Volvo V90

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo V90.