Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Volvo V90 2018
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie II (2016–2020)

Wij hebben 1.439 Volvo V90 voertuigen uit 2018 geanalyseerd (8 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Cohort-vergelijking

Hoe verhoudt de Volvo V90 uit 2018 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

% verschil vs gemiddelde — per cohort gewogen op brandstof + gewicht 8 bouwjaren
-110% -55% 0% +55% +110% Bouwjaar 2016 · +22% vs gemiddelde · 2.191 observaties 2016 n=2.2K Bouwjaar 2017 · +9% vs gemiddelde · 12.439 observaties 2017 n=12.4K Bouwjaar 2018 · +2% vs gemiddelde · 10.164 observaties 2018 n=10.2K +2% Bouwjaar 2019 · +18% vs gemiddelde · 6.510 observaties 2019 n=6.5K Bouwjaar 2020 · -18% vs gemiddelde · 3.104 observaties 2020 n=3.1K Bouwjaar 2021 · +6% vs gemiddelde · 2.070 observaties 2021 n=2.1K Bouwjaar 2022 · -50% vs gemiddelde · 1.074 observaties 2022 n=1.1K Bouwjaar 2023 · -100% vs gemiddelde · 353 observaties 2023 n=353 DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof — Volvo V90 2018

Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.

Benzine

967 voertuigen · 66,6%

Catalogusprijs nieuw: €61.630 (€58.527–€67.602)

↑ +3% afkeur ↑ +13% advies

Op leeftijd 8 jaar wordt deze benzine Volvo V90 bij gemiddeld 8,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 8,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 3,7% vs 3,2%.

Gebaseerd op 967 Nederlandse benzine-Volvo V90's uit 2018, waarvan 42% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

8,8%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

42%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

+3%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Achterlicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    9,5× vaker

    10,1% van dit cohort · gemiddeld 1,1%

  • Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af

    Motor & Aandrijving Afkeur
    7,2× vaker

    7,2% van dit cohort · gemiddeld 1,0%

  • Waarschuwingsinrichting eCall-boordsysteem geeft defect aan

    Veiligheidsvoorzieningen Afkeur
    5,3× vaker

    7,6% van dit cohort · gemiddeld 1,4%

Minder vaak dan gemiddelde
  • Koordlagen van luchtveerbalg beschadigd

    Vering & Schokdempers Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 6,5%

  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt

    Verlichting Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 6,2%

Diesel

282 voertuigen · 19,4%

Catalogusprijs nieuw: €64.305 (€60.866–€69.375)

↑ +3% afkeur ↑ +29% advies

Op leeftijd 8 jaar wordt deze diesel Volvo V90 bij gemiddeld 16,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 15,8% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,5% vs 7,4%.

Gebaseerd op 282 Nederlandse diesel-Volvo V90's uit 2018, waarvan 66% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

16,3%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

66%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

+3%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Achterlicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    7,8× vaker

    16,5% van dit cohort · gemiddeld 2,1%

  • Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af

    Motor & Aandrijving Afkeur
    2,9× vaker

    7,6% van dit cohort · gemiddeld 2,6%

Minder vaak dan gemiddelde
  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt

    Verlichting Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 9,3%

  • Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan

    Verlichting Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 12,8%

Hybride (benzine)

190 voertuigen · 13,1%

Catalogusprijs nieuw: €81.630 (€77.164–€86.900)

↓ -14% afkeur ↓ -26% advies

Op leeftijd 8 jaar wordt deze hybride (benzine) Volvo V90 bij gemiddeld 6,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 8,0% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 3,1% vs 4,1%.

Gebaseerd op 190 Nederlandse hybride (benzine)-Volvo V90's uit 2018, waarvan 36% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

6,9%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

36%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-14%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Achterlicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    26,6× vaker

    10,8% van dit cohort · gemiddeld 0,4%

  • Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af

    Motor & Aandrijving Afkeur
    13,6× vaker

    9,6% van dit cohort · gemiddeld 0,7%

  • Waarschuwingsinrichting eCall-boordsysteem geeft defect aan

    Veiligheidsvoorzieningen Afkeur
    3,0× vaker

    14,5% van dit cohort · gemiddeld 4,8%

  • Fusee(kogel) te veel speling

    Wielophanging & Assen Afkeur
    2,2× vaker

    6,0% van dit cohort · gemiddeld 2,8%

Minder vaak dan gemiddelde
Cohort te klein (190 voertuigen) voor betrouwbare "minder vaak"-uitspraken.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Volvo V90 uit 2018

Andere modellen op dezelfde leeftijd (8 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Volvo V90 2018?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2018 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo V90 2018 — eerlijk vergeleken op leeftijd.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Volvo V90 2018

Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Volvo V90 uit 2018?
De Hybride (benzine)-uitvoering heeft het laagste afkeurpercentage van de uitvoeringen (6,9% vs 16,3% bij Diesel). Gebaseerd op 190 geanalyseerde voertuigen.
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
De Diesel-versie van de Volvo V90 2018 heeft 16,3% afkeur per APK — 136% meer dan de Hybride (benzine)-versie (6,9%). Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's; geen reden voor extra zorg.
Hoeveel afkeuringen heeft een Volvo V90 uit 2018 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 10,0% van de 1.439 geanalyseerde Volvo V90 modellen uit 2018 afgekeurd — dat is ruwweg 1 op de 10 keuringen. Op een leeftijd van 8 jaar heeft 45,7% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Welke APK-gebreken komen bij een Volvo V90 2018 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Volvo V90 2018 op benzine springt "Achterlicht werkt niet (goed)" eruit: 10,1% van de keuringen, tegen 1,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse — 9,5× zo vaak. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af, Waarschuwingsinrichting eCall-boordsysteem geeft defect aan.
Op welke APK-punten presteert een Volvo V90 2018 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Volvo V90 2018 op benzine komt "Koordlagen van luchtveerbalg beschadigd" juist mínder vaak voor: 0,0% tegen 6,5% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Volvo V90 2018?
Deze Volvo V90 valt binnen de II (platform SPA), geproduceerd van 2016 tot 2020. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Volvo V90 uit 2018?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Volvo V90 2018.

Check een specifieke Volvo V90 2018

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo V90 2018.