Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Volvo V90 2019
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 930 Volvo V90 voertuigen uit 2019 geanalyseerd (7 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Volvo V90 uit 2019 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Volvo V90 2019
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
559 voertuigen
· 60,1%
Catalogusprijs nieuw: €62.400
(€60.142–€63.915)
↑ +17% afkeur
↑ +47% advies
Benzine
559 voertuigen · 60,1%
Catalogusprijs nieuw: €62.400 (€60.142–€63.915)
Op leeftijd 7 jaar wordt deze benzine Volvo V90 bij gemiddeld 8,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 6,9% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 3,8% vs 2,6%.
Gebaseerd op 559 Nederlandse benzine-Volvo V90's uit 2019, waarvan 35% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
8,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
35%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+17%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
22,9× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur15,0% van dit cohort · gemiddeld 0,7%
Minder vaak dan gemiddelde
-
1,7× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur6,2% van dit cohort · gemiddeld 10,5%
-
1,7× minder
Bandenspanning niet op juiste waarde
Wielen & Banden Afkeur16,2% van dit cohort · gemiddeld 25,9%
Hybride (benzine)
262 voertuigen
· 28,2%
Catalogusprijs nieuw: €79.599
(€75.644–€83.845)
↑ +16% afkeur
↓ -24% advies
Hybride (benzine)
262 voertuigen · 28,2%
Catalogusprijs nieuw: €79.599 (€75.644–€83.845)
Op leeftijd 7 jaar wordt deze hybride (benzine) Volvo V90 bij gemiddeld 6,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 5,7% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 1,9% vs 2,5%.
Gebaseerd op 262 Nederlandse hybride (benzine)-Volvo V90's uit 2019, waarvan 30% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
6,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
30%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+16%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
26,1× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur9,7% van dit cohort · gemiddeld 0,4%
-
13,8× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur10,8% van dit cohort · gemiddeld 0,8%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Brandstoflekkage
Brandstofsysteem Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,3%
-
ver onder gemiddelde
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur2,2% van dit cohort · gemiddeld 17,3%
-
1,7× minder
Band onvoldoende profiel
Wielen & Banden Afkeur8,6% van dit cohort · gemiddeld 14,4%
Diesel
109 voertuigen
· 11,7%
Catalogusprijs nieuw: €66.065
(€61.331–€71.909)
↑ +22% afkeur
↑ +15% advies
Diesel
109 voertuigen · 11,7%
Catalogusprijs nieuw: €66.065 (€61.331–€71.909)
Op leeftijd 7 jaar wordt deze diesel Volvo V90 bij gemiddeld 15,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 12,8% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 6,7% vs 5,8%.
Gebaseerd op 109 Nederlandse diesel-Volvo V90's uit 2019, waarvan 64% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
15,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
64%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+22%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
11,8× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur15,8% van dit cohort · gemiddeld 1,3%
-
7,0× vaker
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur6,3% van dit cohort · gemiddeld 0,9%
-
5,9× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur16,8% van dit cohort · gemiddeld 2,9%
-
3,1× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur13,7% van dit cohort · gemiddeld 4,4%
-
1,3× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur10,5% van dit cohort · gemiddeld 8,0%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Volvo V90 uit 2019
Andere modellen op dezelfde leeftijd (7 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Volvo V90 2019?
BMW 5 Serie
AUDI A6
MERCEDES-BENZ E
BMW 4-Serie
LAND ROVER Range Rover Evoque
AUDI Q3 Sportback
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2019 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo V90 2019 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Volvo V90 2019
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Volvo V90 uit 2019?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Volvo V90 uit 2019 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Volvo V90 2019 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Volvo V90 2019 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Volvo V90 2019?
Hoe controleer ik een specifieke Volvo V90 uit 2019?
Check een specifieke Volvo V90 2019
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo V90 2019.