Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Volvo V90 2016
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 312 Volvo V90 voertuigen uit 2016 geanalyseerd (10 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Volvo V90 uit 2016 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Volvo V90 2016
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Diesel
197 voertuigen
· 62,9%
Catalogusprijs nieuw: €74.760
(€65.758–€84.486)
↑ +20% afkeur
↑ +26% advies
Diesel
197 voertuigen · 62,9%
Catalogusprijs nieuw: €74.760 (€65.758–€84.486)
Op leeftijd 10 jaar wordt deze diesel Volvo V90 bij gemiddeld 25,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 21,1% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 12,6% vs 10,1%.
Gebaseerd op 197 Nederlandse diesel-Volvo V90's uit 2016, waarvan 87% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
25,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
87%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+20%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
12,5× vaker
Waarschuwingsinrichting eCall-boordsysteem geeft defect aan
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur6,4% van dit cohort · gemiddeld 0,5%
-
11,1× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur33,2% van dit cohort · gemiddeld 3,0%
-
10,0× vaker
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur10,2% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
7,2× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur26,7% van dit cohort · gemiddeld 3,7%
-
4,5× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur11,8% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
Minder vaak dan gemiddelde
Benzine
115 voertuigen
· 36,7%
Catalogusprijs nieuw: €70.170
(€62.220–€77.744)
↑ +27% afkeur
↑ +31% advies
Benzine
115 voertuigen · 36,7%
Catalogusprijs nieuw: €70.170 (€62.220–€77.744)
Op leeftijd 10 jaar wordt deze benzine Volvo V90 bij gemiddeld 16,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 13,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 6,7% vs 5,1%.
Gebaseerd op 115 Nederlandse benzine-Volvo V90's uit 2016, waarvan 74% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
16,8%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
74%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+27%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
23,3× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur35,4% van dit cohort · gemiddeld 1,5%
-
18,6× vaker
Waarschuwingsinrichting eCall-boordsysteem geeft defect aan
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur7,3% van dit cohort · gemiddeld 0,4%
-
8,6× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur18,8% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
-
3,4× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur6,3% van dit cohort · gemiddeld 1,8%
-
2,9× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur6,3% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Volvo V90 uit 2016
Andere modellen op dezelfde leeftijd (10 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Volvo V90 2016?
MERCEDES-BENZ E
BMW 5 Serie
BMW 4-Serie
AUDI A6
LAND ROVER Range Rover Evoque
VOLVO XC70
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2016 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo V90 2016 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Volvo V90 2016
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Volvo V90 uit 2016?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Volvo V90 uit 2016 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Volvo V90 2016 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Volvo V90 2016 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Volvo V90 2016?
Hoe controleer ik een specifieke Volvo V90 uit 2016?
Check een specifieke Volvo V90 2016
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo V90 2016.